Skocz do zawartości
Forum

Wyniki badania na tolerancję glukozy


Gość saturnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio miałam pobierana krew na wyznaczenie krzywej tolerancji glukozy. Badanie zostalo wykonane w zwiazu z faktem, iz jestem osoba 31 letnia, z nadwaga i lekarka podejrzewala u mnie zabuzenie metabolizmu. Duzo czytalam na temat wynikow i tego co one oznaczaja i jakos nie moge sklasyfikowac swojego, poniewaz poziom glukozy we krwi po podaniu spozadzonego plynu byl nizszy niz na czczo. Badanie zostalo przeprowadzine po ok 9 godzinach od ostatniego posilku. Wyniki: glukoza na czczo - 105 mg/dl (wg danych laboratoryjnych zakres wartosci referencyjnych wynosi 74-106) glukoza we krwi po 120 min od spozycia 75g glukozy - 98 mg/dl. Czy takie wyniki oznaczaja ze metabolizm w moim organizmie jest zaburzony? Dziekuje za odopwiedz.

Odnośnik do komentarza

Czasami wynik badania może być błędny, jak na przykład zostało to opisane w tym wątku: http://abccukrzyca.pl/pytania/czy-tolerancja-glukozy-moze-sie-zmieniac Zawsze można ponownie wykonać badanie. Poza tym wyniki musi zobaczyć lekarz. Czy już się z nim skonsultowałaś?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...