Skocz do zawartości
Forum

Szczawiany wapnia w moczu


Gość magdan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat ostatnio zrobiłam badania moczu, podobno wynik nie jest dobry...
barwa:żółty, przejrzystość: lekko mętny, odczyn kwaśny ph 6, ciężar właściwy 1015g/l, białko nieobecne, glukoza nie wykryto, bilirubina nieobecna, urobilinogen prawidłowy, ciała ketonowe nieobecne, azotyny nieobecne, krew nieobecna.
Mocz osad: nabłonki płaskie- nieliczne wp, nabłonki okrągłe 0-1 wpw, śluz dość obfity w preparacie, leukocyty 6-8 wpw, erytrocyty świeże nieobecne, erytrocyty wyługowane nieobecne, wałeczki nieobecne, składniki mineralne szczawianu wapnia (kryształy) dość liczne w preparacie, bakterie liczne w preparacie

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witaj!
Po pierwsze badanie za jakiś czas warto powtórzyć uzupełniając je o posiew moczu. W osadzie wykryto bowiem liczne bakterie, co może oznaczać zakażenie układu moczowego. Wszystko zależy jednak od tego jaki jest Twój stan zdrowia i jakie masz objawy. Mętność moczu również może być wynikiem obecności bakterii. Szczawiany wapnia obecne w osadzie mogą natomiast prowadzić do kamicy układu moczowego.

Odnośnik do komentarza
Gość Bartosz K.

Witam

Od jakiego czasu towarzyszy mi lekki kujący ból po prawej stronie w okolicach pęcherza .

Od urodzenia mam dość skomplikowane problemy z układem moczowym .Mam pocięty brzuch w 4 miejscach po operacji oraz pęcherz neurogenny .
Poczułem pewnego dnia dość mocne naciskanie na pęcherz jak bym cały czas był wypełniony i lekkie kłocie po prawej stronie w którym czasem czuje jak by mi coś " przechodziło " zaniepokojony zrobiłem USG na obecność wyrostka i całej jamy brzusznej ( Pozytywne )
Badania moczu w ( normie ) jedyne co było nie tak to liczne szczawiany . Posiew (wynik bez bakterii ) .
Badania krwi w normie .

Męczę się tym już około miesiąca ,byłem u nefrologa który stwierdził zbywając mnie że wszystko jest ok . Po uciskał na brzuch powiedział że wyrostek NIE .

Nie mam pojęcia już co dalej ,ciężko nazwać to bólem .I co dziwne ciągle występuje to w jednym miejscu .Jak by na wysokości szramy po operacyjnej .

Ten ból jest delikatny a potem znika żeby znowu nadejść i zniknąć

Szukałem już podobnych sytuacji
- Przepuklina ( ciężko stwierdzić tam uwypuklenie skoro struktura mięśni po operacji i tak nie ma idealnego położenia .

- Nerki - Badania mówią że jest wszystko ok .

-Wyrostek - Badania Krwi i Usg nic nie wskazało .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...