Skocz do zawartości
Forum

wizyta u ortopedy w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa,
Od ok. 10 lat borykam się z bólem biodra. Z każdym rokiem jest coraz gorzej. Gdy byłam młodsza powiedziano mi, że jestem za młoda żeby mnie bolało. Później zrobiłam prześwietlenie, które nie wykazało dysplazji. leczenie opierało się na lekach przeciwzapalnych, które nie dają rezultatów. Obecnie ognisko bólu pojawia się w stawie krzyżowo-biodrowym. Dzieje się tak po wykonywaniu zwykłych obowiązków domowych. Nie mogę później wstać z łóżka, czuję jakby ktoś wbijał mi iglę w ten staw. Nie jestem w stanie utrzymać ciężaru ciała na lewej nodze, jakbym traciła czucie. Czasami boli mnie cała noga głównie pośladek i tył nogi. W ciąży to się nasiliło (jestem w 4 mies.). Czy jest sens bym udała się teraz do ortopedy? Czy mógłby mnie zbadać w ciąży i wydać jakąś diagnozę, może nakierować na leczenie po porodzie i zlecić wykonanie badań? Czy lepiej poczekać i zgłosić się po porodzie?
Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Z całym szacunkiem Mars Janka, fizjoterapeuci mają wyższe wykształcenie medyczne i są przygotowani do samodzielnej pracy z pacjentem. Potrafią zbadać pacjenta i postawić właściwą diagnozę funkcjonalną.
Nati, jeśli chodzi o typowe zabiegi fizykoterapeutyczne, takie jak laser, ultradźwięki itp, to w ciąży są one przeciwwskazane. Jednak dobry fizjoterapeuta zna inne skuteczne metody pracy z ciałem. Najlepiej szukaj takich osób, które ukończyły konkretną metodę rehabilitacji, np. masaż tkanek głębokich, terapię manualną (Kaltenborn, Mulligan, Maitland). Tylko oczywiście na samym początku musisz poinformować fizjoterapeutę o swoim stanie.
Wierzę, że znajdziesz właściwą osobę. Trzymam mocno kciuki i pozdrawiam!

PS. Jeśli jesteś z lubelskiego ,to serdecznie zapraszam do siebie. :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie neguję tego, że nie macie wykształcenia wyższego ani waszych kompetencji. Jednak nie jesteście lekarzami. Wasze toki studiów różnią się od siebie, więc i kompetencje macie inny. Podtrzymuje swoje zdanie jeśli lekarz skieruje ją do fizjoterapeuty to powinna iść - temu nie zaprzeczam. Ale najpierw niech idzie do lekarza skonsutuje sie z nim a dopiero potem idzie dalej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...