Skocz do zawartości
Forum

Nagłe i silne osłabienie


Gość eem666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam 20 lat i od kilku lat (mniej więcej 4), zawsze wiosną dopada mnie od czasu do czasu bardzo duże osłabienie. Jestem wtedy bardzo zmęczona, senna, trudno mi się oddycha, na przemian jest mi zimno i gorąco, czasem nie mam siły nawet siedziec. Dzieje sie to niezależnie od tego czy jestem wypoczęta czy mam dużo stresu itd. Badania krwi mam podobno świetne, aczkolwiek moje TSH wynosi 13,730, (FT3-3,40 , FT4 -1,08). Chciałabym wiedziec czy opisane przeze mnie objawy mogą wystepowac przez niedoczynnośc tarczycy ? (którą jak stwierdził lekarz mam) Oraz jak sobie radzic w takich sytuacjach, oczywiście poza udaniem sie do endokrynologa? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witaj!
Podane wyniki zdecydowanie świadczą o niedoczynności tarczycy. Zdecydowanie powinnaś skonsultować się zatem ze specjalistą endokrynologiem, który zleci dalsze badania (przeciwciała anty-TPO i anty-TG) i wdroży właściwe leczenie. Ponieważ opisane objawy najprawdopodobniej są wynikiem niedoczynności tarczycy, im szybciej rozpocznie Pani terapię substytucyjną, tym szybciej wszystkie te objawy ustąpią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...