Skocz do zawartości
Forum

Napadowy kaszel u 14-letniej osoby


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od paru miesięcy ( tak mniej więcej od pół roku) mam silny,napadowy kaszel. Występuje on najczęściej w ciągu dnia,tak nagle oraz po wysiłku fizycznym ( nawet najmniejszym ) Byłam u lekarza już kilka razy i podobno ani w oskrzelach ani w płucach nic nie ma.Wymaz z gardła również nic nie wykazał Dodatkowo czasem mam silne kucia w klatce piersiowej oraz nie równą pracę serca. Co to może być ? Czy to może być guz śródpiersia ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Może to jakaś alergia?? Brałaś kiedyś leki na alergię albo robiłas testy? Ja miałam właśnei tak, że rano i wieczorem ciągle mnie dusiło i to tak że nie dąło się tego uspokoić, dopiero po hitaxie fast mi przeszło, możesz sobie to kupić w aptece bez recepty. Bylaś u pulmonologa?

Odnośnik do komentarza

Na USG na razie nie poszłam.U mnie w rodzinie nikt nie miał astmy,bynajmniej z tego co pamiętam,ale raczej na 100 %.
A to kłucie w klatce piersiowej ? Co to może być ?

~mmaa
Jesli miałaś badania, to USG na pewno tez, guz byłby widoczny na nim. Skoro badania nic nie wykazują, moze to byc astma oskrzelowa. Nie masz czasami takich światów jak oddychasz? Ktos w rodzinie choruje na astmę?

Odnośnik do komentarza

Też się nad tym zastanawiałam ale raczeju mozemy to odrzucić.Bo o ile mogłoby to byc przyczyną teraz w okresie Kwiecień -Maj to rozumiem ale w grudniu ? A poza tym jeszcze te kłucie w klatce piersiowej.

~karope
Może to jakaś alergia?? Brałaś kiedyś leki na alergię albo robiłas testy? Ja miałam właśnei tak, że rano i wieczorem ciągle mnie dusiło i to tak że nie dąło się tego uspokoić, dopiero po hitaxie fast mi przeszło, możesz sobie to kupić w aptece bez recepty. Bylaś u pulmonologa?

Odnośnik do komentarza

Nie musi to być alergia na pylki:) Moze np. jestes uczulona na roztocza kurzu domowego. Moze nawet zaczęłaś używać nowych perfum, których wdychanie powoduje reakcje alergiczna. Aczkolwiek przyczyn noze byc wiele, moze tez problem z krtanią lub strunami glosowymi. Masz nawracające chrypki?

Odnośnik do komentarza

Tu może mieć pan/pani racje.Na roztocza jestem uczulona więc tego nie można wykluczyć.
Ale nadal pozostaje pytanie... A co z tym kłuciem w klatce piersiowe?

~mmaa
Nie musi to być alergia na pylki:) Moze np. jestes uczulona na roztocza kurzu domowego. Moze nawet zaczęłaś używać nowych perfum, których wdychanie powoduje reakcje alergiczna. Aczkolwiek przyczyn noze byc wiele, moze tez problem z krtanią lub strunami glosowymi. Masz nawracające chrypki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...