Skocz do zawartości
Forum

Wzdęcia po posiłkach


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i problem z układem pokarmowym. Na początek zaznaczę, że od stycznia jestem weganka, moje BMI wynosi 18,38. Po obojętnie co zjem mam okropne wzdęcia, a po większych posiłkach nawet o 20 cm w pasie. Ostatnio badanie na krew utajona w kale było pozytywne. Po za tym ciągle mam gazy i mi się odbija, a wzdęcia nie schodzą przez długi czas. Odzywiam się zdrowo, zero słodyczy, dużo wody, owoce i warzywa oraz pełnoziarniste makarony i chleby. Mam normalną dietę i się nie odchudzam.

Odnośnik do komentarza

u mnie na wzdęcia sprawdzają się tylko sprawdzone rozwiązania i to z apteki, żadne domowe sposoby, przestesowałam ostatnio kilka różnych i najszybciej działa u mnie ulgasim, szybko niweluje uczucie pełności i wzdęcia, szybko rozwiązuje problem.

Odnośnik do komentarza

No niestety ale na wzdęcia i bóle pracujemy sobie sami. Chwila radości w ustach a później złe samopoczucie przez resztę dnia ;) Dlatego jak wzdęcia dokuczają warto uważać na to co sie je. Mi też pomaga ulgasim, szczególnie po imprezach rodzinnych, gdzie siedzi się za stołem i co chwilę coś skubie ;)

Odnośnik do komentarza

Postaraj się unikać, tego co ci szkodzi. No i dobre sa probiotyki. Sama stosuję flostrum, ktre zawiera dwa dobre szczepy bakterii. Mnie pomogło nie tylko na wzdęcia, ale i na zaparcia. Chodzi o to, żeby wyregulować układ pokarmowy, to wtedy takie dolegliwości jak wzdęcia powinny odejść w niepamięć.

Odnośnik do komentarza

Mnie wzdęcia też dopadają po przejedzeniu albo jak zjem jakieś wzdymające i ciężkie potrawy, wtedy od razu brzuch mam jak balon i ogólnie czuję się ciężko a po jednej tabletce ulgasimu szybko przechodzi, mija też uczucie ciężkości. Jak ktoś ma takie problemy to warto te tabletki mić przy sobie.

Odnośnik do komentarza

Można stosować coś z symetikonem, ale w gruncie rzeczy to doraźne rozwiązanie. Najlepiej wesprzeć się dobrym probiotykiem, który wesprze odbudowę mikroflorybakteryjnej jelit. Najpierw dieta i usunąć to co w niej może szkodzić, potem np. Multilac, synbiotyk, czyli probiotyk plus prebiotyk, którego używam i cały układ pokarmowy powinien lepiej pracować.

Odnośnik do komentarza

Ale jesteś weganką i skonsultowałaś swoją dietę? Wiesz, ludzie ogólnie nie są przystosowani do jedzenia mięsa, ale jemy je przez tyle pokoleń, że teraz zmiana w drugą stronę wymaga czasu i odpowiedniego podejścia. Na same wzdęcia to świetnie działa ulgasim, ale mi się wydaje, że tu przyzdałaby się wizyta u wege dietetyka.

 

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, że warto wprowadzić probiotyki do diety. Córeczce też podaję Multilac Baby (ten w kropelkach) już od drugiego miesiąca życia. Sama dopiero niedawno zaczęłam w ten sposób wspierać swoją mikroflorę jelitową.

Odnośnik do komentarza
Gość rubaszka

Stanowczo wzdęcia to zazwyczaj problem nieprawidłowej pracy jelit. Multilac wspiera florę jelitową i pomaga utrzymać prawidłową florę bakteryjną. Ma aż 9 szczepów bakterii. Można go brać okresowo a wystarczy podać z ulubionym sokiem, wodą czy też bezpośrednio. Dla dzieci jest w kropelkach, ale dla dorosłych można brać w formie kapsułek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...