Skocz do zawartości
Forum

Rzucanie palenia


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dark_Rivers

Ja również jestem na etapie rzucania palenia. Paliłem z jakieś 6 lat nałogowo. Nie pale już prawie 3 miesiące, od czasu do czasu ssie cukierki miętowe i to tyle. Lecz czasami to nie pomaga.Nie pale już 3 miesiące i wciąż mam taką chęć na papierosa, aż tracę po prostu w pewnych chwilach, sens swojego życia. Jeśli chcesz to możesz sobie kupić tabletki desmoxan podczas ich zażywania nie będziesz w ogóle odczuwał głodu nikotynowego, ale gdy przestaniesz je brać to wszystko powróci. Lepiej od razu 1 rok pomęczyć się naturalnie i kategorycznie zerwać z tym gównem. Niż rok jechać na pigułach, a potem znów, odczuwać głód.

Odnośnik do komentarza

Mi się zdaje że całkowicie nie da się wyjść z nałogu zawsze nasz organizm już będzie upominał się o dymek Nie pale już powyzej 2 lat a przynajmniej z raz w tygodniu mam takie ciągawki że chwilami mam ochotę ubrać się i wyskoczyć do pobliskiego sklepiku po fajki

Odnośnik do komentarza
Gość kangurekogorek

Kiedyś jak rzucałem palenie to jeszcze nie było takich tabletek i gum itd Zawsze by nie myśleć o papierosach to dużo spałem jadłem i seksu uprawiałem. Nie paliłem wtedy prawie tydzień ale gdy napiłem się z bratem samogonki to znowu zapaliłem. I tak pale już gdzieś około 40 lat ale gdy sobie przypomnę tamten tydzień który nie paliłem to aż ciarki mnie przechodzą To były moje najgorsze chwile cały czas myślałem o papierosach nawet żona miała mnie dość bo byłem zawsze taki zły i nigdy już nie będę rzucał palenia bo przez to można dostać depresji

Odnośnik do komentarza

Dark_Rivers
Nie pale już 3 miesiące i wciąż mam taką chęć na papierosa, aż tracę po prostu w pewnych chwilach, sens swojego życia.

Dokładnie tak to się odczuwa :((
Ale to minie.
Paliłam 10 l. nałogowo.
Rzucałam kilka razy.
Ostatni skutecznie.
Żeby rzucić skutecznie motywacja musi być silniejsza niż chęć zapalenia.
Po około roku sens życia jest już niezależny od palenia:)

Powodzenia wszystkim:))

Odnośnik do komentarza

"Żeby rzucić skutecznie motywacja musi być silniejsza niż chęć zapalenia. " - Datoja, święte slowa.
W sposób mocno kuszący ciągnęło do papierosów przez rok, a w określonych sytuacjach, czasem w towarzystwie dość obcych ludzi siedziałam i nie uwazałam na rozmowę, ale myślałam jak oni wszyscy zareagowaliby jakbym temu gościowi wyjęła z ręki papierosa i się zaciągnęła. Takie głupie ciągoty trwały jeszcze przez 5 lat.
Unikałam, jak się oduczałam, sytuacji w których na 100 % bralam papierosa do ręki. Przez parę lat nie chodziłam do kawiarni, bo co wejść jak nie mozna zapalić. Dyzury w pracy zdawałam w ekspresowym tempie, bo drzewiej powolutku kurzylo się papieroska i zdawalo obowiązki, a potem to im szybciej tym lepiej.
Trzymam kciuki za wszystkich, którzy polepszają jakość swego życia rzucając palenie.

Odnośnik do komentarza

A ja kilkukrotnie się poddawałem po kilkumiesięcznych przerwach w paleni. Zawsze przy imprezie alkoholowej lub brydżu. Potem się zawziąłem, przestałem, lecz pół roku chodziłem z otwartą paczką papierosów w kieszeni! Czułem się bezpiecznie, że jak nie dam rady to mam papierosy przy sobie. Były bardzo ciężkie chwile przez pierwszy rok. Nie palę już ponad 20 lat :) Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Kiedyś interesowałam się chemią toksykologiczną i porównywałam działanie na organizm substancji znajdujących się w różnych używkach. Znalazłam, że najbliższa działaniu nikotyny z tytoniu jest teina z czarnej herbaty. Proponuję przygotować sobie dzbanek naparu i popijać małymi łykami. Proponuję nie słodzić naparu, wszak papierosy są gorzkie a nie słodkie ;)

Teina podobnie działa na wegetatywny układ nerwowy jak nikotyna.

Odnośnik do komentarza

Też przez to przechodziłem. Rzucanie palenia jest faktycznie trudne. Próbowałem bez wspomagania i kiepsko mi to szło. W aptece dostałem recigar i faktycznie w miarę mocno odebrał mi chęć palenia, czyli po kilku dniach nie miałem takiej potrzeby. Kuracja trwa niecały miesiąc i po  niej na sczęście nie wróciłem do nałogu, bo do papierocha nie ciągnie już tak mocno.

Odnośnik do komentarza

Cześć gdyby ktoś szukał dobrej metody na rzucenie palenia to podpowiadam dobry kurs https://www.reset33.pl/ warto zerknąć na te materiały i obejrzeć filmy, część jest bezpłatna, część płatna ale zwracają kasę jeśli nie rzucisz palenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...