Forum Zdrowie

Jaskra niskiego ciśnienia

~izabela66

~izabela66

Witam. Mam 24 lata. Mam stwierdzoną jaskrę niskiego ciśnienia. Czy mogę pić przy jaskrze mocną herbatę, nosić przyciemniane okulary? Czy przy jaskrze można wszystko robić, tzn. dźwigać ciężary, uprawiać sport itp?(izabela66)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~genowefa2

~genowefa2

Witaj, jeśli decydujesz się na noszenie okularów przeciwsłonecznych, pamiętaj, by było one dobrej jakości i posiadały odpowiedni filtr. Przyciemniane okulary bez filtra to zabójstwo nawet dla zdrowych oczu. Noszenia okularów przeciwsłonecznych odradza się osobom cierpiącym na jaskrę wąskiego kąta. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to wiele zależy od jej intensywności. Na pewno nie poleca się uprawiania intensywnych sportów wyczynowych. Pozdrawiam

Renata.Kowalewska

Renata.Kowalewska

Mój lekarz prowadzący (dr Michnowski z Białegostoku) zabronił wszelkich ciężkich aktywności, dopiero po długiej rekonwalescencji wróciłam do normalnego trybu dnia.

208098 renata-kowalewska Kobieta, 42 lata, Białystok
~Artur32

~Artur32

Na temat okularów przeciwsłonecznych rozmawiałem z moim lekarzem prowadzącym (doktor Michnowski z Białegostoku) i powiedział, że można nosić ale muszą to być okulary dobrej jakości z odpowiednimi filtrami.

~Marek211

~Marek211

O ciężkich aktywnościach fizycznych zapomnij kompletnie. Polecam doktora Michnowskiego z Białegostoku, prowadził mojego znajomego przez jaskrę i wszystko jest w porządku.

~Omseska

~Omseska

Niedawno przechodziłam to samo, doktor Michnowski pozwolił mi na wysiłek fizyczny no ale do bez przesady. Ciężki odpadał

~Pawelec

~Pawelec

Mi również doktor Michnowski pozwolił chodzić w okularach przeciwsłonecznych z odpowiednimi filtrami

~Jareks2

~Jareks2

Zgadzam się okulary przeciwsłoneczne za 10zł nie przejdą ;) a doktorze Michnowskim też dużo dobrego słyszałam

~Barbara33

~Barbara33

Ludzie sobie nawet nie zdają sprawy jak szkodzą swojemu wzrokowi takimi okularami... równiez trzeba chodzic regularnie na kontrole do debrego specjalisty... szczególnie jeśli juz coś z tym wzrokiem jest nie tak... ja się wystrzegam takich rzeczy i wole jak coś wcześniej wiedzieć i zdążyć zapobiegać chorobom dlatego chodzę do Szpitala Prywatnego na Rocha w Białymstoku ;)

~RPK23

~RPK23

Najlepszy specjalista od takich rzeczy jest dr.Michnowski z Białegostoku. Nie oszczędzaj na gazie czy na paliwie tylko jedź do niego niech cię wyleczy