Skocz do zawartości
Forum

Brak włosów obok szwa i brak czucia.


Gość Overlordx95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Overlordx95

Witam.
Jestem tu pierwszy raz, i chyba umieszczam wątek w dobrym miejscu.
Mam parę pytań.
Otóż 25 maja tego roku, miałem kraniotomie okolicy czołowej lewej - usunięcie guza mózgu tej okolicy. I coś tam z przyłożeniem płata kostnego. Szew miałem usuwany dwa tygodnie po operacji, czyli 8 czerwca. I on był ciągły, czyli jedna długa nić. Zaczynał się od środka czoła, a dokładniej wyżej o jakieś 3 może 2 cm od brwi, szedł w górę, następnie "zakręcił" i zatrzymał się na wysokości ucha. Bardziej przypomina to podkowę, tzn jakby ktoś przyłożył podkowę, i odrysował ją markerem. Może dlatego że guz (łagodny) był o wymiarach 7x4x3 cm? Przejdę do szczegółów. Od zabiegu miną miesiąc. Za szwem nie mam czucia, nie wiem czemu. Szew się ładnie goi. Ja wiem, że na szwie nigdy nie wyrosną włosy, ale żeby centymetr od niego też nie rosły. I na samym środku szwa mam takie małe kółka, też tam nie ma włosów, siostra mówiła mi, że tam też miałem jakieś nitki, ciekawe od czego one, albo dlaczego lekarz, je tam umieścił? Dodam, że była na pewno używana jodyna, bo po operacji miałem umazane tym czymś całe czoło. I dlaczego ten ciągły szew, od czoła do włosów, te nitki co wystawały były bardzo blisko siebie, a tam gdzie mam włosy były w odstępach około 0,5cm? Lekarza, powiedział mi przed operacją, że cięcie będzie z linią włosów, czy jakoś tak. Martwię się, że mi te włosy nigdy nie wyrosną, oraz, że po ten nici czy drutu, nie wiem co to było, zostaną mi takie kropki, a raczej dołki w miejscu ich wystawania. Mam dwadzieścia lat, nie chce ciągle chodzić w czapce.

Odnośnik do komentarza

A czym Ty się przejmujesz przeszedłeś poważną operację jesteś cały i zdrowy a włosy to drobiazg ją jestem kobietą i najmniej bym się włosami przejmowała po takiej operacji, ba cieszyła bym się że guz był łagodny.

Odnośnik do komentarza

Ja odpowiem na to na co potrafię, czyli brak czucia, czucie może wrócić ale nie musi podczas operacji uszkodzono nerw i to jest efekt czasami końce nerwu są na tyle blisko siebie że regenerują się i zespalają. Ciągły szew to szew kosmetyczny delikatniejszy mniej widoczny, jeśli ktoś nie ma skłonności do bliznowacenia będzie w przyszłości mało widoczny, jest robiony na odsłoniętych częściach ciała. Co do włosów myślę że odrosną, zresztą wystarczy dłuższa fryzura i będzie OK. Jak dla mnie facet z blizną jest bardziej męski ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...