Skocz do zawartości
Forum

Szybkie nagrzewanie ciała


Gość mnn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dość niekomfortowy problem. W upalne ale i tez te gorące dni (juz od 24 stopni w cieniu) bardzo szybko wrecz natychmiastowo zaraz po wyjsciu z domu, pomieszczenia, sklepu nagrzewa mi sie całe ciało. Zawsze w upały staram sie chodzić dość lekko ubrana czyli np. szorty plus koszulka albo sukienka zeby zapobiec przegrzaniu z powodu ubrania. Mimo picia duzych ilości wody błyskawicznie cała sie nagrzewam a co za tym idzie bardzo sie pocę i trace siły szybko. Staje sie wówczas osłabiona a na twarzy oraz ciele wystepuje zaczerwienienie. Mam wtedy wysoką temperature ciala, to nie jest zadne 36,6 a znacznie wyzej.

Bardzo mi to utrudnia funkcjonowanie, mam klopot zeby gdzies dalej jechac. Co to moze byc? Czy to normalna reakcja w upalne dni?

Dodam,ze jak jade gdzies wtedy z mamą to czesto sprawdzam jej ciepłotę ciała i ona jest normalna czyli w miare chlodna nie to co moja. Boję sie ,ze to moze byc cos groznego i ze bardziej niz inni jestem narazona na udar.

Odnośnik do komentarza

Mam tak odkąd pamietam. Wyniki morfologii zawsze miałam dobre, od dziecka. Badań na to jeszcze nie robiłam, nawet nie wiem jakie to powinny byc badania.
U lekarza jeszcze z tym nie bylam jednak mam juz umówioną wizytę.

Odnośnik do komentarza
Gość sprawdź

Nie wszyscy ludzie dobrze znoszą wysokie lub niskie temperatury, w jaki sposób sprawdzasz swoją temperaturę ciała nosisz termometr? Bo jeśli przez dotyk ręką tak jak dotykasz mamy to przykro mi ale Twoje odczucia są złudne. Gdybyś miała zawroty głowy, bóle głowy, nudności to jest problem, ja nie toleruję zimna i choćbym nie wiem co założyła to jestem sina z zimna, dłonie i stopy sztywne i zdrętwiałe, taka moja wątpliwa uroda :)

Odnośnik do komentarza

~sprawdź
Nie wszyscy ludzie dobrze znoszą wysokie lub niskie temperatury, w jaki sposób sprawdzasz swoją temperaturę ciała nosisz termometr? Bo jeśli przez dotyk ręką tak jak dotykasz mamy to przykro mi ale Twoje odczucia są złudne. Gdybyś miała zawroty głowy, bóle głowy, nudności to jest problem, ja nie toleruję zimna i choćbym nie wiem co założyła to jestem sina z zimna, dłonie i stopy sztywne i zdrętwiałe, taka moja wątpliwa uroda :)

To nie uroda a problem z mikrokrążeniem i to się leczy. ;)

Odnośnik do komentarza

Tez żl znoszę upały. Nw dodatek mamy małą i niską kuchnię, a więc np. w lipcu trudno coś ugotować. Ale staram się sobie z tym radzić. Dwa lata temu kupiłam wentylator,sprawdza się.Gotuję po godz 16, gdy jest już trochę chłodniej. Ponieważ dużo piję, staram się mieć pod ręką zawsze jakiś zapas- soki, chłodna herbata,woda z cytryną o temperaturze pokojowej. Nie mogę pi\ć napojów z lodówki, bo gardło dokucza. No i jeszcze unikam podróży w najbardziej upalnych godzinach.Czasem muszę coś przełożyć- ale trudno.Moi znajomi wiedzą o tym i wcale się nie dziwią. Żeby było śmieszniej, mój mąż kocha upalne dni i prawie wciąż siedzi na słońcu .Jemu to po prostu służy! Pozdrawiam Cię.

Odnośnik do komentarza

Nie noszę ze sobą termometru ale po prostu czuje ze jestem cała nagrzana, mam wtedy nudności i niekiedy ból głowy dlatego napisalam ze to dość klopotliwa sytuacja dla mnie.
Tak gdy dotknę mamy to jest ona znacznie chlodniejsza, to czuć.
Ide niedługo do tego lekarza wiec postaram sie napisać co uslyszalam jeśli ktoś inny miałby podobny problem.
Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Gość sprawdź

Do RzakeL problemy z krążeniem to inna bajka znam takie osoby i wiem że odczuwają zimno prawie przez cały rok.
Do autorki postu to normalne że dotykając mamy czujesz chłód tak działa pot na naszej skórze, jeśli poprosisz aby to mama dotknęła Ciebie pewnie też wydasz Jej się chłodna. Nikt nie odradza Ci pójścia do lekarza ale pewnie poradzi Ci nie wychodzić w upały, tak jak osobom starszym czy ludziom którzy mają problemy skórne z powody słońca.

Odnośnik do komentarza

~sprawdź
Nikt nie odradza Ci pójścia do lekarza ale pewnie poradzi Ci nie wychodzić w upały, tak jak osobom starszym czy ludziom którzy mają problemy skórne z powody słońca.

Być moze ale to nie jest wyjście z tej sytuacji bo upał czy mroz musze wychodzic na uczelnie, do sklepu czy do pracy. Musze jakoś funkcjonować pomimo wysokiej temperatury. Lato jest oczywiscie najgorsze.

Odnośnik do komentarza

Miałam kiedys robione badania na tarczyce i wyszło ze jest wszystko wporządku jednak zauważam juz po nagrzaniu ze tętno bije mi szybciej niż normalnie. Ale przeciez chyba to akurat jest normalne bo organizm usiluje zwlaczyc ten stan czyz nie? Ja to tak rozumiem, byc moze jestem w błedzie i dlatego jakoś specjalnie nie zwracałam na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Ta podwyższona temperatura może być tak naprawdę złudna. Sama mam odwrotną sytuację, czyli ręce i stopy mam chłodne (taka moja natura, zresztą dużo osób tak ma) zwłaszcza zimą. Też czasami mam wrażenie że mam wysoką temperaturę a tak naprawdę najczęściej jest w normie, rzadko się zdarza że sięga powyżej 36,9 (,,prawdziwą" gorączkę- czyli ponad 38- miałam ,,wieki" temu, 10 lat na pewno). Najlepiej by było gdybyś w trakcie tej ,,gorączki" mierzyła temperaturę czy aby na pewno ona występuje. Co do reszty badań... Raczej bym obstawiała że taka Twoja natura i nie przejmowałabym się za specjalnie. Ale decyzja należy do Ciebie :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jestem juz po wizycie i dostalam polecenie zeby zbadac tarczyce (TSH) rzeczywiscie pani doktor tam widzi byc moze problem.
Nic natomiast nie mowila ze taka moja "uroda". Jak zapytalam co jak TSH wyjdzie dobre to wzruszyła ramionami.

Dziekuje za Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem. Mmn - musisz uważać, to może skończyć się udarem cieplnym. Ja miałam udar cieplny po raz pierwszy w lipcu 2016, od tamtej pory fatalnie znoszę upały. Wystarczy, że wyjdę na wyższą temperaturę czy do bardzo dusznego pomieszczenia i natychmiast mam uderzenia gorąca i przyspieszone bicie serca. Dlatego po prostu unikam gorących miejsc jak ognia, a w domu mam przenośny klimatyzator. Byłam z tym u neurologa, niestety nie miał pojęcia jak mi pomóc, aktualnie czekam na rezonans magnetyczny głowy, żeby sprawdzić wszystko. Oczywiście robiłam szczegółową morfologię, badałam tarczycę - wszystko idealnie. Ale myślę, że to właśnie kwestia tego, że organizm źle sobie radzi z termoregulacją i musimy po prostu zapobiegać. Przegrzanie jest niestety bardzo groźnym stanem, ja sama mam już prawie nerwicę na tym punkcie (panicznie się tego boję). Jeśli masz takie objawy jak osłabienie, nudności to musisz być czujna i uważać na siebie, bo to są właśnie pierwsze objawy przegrzewania się organizmu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...