Skocz do zawartości
Forum

Problem z oczami po basenie


Gość penelopauszata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość penelopauszata

mam ostatnio dwa problemy z oczami, które są trochę uciążliwe - bardzo często chodzę na basen, ponieważ miałam zawsze całe czerwone oczy od chloru to nosze okularki, jednak ja je zdejmuje po basenie mam całe oczy i powieki spuchnięte i robią mi się worki pod oczami do tego cała okolica oka jest jakaś zielonkawa i sina,okularki staram się nie dociskać zbyt mocno, tylko tyle żeby woda nie dostała się do oka, po jakimś czasie to schodzi ale trochę niepokojące czasem utrzymuje się nawet pół dnia - oczy strasznie mi łzawią jak tylko wyjdę na powietrze to lecą ciurkiem łzy, przy jakichkolwiek zmianie powietrza - wejście z jednego pomieszczenia do innego i z pomieszczenia na powietrze i z powietrza na pomieszczenie, kiedy wchodzę do pomieszczeń ze sztucznym światłem, na słońce, na wiatr też tak reagują; pracuje też z komputerem ale staram się zawsze przy nim wkładać okulary z anty-refleksem- mam niewielką wadę z wzroku jedno oko -0.5, drugie -0.75 plus niewielki astygmatyzm czy można jakoś zaradzić tym niewielkim aczkolwiek uciążliwym na co dzień dolegliwościom dziękuje z góry za odpowiedź Ula

Odnośnik do komentarza

Twoje oczy są bardzo wrażliwe. Jeśli dolegliwości pojawiające się po basenie będą bardzo uciążliwe, polecam zrezygnowanie z pływania. Poza tym kup dobre okulary przeciwsłoneczne, by chronić oczy przed słońcem i wiatrem. Możesz także odwiedzić okulistę i poprosić o badania i radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

U nas niestety w okolicy nie ma wody ozonowanej w żadnym basenie, wszędzie chlorowana. A ja też mam wrażliwe oczy i od chloru mam zawsze podrażnienia i zaczerwienienia. Ale z drugiej strony ze względu na kręgosłup na basen muszę chodzić. Po prostu zaczęłam stosować krople po basenie, może nie rozwiaże to problemu całkowicie, ale znacznie łagodzi pieczenie i podrażnienie. Kupuję hialeye, bo nie trzeba ich zużyć w ciągu miesiąca, mogą być używane nawet przez 6 miesięcy, więc nie muszę wywalać po pół opakowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...