Skocz do zawartości
Forum

Niski wapń i wysokie fosforany po usunięciu płata tarczycy


Gość Nela12

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po usunięciu lewego płata tarczycy wraz z cieśnią i fragmentem prawego płata, z powodu guzków. Obecnie moje wyniki przedstawiają się następująco : wapń - 7.9mg/dl (norma 8.4.-10.2) witamina 25 OHD3 4,00ng/ml ( norma 35-80 ng/ml ) fosforany nieorg w surowicy 20.1mg/dl ( norma 2.3-4.7) ALP Fostafaza alkaiczna 45U/l ( norma 40-150) TSH 2,95 ulU/ml ( norma 0,25-4,5) Glukoza 75mg/dl 75 (norma 74-106) Azot mocznika 13mg/dl ( norna 7-17 kreatynina 0,70 mg/dl (norma 0,70-1,2) Cholesterol całkowity 217 mg/dl ( norma 120-200) Mocz: ciężar właściwy >= 1,030kg/l ( norma 1,012-1.026) odczyn ph 5,5 ( norma 5,0-6,5) leukocyty ujemny azotyny ujemny białko ujemny glukoza ujemny ciała ketonowe ujemny urobilinogen 0,2 EUdl( norma 0,2-1,0) bilirubina ujemny krew mało barwa żółta przejrzystość klarowny OSAD Nabłonki płaskie - pojedyncze Leukocyty 1-2 w polu widzenia bakterie- pojedyncze pasma -śluzu mierny Kryszt. szczawianu wapnia - pojedyncze Bardzo proszę o interpretację badań. Bolą mnie stawy i ogólnie mam bardzo złe samopoczucie , odczuwam bardzo silne zmęczenie i mam problemy z koncentracjai pamięcią. Nie wiem czy te wyniki oznaczają coś złego ,czy powinnam zastosować jakieś leczenie.

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Zdecydowanie powinna skonsultować się Pani ze specjalistą endokrynologiem. Wśród opisanych badań znajdują się bowiem nieprawidłowości (niski wapń, wysokie fosforany), które świadczą o zaburzeniach funkcji przytarczyc. Wynikiem tego mogą być opisane przez Panią dolegliwości. Szybka diagnostyka i właściwe leczenie mogą zapobiec pogłębianiu się zmian i znieść przykre dolegliwości.
Pozostałe wyniki, oprócz niewielkiego podwyższenia stężenia cholesterolu, są w normie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...