Forum Zdrowie

Czy komputer i telefon mogą uszkodzić wzrok na stałe lub go pogorszyć?

~p...l

~p...l

Witam! Czy komputer i telefon mogą uszkodzić wzrok na stałe lub go pogorszyć? Pozdrawiam!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Encyklopedia hihi

~Encyklopedia hihi

Pogorszyć na pewno mogą, czy uszkodzić na stałe? Pewnie też jeśli zbyt długo i zbyt intensywnie, a do tego zbyt blisko będziesz spędzać czas z tymi urządzeniami.

~40latek w okularach

~40latek w okularach

Zdecydowanie i nieodwołalnie tak. Mi regularnie leciał wzrok aż do 40 roku życia. Potem ten na krótką odległość (czytanie, komputer) zaczął się poprawiać, ale ten na długą odległość został słaby i teraz potrzebuję 2 par okularów. Słaby interes :-)

an.kar

an.kar

myślę, że przy tych nowych technologiach to trochę mniej szkodliwie wygląda jeżeli chodzi o wpływ sprzetu, ale ciągłe wpatrywanie się w ekran z pewnością zdrowe nie jest, ja sama po dłuższej pracy przed komputerem mam zmęczone oczy, do tego jakieś zaczerwienienia dochodzą, łzawienie, tak to już jest... żeby zadbać o oczy potrzebna jest dobra dieta, no i dodatkowo biorę teraz gold luteinę, luteina jest składnikiem który wspiera oczy, czyli przy takiej pracy z komputerem, potrzebna jak najbardziej

154266 an-kar Kobieta, 37 lat, kraków
gossok

gossok

Pewnie ma to jakiś wpływ ale nie popadajmy w skrajności.

156618 gossok Kobieta, 41 lat, Toruń
kamakam

kamakam

niestety tez jestem przykładem osoby, której siadł wzrok od pracy przy komputerze.. a zaczerwienione, przesuczone oczy to juz norma:( niestety.

155747 kamakam Kobieta, 39 lat, Trojmiasto
~gośćik

~gośćik

Lekarz powinien się wypowiedzieć. Ale oni jak zwykle przyczyn nie znają.

~bronks

~bronks

w pracy ciągle jestem wpatrzona w monitor i niestety efekt jest taki że oczy mam suche jak wiór, jakbym nie zakropliła sobie przed pracą hialeye free to bym chyba nie wytrzymała, bo jednak oczy się szybko przesuszają i to sprzyja też zapaleniom spojówki