Skocz do zawartości
Forum

Pryszcz na klatce


Karolbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat i od pewnego czasu zaczeły mi rosnąć pryszcze na klatce piersiowej,barkach,plecach zawsze rosły na czole teraz są wszędzie .
Od miesiąca mam na klatce w tym samym miejscu pryszcz a dookoła czerwona plama co to jest proszę szybko o odpowiedż bo jestem za granicą wracam za 2 tygodnie dopiero nie mam jak iść do dermatologa. Z góry dziękuję

monthly_2016_04/pryszcz-na-klatce_3847.jpg

Odnośnik do komentarza

wiesz co, tez tak mam. Ogolnie, walcze z pryszczami od lat. I uwazam, ze to jest co Ty masz to widocznie tam juz sie wdala jakas bakteria, i tam juzjest, tyle ze uspiona i czasem nawraca. Nie ma na to rady. A przynajmniej ja tak uwazam, jakos wydalam 300zl na masci, zele, ale poprostu tak naprawde to pryszcze maja nieznana przyczyne. Moim zdaniem stres i to, ze ludzie sa samotni.

Odnośnik do komentarza

no to sie wyjasnilo, stres jest temu winny.
Ja np mam pryszcze, a moja siostra po urodzeniu dziecka (w wieku 26 lat) dopiero wtedy przestala miec pryszcze. Moze ktos sie smiac ze mnie, ale badajac sama siebie, uwazam ze pryszcze to takze wynik braku bliskosci z kims, dotyku, przytulenia.. Ja np nigdy nie mialam chlopaka, bywa ze cialo , cale cialo mam obolale, spiete,bez powodu...Raz mama mi w takiej sytuacji pomasowala same stopy, troche polaskotala mnie..i poczulam sie lepiej. Czlowiek bez dotyku i przytulania popada w depresje i pryszcze lubia atakowac samotnych ludzi. Ja jestem mocno przesiaknieta samotnoscia. Jedynym ratunkiem jest masturbacja. Czuje sie wtedy zmeczona (jesli przesadze) ale jesli umiarkowanie to robie, to robi mi sie cieplo, jestem ciut ozywiona, kochana przez sama siebie..a to jest potrzebne by funkcjonowac i dawac rade z obowiazkami. Tak czy siak, podsumowujac: Twoje pryszcze nie wygladaja mi na zadne zakazenie, czy typowy tradzik ropny, jest to stresowy tradzik. Bywa on przewlekly latami. Ja oskarzam o niego hormony i samotnosc. Mysle ze jak bedziesz mial dzieci, to na 100% wszystkie pryszcze Ci znikna ;)

Odnośnik do komentarza

tez zalezy ile masz lat: bo mysle ze pryszcze maksymalnie moga trwac do 30r.z. tak mysle.
Pryszcze sa takze przywilejem mlodosci.
Tak-przywilejem. Uwazam, ze umiarkowany tradzik dodaje twarzy uroku. Masz dziewczyne, podobasz jej sie. Wiem ze moja siostra wyciskala pryszcze swojemu chlopakowi przy nas nawet :) siadala tak na nim okrakiem na krzesle i mu badala co tam ma na twarzy ^^
Ja z kolei bylam zakochana w pryszczatym chlopaku.
Pryszcze jak widac, maja takze zalety ^^ Czasem mozna poznac, ze dziewczyna ktora ma pryszcze - nie zazywa antykoncepcji. Bo laski co zazywaja antykoncepcje, maja zanik pryszczy. Niektore laski specjalnie po to ja zazywaja.
Ok. ale sie rozpisalam... ;)

Odnośnik do komentarza

o, jest jedna kwestia, w ktorej sie zgodze z dermatologiem(choc lekarzom zazwyczaj nie ufam):
pani dermatolog powiedziala ku mojemu zdziwieniu, ze mycie sie wysuszajacymi mydlami jak np siarkowe, czy innymi wysuszajacymi, wcale nie polepsza stanu skory. Polki uchodza za kobiety ktore sa jednymi z najczesciej sie myjacych. Zdziwisz sie, ale za tradziik (ktory poniekad jest i aktem obrony organizmu, jak i wydalania loju) nasila sie gdy zbyt mocno i czesto sie myjemy. Ja musze sie myc codziennie, ale mam taki zloty srodek, myj sie mydlem dzieciecym, i to takim w zelu. Zele dla doroslych zawieraja nierzadko szkodliwe dla ladnej cery substancje zapychajace pory.
Koniecznie kup sobie jakis delikatniutki, z dobrym pH zel do mycia dla niemowlat. Ja na ogol stosuje babydream z rosmana, acz rozwazam rezygnacje, gdyz swedza mnie po umyciu nim plecy podczas gdy juz schna. Ale, uzywalam tez taki niebieski zel liliputz, tani nie jest ok 8zl/250ml, ale nie swedziala mnie nawet skora po nim., Troche slabiej sie pieni, bo jak sie domyslam - jest o delikatniejszym skladzie. Od zadnego zelu nie przeszedl mi jednak tradzik. Mysle, ze przejdzie mi on dopiero gdy bede miala chlopaka i bede czula sie kochana. Ty masz dziewczyne, wiec mysle ze jak z nia pobedziesz, to wierze w to calym sercem, ze Twoj tradzik zniknie

Odnośnik do komentarza

hm, ja niestety mastu..je sie tak raz dziennie. Coz, chcialabym miec chlopaka, wkoncu :( Nie mialam nigdy i to mnie juz niecierpliwi..tak chociaz, zeby przytulic, bo boli mnie cialo codziennie i wiem ze to przez brak bliskosci. uwazam nawet ze przytulanie to cos lepszego niz sex, bo sex pewnie jest troche bolesny a przytulanko ma same zalety *_*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...