Skocz do zawartości
Forum

Ból głowy i podpuchnięte oczy


Gość Magda.P

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio problem, z bólami głowy i oczu. Jestem w 5 miesiącu ciąży (ruchy płodu znikome, moja waga 57kg) i nie wiem czy powinnam przy opisanych niżej dolegliwościach przyśpieszyć wizytę u mojego lekarza prowadzącego. Otóż od około tygodnia cały czas ćmi mnie głowa na skroniach, kilka dni temu złapał mnie potworny ból oka, jakby mi ktoś gałkę oczną ściskał po czym rano obudziłam się z podpuchniętym okiem(skala 1-10 daje 10). Dzisiaj z kolei mam podpuchnięte drugie oko, ponieważ odczuwam na nim od wczoraj ból co prawda lżejszy niż poprzedni ale wyglądam jak po walce z Gołotą. Opuchlizna utrzymuje się 1 dzień. Byłam u okulisty z oczami i ciśnieniem oka wszystko w porządku. Mierzę sobie również ciśnienie tętnicze krwi jest troszkę za niskie. Od wczoraj zaobserwowałam jakby skurczowy ból całego brzucha począwszy od góry brzucha co dziś rano powoli ustępuje. No i jak od dawna nie miałam mdłości tak one powróciły....ponieważ głowa boli mnie cały czas (okolice czoła) to mdłości temu towarzyszą również często. Niecałe dwa tyg temu miałam robioną krew i mocz, wyszły ok. Powinnam udać się do neurologa czy raczej wiązać to z ciążą i udać się szybko do ginekologa?

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Zdecydowanie jak najszybciej powinna udać się Pani do specjalisty położnika. Opisane przez Panią objawy nie są bowiem fizjologią, a tym bardziej są niepokojące, że jest Pani w ciąży. Niezbędne jest szybkie wykonanie badania ginekologicznego, być może również badania USG. Jeżeli będzie taka potrzeba, specjalista położnik skieruje Panią do innych specjalistów.

Odnośnik do komentarza

Witam :) ja również miałam podpuchnięte oczy ale , myślę że to było po lekach gdy brałam go 2 dni rano miałam podpuchnięte jedno oko a na drugi dzień obydwoje oczu.Gdy przestałam brać opychlizna zeszła co to znaczy?? Uczulenie na witaminy??Brałam falvit jak karmiłam pierwsze dziecko i nic się nie działo teraz jestem w 7 tyg. ciązy i takie coś. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...