Skocz do zawartości
Forum

Czas zwolnienia lekarskiego po operacji rekonstrukcji stopy


Gość p...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam seredecznie. Miałem wykonaną 9.11 operację (ok,4,5 godziny) rekonstrukcji lewej stopy i kostki (osteotomia) w UK. Na razie poruszam się jedynie o kulach w obrębie mieszkania, bez obciążania nogi w gipsie (miałem zmieniany gips 19.11). Następna wizyta 17.12 w szpitalu. Zwolnienie lekarskie od 19.11 na 8 tygodni. Wykonuję pracę w pozycji stojącej ok. 10 godzin dziennie, a zatem ile mogę być jeszcze na zwolnieniu lekarskim w takim wypadku, oczywiście orientacyjnie? Mam na myśli standardy.

Odnośnik do komentarza

Tu musi zadecydować lekarz leczący.
Zwolnienie przysługuje tak długo jak chory jest niezdolny do wykonywania pracy.
Standardy nie są żadnym wiążącym dokumentem dla lekarza, mają za zadanie jedynie ułatwiać wybór postępowania w określonych sytuacjach, a przypadek przypadkowi nierówny.
Zatem podsumowując:
Powinieneś omówić swój stan zdrowia, dolegliwości, plan dalszego postępowania (leczenia, rehabilitacji), charakter wykonywanej pracy z lekarzem leczącym a lekarz powinien cię zbadać i na tej postawie podjąć decyzję odnośnie jak długo trzeba będzie kontynuować zwolnienie.

Odnośnik do komentarza
Gość kanonier40

Szanowny Panie/Pani. Jestem przede wszystkim bardzo rozczarowany działaniem serwisu. Oczekiwałem odpowiedzi od lekarza ortopedy, gdyż portal sugeruje, że taką odpowiedź można otrzymać. Natomast z Pana/Pani wpisu nie wynika dosłownie nic, oprócz tego, że powinienem skontaktować się z lekarzem prowadzącym, co traktuję jako swoistą ironię. Poza tym nie przypominam sobie, abyśmy przeszli na Ty. Zatem tego rodzaju "porady" proszę kierować do tłuszczy, która zakończyła edukację na poziomie gimnazjum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Może należy precyzyjniej zadawać pytania?
A swoje żale i rozczarowanie najlepiej kierować do osób zarządzających tym serwisem.
Na tym forum wiele osób, w tym i ja, z własnej, dobrej i nieprzymuszonej woli, nie oczekując nic w zamian, próbuje pomóc innym osobom.
Nie wszyscy jak widać to doceniają lub rozumieją.
"(...) z Pana/Pani wpisu nie wynika dosłownie nic, oprócz tego, że powinienem skontaktować się z lekarzem prowadzącym (...)". Czytać ze zrozumieniem! To nie takie trudne! Nawet tłuszcza z gimnazjum daje radę! Zatem do dzieła!
A jak tak ci tak źle? To zwróć się do lekarza ortopedy z zapytaniem (jest zakładka, trzeba się tylko wysilić) lub do lekarza na wizytę w "realu".
BP.

Odnośnik do komentarza

"Poza tym nie przypominam sobie, abyśmy przeszli na Ty. Zatem tego rodzaju "porady" proszę kierować do tłuszczy, która zakończyła edukację na poziomie gimnazjum. Pozdrawiam."
Taką wypowiedź uważam co najmniej za niestosowną. To jest forum i tak, jak zostało napisane wyżej użytkownicy z własnej nieprzymuszonej woli odpowiadają na pytania i udzielają rad. Czasami są to ludzie związani z medycyną, a czasami ci, którzy chcą się po prostu podzielić własnym doświadczeniem. Administrator od pewnego czasu wrzuca na forum pytania do lekarzy i trudno mieć o to pretensje do forumowiczów. Mnóstwo użytkowników jest powyżej poziomu gimnazjum i nikt się nie obraża, że zwracamy się do siebie na ty. Tak się przyjęło na forach i zazwyczaj ludzie dziękują, a nie mają pretensje ;( Brak kindersztuby

Odnośnik do komentarza
Gość kanonier40

Witam. Porady polegające na zapytaniu, zwrócenia się do lekarza prowadzącego są po prostu żenujące. Lepiej czasem zmilczeć, jeśli się nic nie wie. Ponadto mój post został przeniesiony na forum przez Administratorów, do których już napisałem o usunięcie wspomnianego postu i profilu, gdyż jest to celowe wprowadzanie w błąd potencjalnych, nowych użytkowników przez serwis abcZdrowie.pl. Pytanie do lekarza nie jest równoznaczne z pytaniem do użytkowników forum. Jeszcze bezczelnie sugeruje się, że wątek był rzekomo wielokrotnie na forum poruszany... . Rekonstrukcja stopy, stawu skokowego i mięśnia piszczelowego wraz z osteotomią? Gdzie pytam? Dla mnie to jest wyciąganie danych osobowych (numerów telefonów i adresów email), o czym poinformuję GIODO. PS. Nie dbam o to, co jest zwyczajowo na tutejszym forum przyjęte, przepraszam. Ogólnie znane są formy zwrotów grzecznościowych (określone przez normy społeczne, a nie forumowiczów) i to nie są zwroty na "ty". Jeśli użytkownicy forum mają potrzebę "bawić się" w poradnictwo medyczne, to już nie moja rzecz. Jeszcze raz proszę Administratorów forum o usunięcie mojego profilu, co czyniłem już za pośrednictwem poczty elektronicznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość kanonier40

Do Pani/Pana - wizytylekarskie.org - otóż nie wie Pani/Pan nic. Pisząc o tym, że standardy nie są żadnym wyznacznikiem. Nie mam ochoty cytować dosłownie owej wypwowiedzi. Proszę zajrzeć do ulotki szpitala ortopedycznego https://www.rnoh.nhs.uk/sites/default/files/patient/11-176_rnoh_amendments_10-93_rnoh_pg_foot_and_ankle_surgery_web_rel.pdf w języku angielskim, ale po gimnazjum, jak sądzę podstawy pozostały. Potem proszę rozpocząć się udzielać się na forum ortopedii stopy i kostki. Proszę również nie martwić się o mój kontakt z lekarzem prowadzącym, gdyż takowy posiadam. Jak będę potrzebował takich porad, jak pierwsza, to udam się do znachora albo baby-zielarki.

Odnośnik do komentarza
Gość kanonier40

Właściwie, to już takie osobiste wycieczki zaczynają się wubić. Otóż proszę Pani/Pana. Nie mam pretensji do użytkowników, a do Administratorów. Jeśli czasem nieco rozpędzam się w odpowiedziach, to przepraszam. Nie zmienia to faktu, że czuję się wprowadzony w błąd przez serwis. Udzielając odpowiedzi - nie bariera językowa i nie tnę kosztów. Po prostu cały czas leżę w gipsie w domu, a wizytę i pierwsze prześwietlenie mam dopiero przed samymi Świętami Bożego Narodzenia. Pruszam się tylko w domu o kulach do łazienki, kuchni i łóżka. Nie wychodzę w ogóle na zewnątrz i wiem, że okres zwolnienia po operacji może być długi, jak zresztą wynika nawet z ulotki. Z czystej ciekawości chciałem zapytać lekarza ortopedy na tutejszym forum (dużo czasu spędzając w sieci)jak to wygląda, bo już mam zwolnienie na 10 tygodni ze szpitala, a nawet nie zacząłem fizjoterapii, co oczywiste, bo leżę w gipsie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość kanonier40

PS. I rozmawiałem krótko z lekarzem ortopedą (nie był to lekarz prowadzący-wykonujący operację) podczas zmiany gipsu ok. 10 dni po operacji i zbyt wiele niewiadomych jest, aby określić szczegółowo okres rekonwalescencji w moim przypadku. Lekarz przyszedł tylko obejrzeć stan stopy i kostki po zabiegu, a więc czy nie ma infekcji, pielęgniarki ściągały szwy itd. Konsultacja do czasu pierwszego rtg nie jest przewidziana, z wyjątkiem "awaryjnych" sytuacji nadmiernego bólu, opuchlizny itd.
Niestety, nadal nie wiem dlaczego na stronie głównej serwisu abcZdrowie.pl wyświetla się informacja ilu lekarzy jest on-line itd.... . Nie chciałem wchodzić na forum ani polskie, ani anglojęzyczne. Ot tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...