Skocz do zawartości
Forum

Szpotawość kolan u 17-letniej osoby


Gość 7...l

Rekomendowane odpowiedzi

Szpotawość kolan u 17-latka. Przerwa między moimi kolanami wynosi około 6cm . Tutaj wysyłam bardzo podobne zdjęcie do moich kolan : http://www.fotosik.pl/zdjecie/beafb653bc4d2d7e .Otóż trenuję piłkę nożną i dosyć często obciążam mięśnie nóg. Czy ze względu na szpotawość moje mięśnie szybciej się męczą ? oraz czy po długotrwałych treningach moja wada może się pogłębić nawet wykonując ćwiczenia korekcyjne po każdym treningu ?

Odnośnik do komentarza

Nie, nie jestem .Mam zamiar się zgłosić ,ale jak na razie nie mam podstaw ,bo nie mam żadnych dolegliwości z tym związanych. Chodzi mi jedynie o obiektywne zdanie na ten temat .Może ktoś wie czy przez tę wadę moje mięśnie szybciej się męczą oraz czy po utrwaleniu się już mojego układu kostnego moja wada może się pogłębić? ,choć zdaję mi się ,że nie powinna...

Odnośnik do komentarza

Szpotawość u mężczyzn jest zjawiskiem fizjologicznym, gdyż wynika to z budowy ich miednicy. Granicą fizjologii jest mniej więcej 4 cm odległości pomiędzy kolanami. Obliczyłeś sobie, że u ciebie wynosi ona 6 cm, czyli niby przekracza tą normę. Ale nie wiadomo, gdzie tkwi przyczyna takiego stanu rzeczy. Czy owa wada zaczyna się od wady stóp, czy od niewłaściwego ustawienia miednicy... Wskazana konsultacja fizjoterapeutyczna.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...