Skocz do zawartości
Forum

Łuszczyca stawowa.


Gość Bella12328

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bella12328

Witam. Mam prawie 15 lat i niestety problemy zdrowotne. Zaczęło się od tego, że w sierpniu 2013r. bardzo mocno bolały mnie kolana. Morfologia wykazała tylko lekko zawyżoną liczbę monocytów. Ortopeda stwierdził chondromalację rzepek. We wrześniu 2014r. dostałam jakiejś wysypki. Miałam biopsję skóry i okazało się, że to łuszczyca. Moja lekarka podejrzewa teraz u mnie łuszczycę stawową. Wysłała mnie znów na wyniki. Wszystko jest dobrze, oprócz jednej rzeczy- ASO wynosi 664, czyli dużo ponad normę. Byłam u laryngologa i dentysty i nic. Czekam na reumatologa, ale mam termin dopiero za kilka miesięcy. Moje pytanie brzmi: Czy pediatra słusznie podejrzewa łuszczycę stawową? Dodam, że chyba już od 5 lat zawsze po nocy bolą mnie plecy na dole, ale nie w jednym miejscu tylko na dużym obszarze, tak jakby nerki. Jak wstanę rano z łóżka, to po 15 min przechodzi, muszę to tylko ''rozchodzić''. Trochę się boję, bo wiem, że łuszczycowe zapalenie stawów to ''brzydka'' choroba:(. I przepraszam, jeżeli piszę o tym w złej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Gość Bella12328

Nie, nie miałam takich badań. A laryngolog nie wykazał większego zainteresowania. Nie miałam nawet nigdy ostrego zapalenia gardła, a on twierdzi, że to musiałoby być. Jednakże paciorkowce tłumaczyłyby pierwszy wysyp łuszczycy.

Odnośnik do komentarza
Gość RzakeL

Predyspozycje do łuszczycy muszą być a każdy czynnik zapalny może powodować jej wysyp. Często tuż przed pojawieniem się innych chorób np. z autoagresji pojawia się właśnie jako pierwsza łuszczyca.
Ka-wa bóle stawów kojarzymy z paciorkowcem jako chorobą odczynową co najczęściej ukazuje nam ASO.
MIZS można pomylić z artretyzmem które występuje również u dzieci nowo narodzonych. Do tego są już właściwe badania pod kątem przeciwciał przeciwjądrowych.
~Bella12328
Reumatolog powinien wysłać Cię na takie badania koniecznie. Również powinnaś mieć rentgen odcinka lędźwiowego zrobiony, hormony tarczycy.

Odnośnik do komentarza

Badania będą takie jakie zleci lekarz,i na pewni nie zleci na wszystkie możliwe ,najpierw trzeba wykluczyć jedną chorobę ,żeby badać drugą.

Rzakiel ,wiem ,że jesteś mądrzejsza ode mnie w sprawie chorób,ale nie musisz przy najbliższych okazjach pokazywać swojej wyższości i mnie pouczać ,bo tu nie o mnie chodzi,
ja swoimi wypowiedziami na pewno nikomu krzywdy nie zrobię,tak ,że o to nie musisz się martwić.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość RzakeL

ka-wa

Rzakiel ,wiem ,że jesteś mądrzejsza ode mnie w sprawie chorób,ale nie musisz przy najbliższych okazjach pokazywać swojej wyższości i mnie pouczać ,bo tu nie o mnie chodzi,
ja swoimi wypowiedziami na pewno nikomu krzywdy nie zrobię,tak ,że o to nie musisz się martwić.


Problem w tym że nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Więc wybacz jeśli Cię to rani jak napiszę coś do Ciebie. :)

Odnośnik do komentarza
Gość RzakeL

~Bella12328
~RzakeL
Czyli te bóle pleców po nocy mogą być z tym powiązane? Bo ja zawsze myślałam, że to od zbyt długiego leżenia w jednej pozycji.

Najzwyczajniej możesz mieć też niedopasowany materac i takie bóle mogą występować codziennie po wstaniu z łóżka. Również może być to wynikiem jakichś anomalii w tym odcinku. Wszystko trzeba mieć na uwadze i jedno po drugim wykluczać. Skoro masz łuszczycę do tego bielactwo to równie inne choroby na tle autoagresji mogą się pojawiać. Ważne jest przetestować się od a-z i wykluczać jedno po drugim. Reumatolog powinien Cię dobrze poprowadzić. :)

Odnośnik do komentarza
Gość RzakeL

Gula w gardle może być na tle nerwowym,refluksu,przewlekłym stanie zapalnym zatok (spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła podrażnia gardło). A jeśli miła by być to wina tarczycy to w tym wypadku tarczyca musiały by być powiększona. A to widać jeśli są widoczne wole tarczycowe ewentualnie na USG.
Jak wygląda Twoje gardło,łuki podniebienne,migdałki. Czy wszystko w tym miejscu jest różowe czy też widać takie żyłki,rozpulchnienie śluzówki,powiększone migdałki, tylna ściana gardła ma takie jak by grudki ? Przyjrzyj się swojemu gardełku i opisz co widzisz. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Bella12328

Laryngolog mówił, że mam trochę powiększone migdałki i takie czerwone łuki, ale twierdził, że to raczej nie stan zapalny. Ja sama dostrzegam jakieś grudki, nawet czuję językiem. Kiedyś zauważyłam, że one się tak jakby powiększają, gdy mam chore gardło. Niczego innego nie widzę. A jeśli chodzi o odchrząkiwanie, to moja mama też się z tym męczy.

Odnośnik do komentarza
Gość RzakeL

Dobrze by było zrobić wymaz z migdałków jeśli są zmiany. Powodem tego są właśnie bytujące bakterie a między innymi paciorkowce które nie leczone rozsiewają się po organizmie a ich ulubionym miejscem są stawy.
Chrząkanie może być powodem wydzielania się w tym miejscu wydzieliny co oznacza często jakiś stan zapalny czy też drażniący np. alergie. Czynników wywołujących chrząkanie jest wiele,nawet są i te nawykowe.

Odnośnik do komentarza
Gość Bella12328

Zapomniałam o czymś. Był taki czas, że po jedzeniu bolał mnie brzuch, a właściwie nadbrzusze. Byłam u gastroenterologa i on stwierdził, że to chyba jest zapalenie żołądka. Jak go zapytałam, czy to może być związane z łuszczycą, odpowiedział mi: "Miejmy nadzieję, że nie". Przypisał mi leki, które w sumie pomogły, tydzień temu przestałam je brać. Teraz jest dobrze, za 3 tygodnie idę do kontroli. Czy gastroenterolog mógł mieć na myśli jakąś chorobę o podłożu autoimmunologicznym, skoro tak dziwnie zareagował na moje pytanie? Przepraszam, że tyle piszę, ale po prostu tak naprawdę ja nic nie wiem, a mama chyba nie mówi mi o wszystkim. Dwukrotnie lekarz kazał mi wyjść z gabinetu, a mama nie chciała powiedzieć, o czym z nim rozmawiała, dlatego się martwię:(

Odnośnik do komentarza

Szkoda ,że mama nie powiedziała ,nie jesteś już dzieckiem i nie powinna robić takich tajemnic ,
ale muszę Ci powiedzieć ,że nie jest istotne co powiedział,nie robił przecież żadnych badań,
ja widzę ,że wszystko łączysz z łuszczycą,ja bym żołądka z tym nie łączyła.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Bella12328

Tak, to prawda, że wiele rzeczy łaczę z łuszczycą, ale to dlatego, że kiedyś byłam zupełnie zdrowa, a potem to wszystko przyszło tak na raz. A jeśli chodzi o mamę, to na pewno nie pomaga w życiu z tymi chorobami, bo przecież chyba lepiej znać złą prawdę, niż w ogóle jej nie znać i żyć w niepewności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...