Skocz do zawartości
Forum

Kontuzja nogi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zrobiłam sobie coś w nogę. Trzy dni później udało mi się namówić rodziców, żeby zabrali mnie do takiej pani, która zajmuje się urazami (nie chcieli mnie zabrać, bo mówili, że to tylko naciągnięte ścięgno). Nie jest ona lekarzem, ale z dziada pradziada ich rodzina zajmuje się takimi rzeczami. Ona powiedziała, że wyskoczył mi staw skokowy i coś w pięcie. Nastawiła mi to. Zanim unieruchomiła mi stopę, poruszyłam nią i wyskoczyło znów. Nastawiła znowu i unieruchomiła. Problem w tym, że poszłam do szkoły i ból wrócił. Boję się, że wyskoczyło znowu. Ale rodzice nie chcą mnie do niej zawieść, żeby sprawdziła.

1. Jak sprawdzić czy to wszystko jest na swoim miejscu?
2. Co mi może grozić, jeśli to się źle zrośnie?
3. Bardzo dużo chodzę, jeżdżę na rowerze (pielgrzymki) i tańczę. Kiedy mogę wrócić do treningów i czy ten uraz może mieć konsekwencje w przyszłości i przeszkadzać mi przy tym?

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Co to znaczy ,że zrobiłaś sobie coś w nogę,skręciłaś?
Nawet przy niewielkim skręceniu stawu skokowego,gdzie jest tylko naruszenie torebek stawowych ,oprócz bólu jest obrzęk ,

nie wiem jak jest u Ciebie,możesz nie za ciasno owijać bandażem elastycznym, ale powinnaś mieć zrobiony rtg,żeby było wiadomo ,co tam jest nie tak,
nawet jak ta pani Ci nastawiła i nie bolało to jakiś czas staw powinien być usztywniony
w każdym razie musisz oszczędzać staw dopóki boli.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...