Skocz do zawartości
Forum

Czy napuchnięte oczy mają coś wspólnego z sercem?


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hal_9000

Podobny problem występuje i u mnie.
Od 1-2 miesięcy powieki są opuchnięte i swędzą tuż przy rzęsach (często towarzyszy temu uczucie ściągnięcia i pieczenia skóry na czole).

Czy to może być od Hashimoto chociaż poziom hormonów mam wyrównany (ale twarz pomimo szczupłej budowy ciała wydaje mi się "nalana").
Czy to może ma jakiś związek z nerkami, ponieważ od prawie roku wychodzi mi w badaniu ogólnym moczu (z porannej zbiórki) jego za niski ciężar właściwy, bodajże oscyluje wokół wartości 1,009/ 1,010, gdzie norma laboratoryjna wynosi 1,012-1,030. Z tego co wyczytałam, to wynik stale utrzymujący się na poziomie 1,010 może wskazywać na przewlekłą niewydolność nerek. Inne parametry pracy nerek + usg wyszły w porządku, nie zostały tylko wykonane przeciwciała przeciwnerkowe i wazopresyna.

Do tego borykam się z wiecznym niedoborem ferrytyny, bez brania tabletek spada poniżej normy.
Stosuję naturalne olejki i kosmetyki do twarzy, po których nie mam żadnych rewelacji ze strony skóry, więc nie wiem czy tylko powieki mogłyby odpowiadać;/

W kwietniu przeszłam silną alergię na pylące drzewa, po kilku dniach sama z tego wyszłam, zażywałam leki bez recepty.

Kiedyś czytałam, że worki pod oczami mogą mieć związek z sercem, a powieki?

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...