Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie czerniaka guzkowego bezbarwnikoweg


Gość Catherineee88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Catherineee88

Witam. Dla mojego brata od kilku miesięcy na policzku pojawił się mały guzek, który z czasem zaczął szybko rosnąć. Brat niestety bagatelizuje problem i nie chce iść z tym do lekarza, a ja się martwię o jego życie.Na dzień dzisiejszy, guz na jego twarzy ma wymiary gdzieś około 5mm [wysokość] jest stożkowy i wokół guza ma taką nie za dużą otoczkę [objętość otoczki podobna do wielkości guza, może nieco mniejsza].
Czy jeśli brat zdecyduje się na usunięcie guza, to czy chirurg usuwa tylko guza, czy wraz z nim miejsce nacieknięte przez nowotwór [otoczkę]?
Drugie pytanie.
Czy po takich zabiegach występują oszpecenia twarzy, czy lekarz sprawnie załata dziurę po wycięciu?
Trzecie pytanie.
Co dalej?
Radioterapia, chemioterapia, a może to już wszystko i tylo wycięcie natręta na twarzy wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Gość Catherineee88

Tak tylko że żeby to było takie proste go namówić, aby poszedł do lekarza. Jak ja mu mówię, żeby szedł z tym do lekarz, to on mi na to odpowiada, że panikuję jak stara baba i z igły robię widły. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zrobiło mu się to pod pieprzykiem i już dwa razy w przeciągu 5 miesięcy miał stan zapalny tego, a podczas takiego stanu zapalnego to robi się strasznie czerwone i dwukrotnie większe niż teraz ma. Wiem, że czasami smaruje to maścią ichtaliową, ale chyba raczej w tym guzku nie ma ropy, bo nic ta maść nie wyciąga z niego. Dodam tylko, że czarny pieprzyk na jego policzku powstał dopiero po jego 20 roku życia i z każdym rokiem delikatnie podrastał, a w wieku 28 lat pod pieprzykiem zrobił się guzek, który jest raz koloru czerwonego drugiego dnia sinego a czasami naturalnego skóry na twarzy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...