Forum Zdrowie

Jak długo leczy się hemoroidy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kentto

~Kentto

W zapobieganiu jak i leczeniu hemoroidów jest bardzo ważna zmiana stylu życia. Ogranicz liczbę godzin spędzanych w pozycji siedzącej. Wiem,ze jest to trudne pracując przed komputerem ale warto przynajmniej raz na jakiś czas wstać sprzed biurka oraz sie przejść. Staraj się być aktywna. Możesz chodzić na długie spacery, pływać bądź uczęszczać na gimnastykę. Liczy się również lekkostrawna dieta, która ma wiele błonnika oraz zapobiega zaparciom. Leczenie trwa u każdego inny okres czasu, jednak prawda jest taka, ze jesli ktoś zachorował na hemoroidy to mogą się one uaktywnić w każdym okresie jego życia. Zerknij sobie tutaj:
https://lekarzebezkolejki.pl/blog/hemoroidy-wstydliwy-problem-jak-sobie-z-nimi-radzic/w-502

Na stronie jest opisane jak sobie radzić z problemem

~odpowiedź

~odpowiedź

masz 3 rozwiązania:
1. operacyjne usunięcie, ale to tylko wtedy gdy pracujesz dupą i ważny jest jej wygląd.
2. dieta warzywno -owocowa w przewadze, inne składniki diety jak białko, tłuszcz, węglowodany, tylko w optymalnej ilości. Zresztą znajdź Piramidę Zdrowia na www.vademecum-zdrowia.cba.pl, tam masz wszystko.
3. wysiłek fizyczny ale rekreacyjny na poziomie potu; najzdrowsze pływanie, na 2-gim miejscu rower na "ostrym trybie", czyli. podczs kręcenia pedałami dupa ciągle nad siodełkiem, by nie drażnić hemoroidów..
4. po każdej defekacji mycie odbytu i hartowanie zimną wodą. Po wysuszeniu dupy, maść proctoglyvenol lub nałożenie kremu od twarzy
5. jeżeli przewiduje się długą podróż, to mieć przy sobie
1,5 l. wody i kilka płatków papieru toaletowego, by podmyć odbyt.
6. przestrzegając punktów oprócz operacji, to hemoroidy wiotczeją i są nieaktywne, czyli są ale nie bolą i nie krwawią.

~dla leniwej

~dla leniwej

Piramida zdrowia
Tutaj miała być piramida, ale nie dało się skopiować i wkleić

Prawidłowy program żywieniowy zapewnia: zwiększenie sprawności umysłowej, poprawę pamięci, zwiększenie energii fizycznej, lepszą kontrolę masy ciała, zmniejszenie ryzyka chorób zwyrodnieniowych.
Prawidłowe odżywianie pomaga kobietom w zajściu w ciążę i zapobiega poronieniom, a joga(ćwiczenia) przystosowuje kobietę do lekkiego porodu ( TV Dicovery 30.10.2001r.
Niska kaloryczność pokarmu i takie sterowanie ilością i częstością spożywania pokarmu, by mieć uczucie głodu, jest warunkiem długowieczności. Komórki nastawiają się na przetrwanie i dłużej dzielą się, a zatem dłużej żyją!
!!! Gdyby całe społeczeństwo jadło czosnek nie śmierdziałoby a byłoby zdrowe!!
5 X DZIENNIE ŚWIEŻE OWOCE I WARZYWA