Skocz do zawartości
Forum

Wada wzroku a wysiłek fizyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Mam niecałe 16 lat, i wadę wzroku ( P-6; L-6,5) i kilka dni temu, na badaniach do technikum dowiedziałem się że nie mogę dźwigać (tak to pani doktor określiła). Mieszkam na wsi i normalne że trzeba trochę się męczyć, ale do tej pory ćwiczyłem na t.z. ławeczce i biegałem na bieżni. Z ławeczki już zrezygnowałem, ale czy mogę biegać na bieżni? Tak właściwie to jest to dość szybki chód (6.6km/h) i biegam codziennie przez godzinę. I czy mogę normalnie pomagać przy gospodarstwie?(rąbanie drewna itp.) Jakie są dokładnie konsekwencje ćwiczeń? Bo tak jak mówię, dowiedziałem się tego od lekarza medycyny pracy, a byłem już kilka razy przez ok.2 lata u okulisty i nic mi o tym nie wspominał. Wada od tego może się powiększyć?

Odnośnik do komentarza

Lekarz musiał stwierdzić kruchość naczynek i możliwość ich pękania pod wpływem wysiłku a w szczególności dźwiganiu ciężkich przedmiotów. Warto by było jeszcze raz skonsultować to z dobrym okulistą, tym bardziej że rozumiem z opisu że tylko u jednego lekarza badałeś wzrok.Wadą masz dużą i jak przypuszczam może dalej postępować. Biegać na bieżni czy też w terenie możesz bez problemu. :)

Odnośnik do komentarza

Pami4, wszystkie informacje o tym, czego należy unikać po zrobieniu korekcji laserowej i jak wygląda okres rekonwalescencji, znajdziesz na stronie kliniki. Poniżej przeklejam informacje ze strony jednej z warszawskich klinik:
PO ZABIEGU LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU:
we wczesnym okresie pooperacyjnym mózg przyzwyczaja się do nowego widzenia.
przez kilka dni możesz mieć dolegliwości bólowe- pomogą tutaj leki przeciwbólowe dostępne bez recepty
przez pierwsze dni możesz mieć światłowstręt - tutaj pomagają specjalne, przyciemnione okulary, które dostajesz po zabiegu
schemat wizyt ustalisz z lekarzem - w zależności od metody operacji może być potrzebna wizyta w 7-8 dniu po zabiegu
w czasie gojenia się rogówki (do 7 dni) możesz mieć kłopot z pracą przy komputerze, oglądaniem telewizji, czytaniem. Jest to sprawa indywidualna
dostaniesz receptę na leki, które będziesz musiał zakraplać przez kilka tygodni, zgodnie ze schematem przekazanym przez lekarza

Unikaj:

przez pierwszy tydzień intensywnej pracy - daj oczom odpocząć a rogówce - wygoić się
do 6 tygodni kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych (basen, jezioro, morze)
przez 2-3 miesiące - intensywnego wysiłku fizycznego (np. ciężkich ćwiczeń na siłowni, noszenia ciężarów)
stosuj antykoncepcję - aby mieć gwarancję, że przez pół roku nie będziesz w ciąży

Możesz: prowadzić samochód, latać samolotem, pracować przy komputerze, czytać, pisać i żyć zgodnie ze swoim rytmem.

Odnośnik do komentarza

Ale my tu rozmawiamy o okresie rekonwalescencji, a nie o przeciwwskazaniach do zabiegu. Z resztą zanim zrobi się korekcją laserową, pacjent kierowany jest na szczegółowe badania, na podstawie których lekarz decyduje o kwalifikacji do zabiegu i dobiera też najbardziej odpowiednią metodę korekcji.

Odnośnik do komentarza

~Luna6
Ale my tu rozmawiamy o okresie rekonwalescencji, a nie o przeciwwskazaniach do zabiegu. Z resztą zanim zrobi się korekcją laserową, pacjent kierowany jest na szczegółowe badania, na podstawie których lekarz decyduje o kwalifikacji do zabiegu i dobiera też najbardziej odpowiednią metodę korekcji.

Czytamy post od początku a później dyskutujemy. Po za tym reklamowanie prywatnych instytucji nie jest dozwolone na tym forum chyba że za opłatą.Info znajdziesz na odpowiedniej stronie....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...