Forum Zdrowie

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Kamil17/2

Kamil17/2

Czy osoby które miały laparoskopowo przeprowadzoną operację przepukliny rozworu przełykowego mogły by się tutaj wypowiedzieć ? Sam czekam na tą operację od początku czerwca a termin mam na początek października. Ale chciałbym wiedzieć jakie macie efekty po operacji bo Ja chwilowo czuje się fatalnie dodatkowo mam refluks oraz zapalenie dwunastnicy co zjem to boli mnie brzuch od paru dni a o bieganiu i graniu w piłkę nie ma co mówić a głównie chodzi mi o to aby wrócić do sportu. Dziękuję za odpowiedzi z góry i pozdrawiam.

154998 kamil17-2 Mężczyzna, 25 lat, Niemodlin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kamil17/2

Kamil17/2

Ja będę operowany w ozimku przez Profesora Dzielickiego. Bardzo dużo czytałem o nim zanim podjąłem tą decyjzę. Jest to chyba jeden z najlepszych jak nie najlepszy chirurg laparoskopowy w Polsce i właśnie specjalizuje się w tej dziedzinie. Poczytaj o nim w internecie Józef Dzielicki.

~garex

~garex

Czytałem o nim, podobno bardzo dobry specjalista. Ja zdecydowałem się na profesora Wiesława Tarnowskiego z Warszawy, też podobno jeden z najlepszych w kraju.
Zobaczymy czy mnie jeszcze zakwalifikuje do operacji. Bo te różne dolegliwości (zwłaszcza poranne bule w klatce piersiowej, bule brzucha i nudności, wymioty) związane z przepukliną wpędzą mnie w depresje.
Gastrolog mi powiedział że innej możliwości jak operacja nie widzi, choć ją odradzał. Kazał zwlekać jak długo się da i brać leki na obniżenie kwasowości, ale ile można się tak torturować.
Obyśmy tylko sobie nie pogorszyli.
Przyłączam się do twojego pytania i czekam na odpowiedź ludzi którzy są po operacji.
Pozdrawiam.

Kamil17/2

Kamil17/2

Ja już schudłem z 82 do 68 kilo w 3 miesiące ... Nie jem prawie nic wysiłku nie mogę a grałem w piłkę że tak powiem zawodowo a w tej chwili jest to niemożliwe. Jeden gastrolog faszerował mnie tabletkami które nic nie dają tak na prawdę. Pojechałem do doktora Dzielickiego i od razu powiedział że tylko operacja może mi pomóc i nie widzi innej opcji bo leki nie wyleczą przepukliny. Powiedział że po 3 tygodniach osoby po operacji wróciły do pracy fizycznej :) Jak będziesz po wizycie to daj znać. Pozdrawiam

~garex

~garex

Na pewno się odezwę, choć ja dopiero wizytę mam umówioną pod koniec października, gdy ty już pewnie będziesz po operacji.
Jak będziesz miał możliwość to napisz jak się będziesz czuł w pierwszych tygodniach po operacji.
A swoją drogą to szkoda że w polsce jeszcze nie ma metody Linx System, która to jest alternatywą dla fundoplikacji nissena, zabieg trwa do 20 min i wychodzi się na drugi dzień do domu i co najważniejsze jest odwracalna jakby co.
Metoda ta jest dostępna w Anglii, ale kosztuje około 9 tyś funtów :(. Niestety mnie na to nie stać.

A mam jeszcze jedno pytanie do ciebie. Jakie głównie objawy ci towarzyszą przy tej przepuklinie. Też masz bule głowy, zgagę, ciągłe odbijanie, kłucie ( bóle ) pod lewymi żebrami, jakieś dziwne kołatanie serca po jedzeniu, rozdrażnienie? Ja jem wszystko poza smażonym, pikantnym i produktami które powodują wzdęcia. O jedzeniu czekolady i picu alkoholu nie wspomnę. Wszystkie przyjemności człowiekowi ta choroba zabrała. Przez to moja waga też spadła z 78 do 71 kg.

Kamil17/2

Kamil17/2

Tzn dużo nie zjem bo mnie zaraz boli brzuch większego wysiłku też nie zrobie bo mnie zaczyna dusić. Teraz zaczeło mnie pobolewać gardło co mnie nurtuje już. Mam pytanie do Ciebie czy Ty też masz takie podniebienie zółtę bardziej niż normalnie?

~garex

~garex

Tak było lekko zażółknięte, ale po przejściu na dietę i piciu przed snem saszetek Esoxx One oraz rumianku wróciło do naturalnej barwy. To wszystko powodują kwasy żołądkowe. Duszności też mam przy wysiłku, a przy pracy w pozycji schylonej to masakra jakaś :(.

Kamil17/2

Kamil17/2

A możesz mi powiedzieć do czego masz te saszetki ? Tzn w czym one Ci pomagają będę wdzięczny. Ja byłem na orliku i nawet nie biegałem tak o kopałem a czułem się jak po meczu 90 minutowym ;/ Jeszcze nie dawno gralem w piłkę w klubie trenowałem tez indywidualnie a teraz ... Tylko operacja moze mi przywrócić dawną sprawność bez której nie potrafię żyć ...

~garex

~garex

Mi te saszetki pomagają na zgagę, palenie w gardle i pieczenie za mostkiem (minusem jest cena, 15 saszetek - 45 zł, a brać się powinno 3 razy dziennie - ja biorę przed snem). Na duszności i zmęczenie niestety nie ma lekarstwa, tyko operacja. Ja od 20 lat chodziłem na siłownię, a w weekendy jeździłem po 100 - 150 km na rowerze, teraz po 15 km już nie mam siły i zadyszka jak 80 dziadziuś. O siłowni nie wspomnę, żadnego wyciskania tylko trening typu kardio. W sumie nie ma dnia wolnego od jakichś dolegliwości. A skąd się to cholerstwo wzięło to nie wiem, wcześniej myślałem że od siłowni, ale mam koleżankę w pracy która nigdy nie ćwiczyła, ani też dzieci nie rodziła i jest szczupła, a też ma przepuklinę tylko trochę mniejszą.
Podsumowując, nóż nas nie minie, niestety. Można zwlekać ile się da, ale trzeba uważać by nie doprowadzić do raka przełyku.

Kamil17/2

Kamil17/2

Wypróbuje te saszetki. Czytalem o chłopaku który ćwiczył kulturystyke w wieku 21 lat. I nabawił się także tej przepukliny brał przez rok leki i praktycznie skończył z siłownią. Zdecydował się na operację i teraz startuję z roku na rok w zawodach :) Czyli można tylko niestety trzeba iść pod nóż jak to nazwałeś. A Ja sobie nie wyobrażam już życia bez grania w piłkę. Mogę nawet już poświęcić te melanże nie melanże alkohol lejacy się weekendami i to wszystko na rzecz zdrowia i piłki :)

~garex

~garex

Witam ponownie.
Jestem już po konsultacji z chirurgiem, termin dopiero na 3 lutego. Było by szybciej gdybym był zaszczepiony na żółtaczkę. Ale powiedział dokładnie to samo co Twój, innej metody nie ma jak operacja. Lekami z czasem to sobie można więcej krzywdy zrobić niż pożytku. A ty już po zabiegu czy przed ?

~garex

~garex

Hej kolego, żyjesz? Miałeś już tą operację? Ja czym więcej czytam to już sam nie wiem czy dobrze robię ,że się zdecydowałem. Opinie są bardzo podzielone.

~Grecky

~Grecky

Hejka też jestem ciekaw jak Kamil przeżył zabieg przepukliny i ja się czuł po nim. Ja jestem po zabiegu i powiem że nie jest to prosta operacja. Sam prof Dzielicki powiedział że są to ciężkie operacje, ale wykonywane metodą laporoskopową wg toupeta. Ogólnie trzeba stosować się do zaleceń no i jeść same zmiksowane produkty. Mnie ogólnie przymula co jakiś czas, ale może to być związane z innym ułożeniem żołądka i związaniem przełyku. Ale ma to przejść po kilku tygodniach. Ja przez kilka lat leczyłem się samymi lekami i własnymi metodami, ale jak mnie chwyciły duszności na treningu to się wtedy wystraszyłem i zacząłem wszystko sprawdzać. Wyszło że jest to od przepukliny przełyku i otwartego rozworu, co powodowało że opary z kwasów były wdychane i miałem problemy z oddychaniem, bóle głowy, dziwny posmak w ustach oraz ciągłą chrypka z podrażnieniem przełyku i gardła. Przy tym traciłem na wadze. Ogólnie zacząłem się do tego przyzwyczajać ale byłem ciągle nie wyspany, męczyłem się bardzo, bóle głowy, chrypki, trzeba było uważać co się je. Więc decyzja była taka a nie inna, tym bardziej że mój znajomy zmarł na raka przełyku właśnie z powodu takich powikłań. Więc sam czekam na info od innych jak się czuli po tym zabiegu i jakie występowały inne dolegliwości. Pozdrawiam. Odezwę się za jakiś czas.

~garex

~garex

Witam, jestem już przeszło rok po operacji przepukliny i powiem tak, bóle w klatce minęły, przez jakieś pół roku miałem spokój z żołądkiem, mogłem jeść wszystko jak leci. W październiku 2016 dopadła mnie jelitówka, po kilku próbach zwymiotowałem klika razy z bólem. Od tamtej pory 70% objawów wróciło, typy zgaga ból w przeponie, zwłaszcza rano po przebudzeniu spuchnięty brzuch jak u dziecka trzeciego świata.
Rozmawiam od czasu do czasu też z innym kolegą który to miał operację u Dzielnickiego i po 2 latach wszystkie objawy u niego powróciły.
Co dalej z tym fantem zrobić nie wiem. W czerwcu wybiorę się na gastroskopię to zobaczymy jak sprawa wygląda, pewnie trzeba będzie wrócić do leków :(

~Monisia 1225855

~Monisia 1225855

Cześć... I jak się czujecie po operacji? Ja prawdopodobnie będę miała zabieg... Nie mam przepukliny, ale refluksu ze względu na niewydolność wpustu żołądka... Gdzie mieliście operacje? Nie wiem na kogo się zdecydować Józef Dzielicki czy Wiesław Tarnowski? Pozdrawiam

~Kamil17.21231

~Kamil17.21231

Ja juz jestem po zabiegu prawie 2 lata. Pierwszy rok miód cud i orzeszki :) Miałem po gastroskopii wszystko idelanie itd. Po tej gastroskopi tak po 3 miesiacach poczulem znowu te objawy. Byłem na gastroskopii i był stan zapalny , Przełyk w górze idealny w srodku tez ale na dole przepuszczajacy przez co refluks wrocil bo jedzenie sie cofa ... Jedyny plus to ze nie mam juz helicobacter. Ogólnie po zabiegu pol roku zrobilem ta gastroskopie to nie mialem ani refluksu ani przepukliny nic . Jak zawsze wynik to było 6 zdan to tutaj było jedno zdanie. W piątek teraz jadę na gastroskopie bo jak byłem na wizycie u profesora Dzielickiego powiedział ze mam odczekać pół roku i pojechał. Bo powiedzial ze przy zabiegu zawsze zostawiaja 1 cm wolny i jezeli takie objawy sie powtarzaja albo jest gorzej to po prostu trzeba to docisnąć do końca po prostu. I z tego co mowił to powinno być dobrze i nie ma prawa juz nic przepuszczać i aby pokarm się cofał. Tak więc jade w piatek mam wynik od razu i jezeli bedzie tak samo albo gorzej to od razu jade do profesora ustawić sie na termin dociśniecia. Ja moge brac te leki nie mam jakos do tego problemu ale Ja od razu przy wiekszym wysilku mam bole w klatce w okolicach przepony przez co nie mogę normalnie pracować / grać w pilkę / isc na silownie gdzie robilem to codziennie ... W piątek po badaniu pod wieczór opisze sytuacje. Pozdrawiam

~Monisia 1225855

~Monisia 1225855

A możesz mi napisać czy po operacji długo miałaś problem z polykaniem? Bo ja tego najbardziej się boję, że przestanę polykac ... A jaki jest profesor Dzielicki wporzadku? Ma normalne podejście do człowieka? Mam 28 lat....nie chcę cierpieć z wiecznym bólem w przełyku... Moje objawy gerd są tragiczne. Więc czeka cię ponownie zabieg? Dobrze rozumiem?

~kamil1221

~kamil1221

Przez 2 tygodnie był duzy problem który po miesiącu ustąpił. Profesor jako do człowieka ma podejście idealne mówi wprost co trzeba zrobić nie owija w bawełne. Wyszło mi dzisiaj na gastroskopii stan zapalny i wrociła helicobacter. Dostałem znowu tabletki i wysłałem juz wynik badania do profesora i czekam na odpowiedz czy będzie potrzebne wykonanie nastepngo zabiegu.

~Monisia 1225855

~Monisia 1225855

Możemy się skontaktować w jakieś inny sposób niż to forum?
Chyba, że przez fb? Chciałbym porozmawiać o tym z kimś kto to przeszedł... Dziękuję :)

~Izabelka26

~Izabelka26

Hej, szukam kontaktu z osobami, które przeszły operację fundoplikacji, sama rozważam poddanie się zabiegowi. Bardzo proszę o kontakt, chciałabym wiedzieć czy Wasze objawy po operacji ustąpiły ? Jak rekonwalescencja pozabiegowa?

~operowany

~operowany

Hej.Kamil napisz co u Ciebie.Byleś ponownie operowany?Jak sie czujesz.Daj znać jak to się potoczyło u Ciebie.Możesz dać jakiegoś maila do siebie?Ja bylem operowany przez profesora w 2013r.Bylo wszystko ok przez pierwszy rok może dwa a teraz czuję że wraca mi refluks przez własną głupotę bo wcale nie dbałem o to .Pije gazowane i jem co się da.