Skocz do zawartości
Forum

Czyszczenie jelit co kilka tygodni


Gość nadwaga25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nadwaga25

Mam 25 lat i od jakiegoś czasu zmagam się z biegunkami raz na 2tygodnie, raz na miesiąc.
Biegunki wystepuja w roznych porach dnia. Zaczynaja sie od skurczy jelit. Czuje ze musze szybko isc do ubikacji. Na poczatku w ubikacji czuje tylko ból, ktory przychodzi falami, takie mocne skurcze. Bol jakby narastal, i przychodzi nieoczekiwanie jak skurcze. Poczatkowo stolec jest normalny, z kazdym skurczem( bolem) przychodzi kolejna partia. Na koniec jest to już wodnista biegunka. Czesto zajmuje mi ten caly proces od 30 min do nawet godziny.
Zdarzyło się to kilkakrotnie w czasie próbowania różnych dań. Często odczuwam ból ale delikatny w okolicy lewego jajnika. Do toalety chodzę codziennie, poza epizodami biegunek czasami mam zatwardzenie, ale zmienilam troche odżywianie i mineło.
Takie czyszczenie jelit nie wpływa na moja morfologię, ale czuje sie oslabiona i boję się że skurcze i biegunka nastąpią w najmniej o oczekiwanym momencie, gdy nie bede miala możliwości skorzystania z wc.
Czym to może być spowodowane? Jakie badania powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy wiecie co bylo przyczyna waszych dolegliwości ?

Mam takie same objawy co nadwaga25. Walczę od kilku lat z co tygodniowym tak to nazywam- samoczynnym przeczyszczaniem jelit. Badania wychodzą idealnie, te które zaproponowal Rzakel czyli kolonoskopia i kalprotektyna też.
Dieta i stres nie zauważyłam, żeby wpływały na mnie. Moje zdenerwowanie nie jest przyczyna biegunek, a powodem który spedza mi sen z powiek. Bo biegunki pojawiają sie w dowolnym momencie i miejscu. Za kilka dni wyjeżdżam na wakacje i dla niektórych prozaiczna rzecz jak jazda autobusem czy lot samolotem mk spedza sen z powiek, bo moge nie miec dostępu do toalety.

Odnośnik do komentarza

Na drogę polecam niedogotowany ryż. W połowie twardy.

Takie biegunki czasem są początkiem długotrwałego procesu rozwijania się Crohna nie dający żadnych oznak w diagnozowaniu. Tu kłaniają się konkretne badania na wysokim poziomie. Kalprotektyna pokazuje już fazę budowy ochronnej jelita w którym następują zmiany morfologiczne itd.. :)

Jak piszę ryż króciutko gotowany na drogę będzie doskonałym pochłaniaczem w jelicie i zapewni długotrwały komfort psychiczny i fizyczny. :)

A długotrwały stres jest prowodyrem do przemiany limfocytów które w następstwie są odpowiedzialne za autoagresję....

Odnośnik do komentarza

Czyli jakie konkretne badania na wysokim poziomie?
Miałam kolonoskopie, gdzie wyszło że wszystko jest dobrze żadnych odchyleń. Kalprotektyna co prawda jest wysoka ale mieści się w normie (badanie wysyłane do laboratorium w Niemczech).
Stres pojawia się z powodu występowania biegunek.

Odnośnik do komentarza
Gość Mleczyk_1987

Juz pisałam na innym forum. Tez mam tak, ze na codzien zaparcia i raz na jakiś czas biegunkę (taka wodnista- jedna wizyta w wc), przeczyszci mnie i mam spokój na tydzień, czy dwa. Macie racje najgorsze jest ze nie wiadomo kiedy zlapie. Mi lekarz sugerowal nietolerancje laktozy.

Odnośnik do komentarza

"Takie biegunki czasem są początkiem długotrwałego procesu rozwijania się Crohna nie dający żadnych oznak w diagnozowaniu."

Nie strasz ludzi Crohnem, bo jeszcze ktoś weźmie to do siebie. Na pewno są jeszcze inne przyczyny takich dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...