Skocz do zawartości
Forum

Czy w wieku 16 lat można mieć raka jelita grubego?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłem, że mam krew na papierze tolatowym, od wielu miesiecy częste biegunki a od jakiegoś tygodnia jeszcze zaparcia. Dodatkowo mam powiększone węzy chłonne, odkryłem to niedawno, myślałem nawet że jestem obojniakiem i to jajniki (serio, nawet dodałem post czy jestem obojniakiem) No więc czy w tym wieku można mieć raka jelita, czy to tylko hemoroidy?

Odnośnik do komentarza

Rak niestety atakuje w każdym wieku, ale z tego co piszesz to biegunki i zaparcia bardziej pasują do zespołu jelita drażliwego. Jeśli krew jest świeża, to z hemoroidów lub przez zwykłe otarcie, czy pęknięcie jakiejś żyłki. Nawet zjedzone buraczki mogą dawać wrażenie krwi ( barwią np mocz na czerwono). Tak więc skoro rzeczywiście była krew, to idź najpierw do rodzinnego i nie wkręcaj się tak chorobami, bo widzę, że wyszukujesz u siebie co i rusz coś nowego. Na zdjęciu, które wrzuciłeś w innym poście wg mnie po prostu stoisz krzywo, zgarbiony, brzuch wypiąłeś do przodu, zamiast się wyprostować. Zachowanie prawidłowej sylwetki i codzienna gimnastyka są bardzo ważne dla utrzymania zdrowego kręgosłupa. Jeśli hipochondria będzie się rozwijać, to powinieneś pomyśleć o skorzystaniu z pomocy psychologa, bo inaczej będąc obiektywnie zdrowy będziesz się czuł jak 80.letni schorowany staruszek, a lekarz widząc cię w drzwiach gabinetu będzie uciekał oknem ;)

Odnośnik do komentarza

Jak masz problem i się obawiasz o swoje zdrowie, to dlaczego nie pójdziesz do lekarza? Obojętnie co się dzieje - im szybciej się zareaguje, tym lepiej. Gdy myślałam, że mam guza w piersi, to od razu poleciałam na usg. Dzięki temu dowiedziałam się, że nic się nie dzieje i nie musiałam chodzić zestresowana.

Odnośnik do komentarza

Tylko że jak nic mi nie jest to zostanę wyśmiany, bo rak jelita jest bardzo bardzo mało prawdopodbny przed 40 rokiem życia, nawet jeśli ma się tendecję genetyczną, ja takiej nie mam (bo u mnie raczej rak krtani w rodzinie) i jestem przed 20 rokiem życia, a raka odbytu nie wykrywa sie przez usg, tylko przez taką kamerkę w odbycie, masakra.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie jest to możliwe.
Ale proponuję się nie domyślać, tylko udać się do lekarza i opowiedzieć mu o swoich dolegliwościach. Na pewno nie zostaniesz wyśmiany, gdyż całkowicie zdrowi ludzie nie mają ani biegunki ani zaparć, a już na pewno nie mają krwi w stolcu. To wcale nie musi być nowotwór. To może być jakiś stan zapalny przewodu pokarmowego, zakażenie bakteryjne, pasożyt. Warto to zweryfikować. Głowa do góry, pierś do przodu i marsz do lekarza. :) a potem napisz co Ci powiedział, bo też jestem ciekawa, co Ci dolega.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Bljetros09
Boję się że to ten cały rak... Ale przecież powstaje on z polipów które rozwijają się10 lat, to oznaczałoby że musiałbym mieć te polipy jużw wieku 6 lat... O co chodzi?
Polipy rozwijają się w tempie ok 1 mm rocznie, a więc , żeby polip miał 1 cm musi minąć 10 lat. Polipy są różnej wielkości i o różnym charakterze. Tylko z niektórych rozwija się rak. Za dużo czytasz o chorobach w necie.Zablokuj na jakiś czas stronki o zdrowiu ;), a poczujesz się lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...