Skocz do zawartości
Forum

Skręcenie/zwichnięcie stawu skokowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie skoczylam z wysokosci na noge pojechalam do szpitala zrobili mi przeswietlenie lekarz powiedzial ze to zwichniecie i zeby nic z tym nie robic bo jest bardzo spuchnieta oklady z lodu, voltaren, bandaz elastyczny, trzymac w gorze. Juz ponad tydz a noga strasznie mmnie boli jest cala siwa ze wszystkich stron od palcy az po lydke nie mam wogole ruchomosci w niej teraz jak tak chodze to boli mnie tez kolano nie wiem czy to ma jakis zwiazek i jak mocniej stane to tak jak by mi sie ta kostka przesuwala czy to normalne? Musze szybko wrocic do pracy stojacej jak moge ta kostke rozruszac czy to bezpieczne?

Odnośnik do komentarza

Jeśli to zwichnięcie, to prawie każde trzeba albo od razu nastawić, albo jak zejdzie opuchlizna i ból się zmniejszy, udać się do fizjoterapeuty na mobilizację stawu. I raczej powinno się w miarę możliwości usztywnić na około 2 tygodnie, w tym czasie trzeba oszczędzać nogę. I dużo schładzać oraz wypoczywać z nogą w górze.

Odnośnik do komentarza

Dzis probowalam to rozchodzic i nawet nie jest tak zle pojawila sie ruchomosc w stawie oczywiscie boli jak na nia staje ale da sie wytrzymac. Natomiast martwi mnie to ze pojawilo sie teraz zasinienie z tylu nogi od piety po lydke wlasnie po ty spacerku..... I nie wiem jak myslicie moge tak chodzic? Planuje w poniedzialek powrot do pracy czy to dobry pomysl?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...