Skocz do zawartości
Forum

Uzyskanie nauczania indywidualnego na podstawie zaświadczenia lekarskiego


Gość f...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie nietypowe ale licze na pomoc. Jestem po urazie, lezalam w szpitalu itp i zbliza sie rok szkolny a w zwiazku z tym ze moje dol.bolowe je pozwalaja na dlugie siedzenie potrzebuje naucz.indyw. w tamtym roku mialam ale w tym przeszlam od lekarzy 'dla dzieci'do tych dla doroslych. W zwiazku z tym Ci 'nowi' nie znaja mnie zbyt i nie chca wypisac a 'starzy'nie moga juz. Czy moge jakos zdobyc indyw? Na podst.cale dokumentacji?a moze jest tu lekarz z rz,ktory wypisuje?Nawet prywatnie...?

Odnośnik do komentarza

Nauczanie indywidualne przyznaje się na podstawie orzeczenia wydanego przez poradnię pedagogiczno-psychologiczną. Rodzice składają tam wniosek wraz z potrzebną dokumentacją lekarską. W poradni zbiera się komisja, która rozpoznaje taki wniosek.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odpowiedz. Tak, poradnia decyduje ale musze miec wypelniony wniosek od lekarza. Czytalam w internecie ze moze to byc rodzinny LUB specjalista. W poradni mowia ze tylko specjalista. A mi takowy nie wysyawi poniewaz -jak mowi-nie zna mojej choroby zbyt. Poprzedni lekarze juz nie moga,bo skonczylam 18lat. I tu jest problem. Co moge zrobic? Jak mam cala dokumentacje,nawet wniosek wypelniony i podbity ale przez l.rodzinnego...

Odnośnik do komentarza

W takim razie należy poprosić w poradni o wyjaśnienie, czy wymóg przedstawienia wniosku od specjalisty jest ich wewnętrznym wymogiem, czy też poparty jakimś aktem prawnym - zażądać wymienienia. Ja napotkałam tylko informację o zaświadczeniu lekarskim i dokumentacji medycznej, ale rozporządzeń jest tyle i tak się zmieniają, że wszystko możliwe. Jeśli rzeczywiście będzie konieczne od specjalisty, trzeba pójść do niego z tym wypisanym wnioskiem od rodzinnego i poprosić o przepisanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...