Skocz do zawartości
Forum

Bóle nóg podczas chodzenia i podwyższona kinaza fosfokreatynowa


Gość anett30

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego dziecka wystepuja takie objawy jak ból nog przy chodzeniu czasem nawet wystepuje brak władzy w nogach , czesto upada , dochodzi ból rąk zwykle czynosci jak jedzenie , mycie , wiązanie butów , pisanie sparwia mu bół , tak naprawde na to wychodzi ze cały czas walczy z bolem , jak kładzie sie spać uklada sie do sn tak zeby nie czuć bólu w kończynach dolnych , wstaje rano pierwsze co słysze od niego \" mamo nogi mnie bolą \" . Nie zostwilam tego o tak sobie , dziecko było na diagnostyce w szpitalu i okazało sie ze wynik próby tężyczki wyszedł wybitnie dodatni , próba HV dodatnia . Skierowano mnie do endokrynologa , zrobione byly szczególowe badania na obecność tężyczki , okazało sie ze została ona wykluczona . Kazano mi iść w kierunku chorby miesniowej . Dziecko ma podwyzszona kinaze fosfokreatynowa CK 198 norma 190 , CK-MB aktywnosc 31,2 norma 24 , podwyzszony ma wapń całkowity 2,61 norma 2,55 , Mgnez 0,89 norma 0,86 i fosfor nieograniczony 5,46 norma 4,50 . Dziecko miało robioną tomografie i rezonas magnetyczny głowy i wszystko jest wporządku . Syn jest juz od 11 lat leczony na atopową astme oskrzelową jest podejrzenie mukowiscydozy , zostały wykonane badania w tym kierunku na 36 mutaci , okazalo sie ze wynik wyszedl negatywny i wskazano dalszą diagnostyke w kierunku mukowiscytozy . Syn byl obserwowany w kierunku mlodzienczego zapalenia stawow w tym kierunku mial tez robione badania . Rtg kości rąk : znaczna osteoporoza kości nadgarstków oraz okołostawowa w pozostałych stawach rąk Geody w głowach paliczków bliżych zwłaszcza palców IV i V , poj w kościach nadgarstkow i w glowie lewej kości promieniowej . Ndżerki posdstaw kości śródręcza II-IV szczególnie dłoni lewej . Fosfataza kwaśna 7,40 norma 6,00 CK-MB aktywność 46,1 norma 24,0 i tu pani doktor wykluczyla mlodziencze zapalenie stawow i powiedziala ze dziecko nie wymaga leczenia a rece go bola i nogi bo ma najprawdopodobniej meczliwosc miesni zwana misteria czy jakos tak . I wkoncu zglupialam bo zostalam z niczym a dziecko dalej cierpi i nie wiem co mam juz robic prosze o rade , brakuje juz mi sil a boje sie tego tak zostawic bo widze ze nie jest wporzadku .

Odnośnik do komentarza
Gość Magda145

Czy juz wiesz co jest twojemu synkowi?
Moj 5 letni syn ma podobne objawy i tez robilam szereg badan i nikt nic nie wie. Wedlug lekarzy dziecko jest zdrowe a on ma duze problemy z chodzeniem i sztywnienie lewej dloni

Odnośnik do komentarza
Gość Magda145

moj 5 letni syn ma takie same objawy. zrobilismy szereg badan( pediatra, ortopeda, reumatolog, neurolog) dwa razy na pogotowiu i nikt nic nie wie. Badania sa ok. Oprucz bolu nog ma sztywnienie lewej reki i sztywnienie karku

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobne objawy , podwyższona kineza kreatynowa do 319 norma 170 U/l
Bolą nogi najbardziej ręce ciężko momentami utrzymać przedmioty w ręce , bóle głowy , pleców , szyi . Dostałam skierowanie do poradni reumatologicznej , nie wiem co to dalej będzie mam 3 małych dzieci i muszę nimi się zająć a ciężko jak ręce odmawiają posłuszeństwa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...