Skocz do zawartości
Forum

paniczny lęk przed biegunka


Gość dfhfdhdfh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat i od jakiegoś roku borykam sie z pewnym problemem,który może wydawać się dla niektórych śmieszny i blachy.. Mam paniczny lek przed tym,ze kiedy wyjde z domu dostane biegunki. Wczesniej miałam kilka przykrych sytuacji z biegunka. Dodatkowo przez pewien okres co rano miałam biegunkę przed wyjściem do szkoły i w szkole. Bardzo mnie to meczy,nie wiem jak juz sobie z tym radzić. Unikam wyjść z domu,boje się nawę wyjść do sklepu który jest ok.500m od mojego domu:( przez to wszystko zmieniłam nawet szkole,bo nie dawałam rady sobie psychicznie z tym wszystkim.. Gdy musze gdzies juz wyjsc/pojechac to musze nafaszerować sie tabletkami typu stoperan itd..:( Czasem kiedy jestem gdzies na miescie lub jadę gdzies dalej samochodem dostaje ataku"paniki", robi mi sie gorąco,zaczyna mi sie kręcić w glowie,ciężko mi sie oddycha,a wszystko przez to,ze czuje,ze musze akurat w tej chwili skorzystać z toalety a niestety nie mam jak :( mam juz tego dosyć. Bardzo proszę o pomoc,nie wiem jak sobie radzić,a niestety w chwili obecnej nie stać mnie na wizytę u specjalisty dlatego zglaszam sie o pomoc tutaj.. Przepraszam za bardzo chaotyczna wypowiedz i za wszystkie bledy,mam nadzieje,ze wszystko jest zrozumiale. Z góry dziekuje za jaka kolwiek odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie....

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to reakcje nerwowe czy jelitowe.Tzn czy przyczyna leży w psychice czy w zdrowiu jelit.
Mnie pomaga węgiel w tabletkach- biorę 10 na raz.
ale to doraźnie.

reguluje prace jelit taki preparat- nazywa się Ispagul.
To łupina i nasienie sproszkowanego zi9la o nazwie babka jajowata.odpowiednik to COLON C ale jest droższy. ja wole ispagul
Musisz 2-4 łyżeczki zalać szklanka letniej przegotowanej wody, rozmieszać i po chwili pic taki gesty kisiel. ja to mieszam jeszcze z mielonym siemieniem lnianym Po tym musisz dużo płynów popić żeby nie doprowadzić do niedrożności jelit.
Najlepiej rano albo po szkole- tylko nie przed snem.
To reguluje- pochlania toksyny i w przypadku zaparć jak i biegunek bardzo pomaga.

Moze spróbuj tez jakiś probiotyk- np enterol.
Przydało by się coś na uspokojenie- passispasmina, neospassmina cos ziołowego.
Jeśli nie przejdzie idź do lekarza -przepisze mocniejszy środek a może trzeba przebadać co jest przyczyna.
powodzenia:)

Odnośnik do komentarza

Nieprawda- babka jajowata -REGULUJE prace jelit- tzn pochlania toksyny.
colon polecaja na zaparcia- bo to glowny problem - ale chodzi tu o natueralna regilacje pracy jelit i w przypadku zaparć- i biegunek.
tez sie balam- ale sprobowalam i odtąd wiem ze jest ok
Naprawdę wiem co pisze- bo po antybiotykoterapii miałam biegunki przez rok!
Ale wole ispagul- plus mielone siemie lniane.
i probiotyki.

Odnośnik do komentarza

PS
dobre jest tez na biegunkę obrane surowe jablko starte na najdrobniejszych oczkach tarki- na tak.a papkę jak na placki ziemniaczane.
to pomaga nawet maleńkim dzieciom:)

Nie pomyslalam zeby wyjasnic z tym ispagulem/colonem od razu, z reguły sugerujemy sie reklamami ktore nie zawsze wyczerpujaco wyjasniaja sprawe

babka jajowata reguluje- czyli pomaga i na zaparcia i na biegunki, a ispagul lepszy bo zawiera łuskę i nasiona tej babki- colon chyba tylko łuskę

Odnośnik do komentarza

Dziękuje bardzo za wszystkie rady. Na pewno wyprobuje. Jednak wydaje mi się że to wszystko jest na podłożu psychicznym. Byłam u lekarza rodzinnego i powiedział mi że mam nerwicę. Miałam przepisane jakieś leki na uspokojenie ale nie widziałam większych efektów. Muszę chyba wybrać się jeszcze raz a jeśli już nic nie będzie pomagac będę musiała się wybrać do psychologa.. Bo innego wyjścia już nie widzę. Najgorszy w tym wszystkim jest ten lęk ,którego po prostu nie potrafię zwalczyć i który ogranicza mnie przed wieloma rzeczami...

Odnośnik do komentarza

Oczywiście- bo to syndrom błędnego koła.
A czy robiłaś jakieś badania?

Mam książkę o masażu receptorów na stopach- "ku zdrowej przyszłości"- można kupić na Allegro tez.
Masując- uciskając odpowiednie punkty na stopach można również pozbyć się uporczywych biegunek.
Poczytaj o tym- trzeba masować receptory układu pokarmowego, a także splotu słonecznego

te masaże również uspokajają:)

Odnośnik do komentarza

Wygląda to nerwicę lękową i nie wiem, czy poradzisz sobie sama. Poproś lekarza rodzinnego o skierowanie do poradni nerwic. A może masz psychologa w szkole. Ponieważ się jeszcze uczysz, to możesz też spróbować szukać pomocy w poradni psychologiczno -pedagogicznej

Odnośnik do komentarza

A może cierpisz na to co ja? Nietolerancję/alergię na gluten. Odstaw na jakiś czas pieczywo i wszystko co zawiera mąkę pszenną, żytnią i jęczmienną. Jedz owoce, warzywa, kaszę gryczaną, ryż, soczewicę, fasolkę, groch. Zamiast pieczywa wafle kukurydziane i ryżowe "Good Food" ze znakiem przekreślonego kłosa. Jeśli po dwóch tygodniach pozbędziesz się biegunki, wzdęć, przelewania w jelitach i bólu brzucha i tego strachu przed katastrofą, to może jednak jesteś bezglutek;) tak jak ja. Idź do dietetyka, zrób badania w kierunku nietolerancji glutenu.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja tez mialam kiedys, za czasow studiow taki problem. Tez bylo to bardziej na tle nerwowym. Praktycznie codziennie rano, przed wyjsciem na uczelnie mialam biegunke. Organizowalam sobie tak droge, zeby miec po drodze jakies publiczne obiekty z dostepnymi toaletami. To byl jeden wielki koszmar. Ten ciagly strach, ze nie zdarze.... :-(. Dodatkowo - nie wiem, czy ty tez tak masz - mialam takie intensywne uczucie zimna w zoladku. Jakbym miala w nim lod.
Kiedys sobie kupilam sobie taki wyciag pod nazwa Sedomix. Do tej pory mozna go kupic w aptekach. Codziennie rano bralam kilka kropelek, wedlug zalecen, na pusty zoladek. Wypilam kilka tych buteleczek i mi przeszlo :-). Jest to wyciag z roznych ziol, zwykle o dzialaniu uspokajajacym. Poza tym lek mi wzmocnil organizm. Polecam Ci go sprobowac. Trzeba troche brac, ale juz po pierwszym razie czulam takie cuuudowne cieplo w zoladku.
Pozdrawiam i wyzdrowienia zycze

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...