Skocz do zawartości
Forum

bol kregoslupa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc pracuje na. kopalni mam 28 lat przy dzwiganiu ciężkich rzeczy zabolało mnie u dołu kręgosłupa ból tak mocny choćby coś ucisnelo na nerw byłemuu lekarza twierdzi że naciaglem mięsień dał mi skierowan ie do ortopedy który zrobił zdj boczne kręgosłupa i stwierdził że jest w idealnym stanie i przepisał tabletki przeciwbólowe proszę o pomoc co robić

Odnośnik do komentarza

musisz nauczyć sie prawidłowego dźwigania.
Oczywiście, najlepiej by było w ogóle nie dźwigać ciężarów, ale skoro pracujesz w kopalni, to jest to niemożliwe.

Musisz pamiętać, że podnosząc cokolwiek, nie wolno robić tego przez pochylenie ciala do przodu, ale z przysiadu na szerokiej podstawie. To znaczy stopy szerzej i robisz głęboki przysiad, chwytasz za przedmiot i razem do gory. wystarczy poprawić technikę i wejdzie to w nawyk.

Odnośnik do komentarza

Ja to rozumiem tylko ze warunki na to nie pozwalają bo jest nisko i nie można się wyprostować o co pytać lekarza rodzinnego żeby dał mi skierowanie na jakieś badania po których będę pewny co mi jest bo temu lekarzowi jak się nie powie to sam od siebie nie da woli przepisać przeciwbólowe i ma spokój dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Tak i tak daje radę dźwigać ale boję się wziąść coś bardzo ciężkiego ból promieniuje mi w zebra nerki i pośladki nawet jak źle siedzę czy leżę to zacznie boleć ten delikatny ból mam już od lutego gdzie prędzej choćby coś mnie ucisnelo na nerw przy dzwignieciu jeden dzień z łóżka nie umiałem wstać po tabletkach przestało ale delikatnie boli do dziś i teraz w sobotę przy dzwignieciu zaś choćby c os ucislo teraz jadę na tabletkach a do pracy muszę chodzić bo sami wiecie jakie są teraz czasy rodzina kredyty itp. Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Ćwiczeń to trzeba się nauczyć,można skorzystać z porad fizjoterapeuty,czy kupić książkę,np.z ćwiczeniami Pilatesa,
bardzo dobrze robi taniec ,pływanie,masaż, najlepiej manualny,
w sumie to dobrze by było jakbyś wybrał się do jakiegoś gabinetu rehabilitacji,potem to już sam będziesz wiedział jak sobie pomóc w kryzysowej sytuacji.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Przeszukałam teraz Internet na szybko w poszukiwaniu jakiegoś fajnego zestawu ćwiczeń na kręgosłup i nic właściwego nie znalazłam. Każdy zestaw zawierał błędy merytoryczne. To pokazuje, że do tego trzeba podejść indywidualnie. Więc najlepiej, gdybyś znalazł czas (i trochę pieniędzy) na wizytę u fizjoterapeuty, który dokładnie cię zbada, "zmanipuluje" od razu na wizycie, ewentualnie wykona masaż ( jeśli uzna za potrzebny) oraz zaleci ćwiczenia do samodzielnego wykonania w domu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...