Skocz do zawartości
Forum

Zmiany skórne - czerwone plamy a później cała noga...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od razu daję link do zdjęć https://drive.google.com/open?id=0B13stJotT8W_YWp3azJUSmFrZVE które przydadzą się w czasie czytania tego mojego problemu.

Mój problem zaczął się w sobotę (1 sierpnia) wieczorem gdy lekko swędziała mnie noga. Zignorowałem to, ale następnego dnia swędziała jeszcze bardziej i zrobiły się plamki czerwone podobne z zdjęcia numer 1. Smarowałem fenistilem oraz Ulganol aby swalczyć swędzenie.

Rano 2 sierpnia moja noga wyglądała już jak na zdjęciu numer 4. Później plamek było co raz wiecej aż w końcu wieczorem zauwazyłem, że coś wiecej jest nie tak z nogą bo nie dosyć że plamki się strasznie rozniosły i jak gdyby "wylały" to jeszcze bardziej mnie swędziało a noga spuchła (zdjecie numer 3) więc posmarowałem Momarid'em (mama poleciła na spuchniętą czerwoną nogę). Niestety nie pomogło.
Pojechałem do szpitala gdzie dostałem Unidox Solutab 100mg (10x2 opakowania), Telfast 180mg oraz Flucinar. W samym szpitalu potraktowali mnie igłą w pośladek i zrobili okład na nogę. Niestety nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi co mi jest, tylko ogółem "zapalenie tkanki podskórnej stopy" (L03.0)

Następnego dnia (3 sierpień) noga już nie była tak spuchnięta, ale była bardziej czerwona i plam było jeszcze więcej. Po 8h pracy pojechałem do dermatologa, która przepisała mi dodatkowo maść Belogent oraz zalciła okłady z Borasolu ponieważ to coś na mojej nodze było (nadal jest) gorące. Nie wiedziała co to jest na mojej nodze.
przyszedłem do domu, chcę umyć się i patrze małe plamki na drugiej nodze (zdjecie numer 6). Załamka.

Dziś 4 sierpnia widzę takie same lekko swedzace plamki na lewej ręce (foto numer 1) a gdy spróbowałem wycisnąć jedną z bułek to wyleciało trochę wody a później ciut krwi (foto numer 2).
Na dzisiejszy dzień 4 sierpień mam jedną nogę całą czerwoną jak gdyby wrzatek się wylał (foto numer 5 i 7, przodu takze całe czerwone, lekko jak gdyby siniawe i spuchnięte), drugą już w kropkach (foto numer 6) i na ręce foto numer 1.

Nie przypominam sobie aby coś mnie ugryzło, nie chodziłem po lesie, krzakach itp, nie jadłem czegoś wyjątkowego.
Dziś tak myślałem że to może Ketonal do smarowania stopy wywołał taką reakcję uczuleniową, tylko, że przestałe nim smarować nogę 2 tygodnie temu.
A nogę smarowałem właśnie tą prawą (co teraz wygląda jak burak) bo lekarz zalecił po skręceniu kostki smarować. Gdy skręciłem nie miałem żadnych plamek, szyna gipsowa na 2 tygodnie, zdjęli szynę noga była normalna, bez bomblów itp, miałem wczasy pod gruszą 2tygodnie (właśnie wtedy stosowałem ketonal do smarowania + stabilizator "bucik"), popracowałem tydzień i teraz mam dziwne problemy z zmianami skórnymi.

Nie wiem co to jest, lekarze też nie wiedzą...

Odnośnik do komentarza

Problem w tym że polekowa rozrastać się będzie po całym ciele a jeśli nie zareagujesz teraz to jeśli zaatakuje całą skórę na ciele to zobaczysz co będzie się działo później. Spodziewaj się również gorączki. Leki bez recepty nie działają. :) Idź, jak Cię proszę. :)

Odnośnik do komentarza

A to co mam nie wystarczy ? Tzn Unidox Solutab 100mg (10x2 opakowania), Telfast 180mg oraz Flucinar a od dermatolog dodatkowo maść Belogent oraz zalciła okłady z Borasolu.

Swoją drogą, nie brałem nic innego niż ten Ketonal i dopiero około 2 tygodnie po przestaniu smarowania może się dziać takie coś co ja mam ?
Przepraszam, że tak marudzę, ale dziwi mnie fakt, że dostałem jakieś uczulenie na żel po jego odstawieniu a nie w czasie.

Odnośnik do komentarza

Tak,często i gęsto polekowe występują około 2 tygodnie po zastosowaniu leku na który jesteśmy uczuleni. To musisz sobie zapamiętać. Jesteś najprawdopodobniej uczulony na ketoprofen.
Na temat leków nie mogę się wypowiedzieć chociaż antybiotyki tutaj są zbędne. Jednak o tym decyduje lekarz prowadzący. Tylko szkoda truć się nimi nie potrzebnie. :)

Odnośnik do komentarza

Tak to właśnie wygląda po lekach. Czasem reakcja jest natychmiastowa,czasem po kilku lub kilkunastu dniach szczególnie po antybiotykach,lekach przeciwbólowych,przeciwzapalnych jak i kontrastach stosowanych podczas badań radiologicznych. U Ciebie jest reakcja wzrostowa czyli leki które bierzesz nie hamują procesu,dlatego właśnie prośba o odwiedzenie lekarza nim będzie gorzej. Reakcje skórne są różnorodne i często lekarze nie wiedzą co się dzieje. :)

Odnośnik do komentarza

Nie, nie jest zakaźne bo to reakcja skórna na alergen. Może występować nawet 10 dni przy dobrze stosowanym leczeniu a czasem dłużej. Ważne żeby się więcej nie rozprzestrzeniała bo będzie mocno swędzieć a szczególnie organy płciowe bardzo mocno to odczuwają. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Pokrzywka

Witam. To co Cię spotkało to pokrzywka ,która może być z powodu uczulenia np: na maść ale niekoniecznie bo pokrzywka to choroba która może atakować nagle i zupełnie z innego powodu jak uczulenie. Czasami nawet określa się ją jako idiopatyczna , immunologiczna bo nie można znaleźć jej przyczyny. U niektórych sa to incydentalne przypadki uczuleniowe a u nie których ta choroba przybiera forme przewlekłą a ataki pokrzywki mogą pojawiać się regularnie nawet z ucisku, ciepła ,zimna .
Najlepszym lekiem jaki istnieje na pokrzywkę i świąd to Telfast 180, który nie daje skutków ubocznych uważam że jest najlepszy sama go stosowałam . Natomiast Podaje się tez sterydy na przykład Encorton przez kilka dni lub w szpitalu podają sterydy w zastrzykach .
Ale przy tak niewielkich zmianach ,bo u Ciebie tylko na nogach wystarczy telfast 180 1 tabletka dziennie przez kilka dni dokąd nie zejdą obrzęki i plamy.

Jeżeli pokrzywka atakowała by całe ciało a Ty byś odczuwał duszenie . kłopoty z łykaniem to dzwoń natychmiast po pogotowie , bo pokrzywka może nawet zaatakować gardło, jamę ustną , język czyli może doprowadzić do obrzęku quinckego co może nawet zagrażać życiu.

Ale nie jest powiedziane ,że każdy kto ma pokrzywkę dostanie obrzęku krtani ,choć jest taka możliwość .

Gdy by te pokrzywki się pojawiały częściej to musisz zrobić testy na alergeny ,wykluczyć alergię . Musisz zbadać kał aby wykluczyć robaczycę . A przede wszystkim zbadaj tarczycę oraz przeciwciała anty Tpo i TG w kierunku choroby Hashimoto .Lekarze to pomijają a bardzo często takie pokrzywki są z powodu Hashimoto i kłopotów z tarczycą .

Pokrzywka to straszne schorzenie , szczególnie gdy atakuje całe ciało. Może u Ciebie to jest przypadek incydentalny i już się nie pojawi ale gdy by się pojawiała częściej to wykonaj wyżej wymienione badania , idź do immunologa a Telfast 180 jest na pokrzywkę najlepszy,powstrzymuje świąd i wycisza pokrzywkę ,sterydy tylko w ostateczności bo mają dużo skutków ubocznych . I pij dużo wody .

Jeżeli masz jakieś pytania to pytaj ,mogę chętnie podzielić się swoimi doświadczeniami z tą paskudną chorobą .

Odnośnik do komentarza
Gość AdaśMaly1

Zaczyna się, jedna osoba jedno a druga drugie... I bądź mądry. Telfast180 biorę, swedzi trochę mniej ale plamy pojawiają się też w innych miejscach.

Te choroby skóry są straszne, trudno dojść do tego co to jest.

Odnośnik do komentarza
Gość Pokrzywka

Tak pokrzywkę jest bardzo trudno zdiagnozować z jakiego powodu ona jest , bo większośc pokrzywek jest problemem immunologicznym, idiopatycznym trudnym do zdefiniowania. Czy badałeś tarczycę z krwi TSH, anty Tpo i anty TG ? Bardzo często lekarze to lekceważą a okazuje się ,że wiele takich pokrzywek jest z powodu złej pracy tarczycy lub Hashimoto ?
IGE całkowite jest pomocne w diagnostyce alergii , to jedno badanie potwierdzi czy masz alergię ? Jeżeli wyjdzie źle dopiero rób testy na alergię , co dokładnie może uczulać . Może jesteś uczulony nawet na jad komara ? Pokrzywka może być z wielu powodów ale w większości przypadków jest nie do wykrycia dlaczego jest , ale tarczyca jest bardzo częstą przyczyną takich pokrzywek przewlekłych .

Z pokrzywką jest tak ,że pojawia się raz są to incydentalne przypadki albo przeradza się w stan przewlekły i takie incydenty z pokrzywką się pojawiają często .

Pokrzywką może pojawiać się nawet z powody depresji , problemów życiowych po prostu ze stresu.

Ale polecam zbadanie tarczycy , IGE całkowite oraz badanie kału . To są podstawowe badania w kierunku badania przyczyny pokrzywki. Możesz zrobić też próby wątrobowe aby upewnić się czy wątroba pracuje prawidłowo.

Telfast nie powoduje ustąpienia pokrzywki całkowicie ale łagodzi jej objawy i jest bezpieczniejszy od sterydów, które nie lecza pokrzywki a jedynie tłumią jej objawy . Sterydy stosuje się kiedy pokrzywka atakuje całe ciało łącznie z twarzą . Na drobne zmiany wystarczy telfast 180 który jest bezpieczny . Ja w ostrych stanach zażywałam 2 telafsty 180 na raz a encorton 3 dni najpierw całą tabletkę na drugi dzień połowę tabletki a w trzecim dniu 1/4 tabletki i jeszcze z tydzień Telfast .

To musisz sam wyczuć co bardziej Ci pomaga . Maści nie pomagają na pokrzywki a wręcz mogą pogorszyć sprawę. Lepiej kup sobie balsam do ciała a-derma-exomega-balsam-nawilzajaco-zmiekczajacy-400ml.html jest super na takie zmiany i bardzo wydajny .Lecznicze działanie preparatu Exomega Balsam obejmuje skuteczne pozytywne oddziaływanie na czynniki Atopowego Zapalenia Skóry poprzez głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry, jej odżywienie dzięki aż 43 procentowej fazie tłuszczowej, złagodzenie podrażnień oraz rekonstrukcję tłuszczowej warstwy ochronnej naskórka.

Exomega przywróci komfort Twojej skórze! Jest to produkt hipoalergiczny, pozbawiony substancji zapachowych i parabenów.

Zrób badania te co wymieniałam i zobaczysz co Ci wyjdzie. Pisz jak masz jakieś pytania.

Odnośnik do komentarza

nie wiedzialam gdzie umiescic moje zapytanie wiec dodaje tutaj moim problemem jest to ze gdy pogryza mnie komary bable zamiast zniknac zamieniaja sie w siniaki i zostaja juz na zawsze oprocz tego bardzo wypadaja mi wlosy i w nocy bola mnie nogi i rece bralam na to magnez ale nie pomaga a ostatnio jak bylam nad Adriatykiem przywiazalam sie do pontona i koledzy wyciagali mnie z glebokiej wody zrobil mi sie teczowy siniak na rece i dekolcie ktory po 2 minutach zniknal o co moze chodzic?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...