Skocz do zawartości
Forum

Kolonoskopia czy test septyna 9?


Gość rtere

Rekomendowane odpowiedzi

Pod katem badania czy ma się raka jelita grubego (odpukać), lepiej jest zrobić kolonoskopię czy test septyna 9?
Kolonoskopia jest jak wiadomo nieco hm... nieprzyjemna i inwazyjna, septyna 9 wręcz przeciwnie, no ale kolonoskopia pozwala lekarzowi bezpośrednio "zobaczyć" czy coś w jelicie jest, czy nie, a septyna 9 sprawdza wg tego co znalazłam poziom metylacji genów przez krew pobieraną z żyły, więc lekarz widzi nie naocznie czy ma się raka, czy nie, a po wynikach badań...
Czyli co lepiej zrobić?
Bo trochę moja mama ma lęki przed kolonoskopią i próbuje dla niej znaleźć inne badanie, ale sama nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Gość Irenne86

Kolonoskopia nie jest taka straszna, jak bardzo się boisz to możesz wykupić znieczulenie ogólne (100- 200 zl). Badanie miałam robione 3 razy, wiec jako weteranka mogę Ci polecić kolonoskopię prywatną. Na NFZ trafiłam dwa razy na niemiłych lekarzy, którzy bardzo niedelikatnie wykonywali badanie. Prywatnie w będzińskim intermedzie wręcz przeciwnie. W razie wątpliwości- pytaj. Postaram się odpowiedzieć wieczorem na pytaniia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...