Forum Zdrowie

sport i zdrowie?

~maxika

~maxika

uprawiacie jakieś sporty na co dzień? ciekawa jestem co myślicie o powiedzeniu "sport do zdrowie" zgadzacie sie?:)? czy jednak pojawiaja sie jakies kontuzje..?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kloma

Kloma

Ja bardzo lubię grać w siatkówkę po za tym czasami lubię pobiegać. Jeżeli chodzi o powiedzenie sport to zdrowie to zgadzam się w 100% bo człowiek aktywny czuje się o wiele lepiej.

128282 kloma Kobieta, 29 lat, Będzin
~maxika

~maxika

no ale jak pojawiaja sie urazy to juz nie takie zdrowie co nie?

ka-wa

ka-wa

O urazach to możesz myśleć przy sportach wyczynowych ,a nie rekreacyjnych,nie wiem dlaczego uczepiłaś się tych urazów,
,żeby nabawić się urazów nie trzeba uprawiać sportów ,wystarczy przez nieuwagę, np. przewrócić się,

jakby miał patrzeć pod tym kątem ,to trzeba by było w ogóle się nie ruszać...

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 102 lata, Toruń
sara23

sara23

Mnie np. bardzo od stresowuje pływanie. Wiec mysle, ze sport to zdrowie.

128379 sara23 Kobieta, 29 lat, Warszawa
~maxika

~maxika

ale mi nie o to chodzi. mi sport towarzyszy od dawna i nigdy nei trenowalam czegos wyczynowo, czyli ze z jakims trenerem czy w klubie. zawsze raczej dla siebie, ale duzo tego bylo, 2 razy w tygodniu siatka, do tego amatorska liga siatki, rower, lyzwy rolki narty w zaleznosci od pory roku, basen prawie co drugi dzien, wiec tak naprawde ciagle w ruchu, ale ja np wlansnie mam duzo kontuzji, niestety, mimo ze dobrze sie rozgrzewam, rozciagam, dbam o siebie, nie przeciazam to lipa. wiem ze rownie dobrze moze mnie zabic cegla idac prosta droga:P bardziej chodzilo mi o to co zrobic bysie tego pozbyc i nie nabawiac w dalszej ilosci. wiem tez ze jednak przeciez nie kazdy organizm nadaje sie do wysilku prawda? mozna miec jakies przeciwskazania itp itd prawda?

ka-wa

ka-wa

No to sama sobie odpowiedziałaś :)
W siatkówce np.zawsze trzeba liczyć się z urazami i od tego nie uciekniesz,
to jednak jak widać dość intensywnie uprawiasz sport,dla Ciebie widać za intensywnie.

--

Szanuj zdanie innych...

~maxika

~maxika

no wlasnie juz od pol roku zmniejszylam czestotliwosc doslownie wszystkiego, bylam u jednego ortopedy jesli chodzi o mojego problemy z kolanem ale kazal mi isc zrobic rezonans a termin na nfz jest na... pazdziernik :) cudownie. teraz szykuje sie w koncu do fizjoterapeuty, mialam dobrego pare lat temu ale wyjechal do wroclawia wiec musze poszukac teraz u siebie... co ja na to poradze ze tak kocham sport..:)

ka-wa

ka-wa

No tak, coś za coś:)
Ale trzeba odpuścić jak organizm nie daje rady,bo efekty kontuzji dadzą znać na stare lata:D

--

Szanuj zdanie innych...

~mojra22

~mojra22

Dlatego dobrze jest do sportów podchodzić z głową - ja ostatnio poszłam o krok dalej i zrobiłam sobie test zdolności wysiłkowej, żeby wiedziec na co mnie stać i odbyłam konsultację z dobrym trenerem.

~maxika

~maxika

ojjj ale ja nie lubie sie poddawac:))) dlatego mam nadzieje ze trafie do fachowca! a moze polecicie kogos??

~Le_on

~Le_on

W przychodni na bobrowieckiej w warszawie na pewno znajdziesz dobrych fachowcow jesli chodzi o leczenie sportowców.

luccy

luccy

Kontuzje w sporcie są bardzo częste ale to nie jest powód aby ze sportu rezygnować:) W tej chwili nie ćwiczę ale jak trenowałam to czułam się o niebo lepiej a teraz czuję się ociężała,łapię zadyszkę. Jest dużo plusów uprawiania sportów. Osobiście każdemu polecam ruch:)

148961 luccy Kobieta, 28 lat, Kielce
~karlaq

~karlaq

Zgadzam się z stwierdzeniem, że sport to zdrowie, pod jednym wszakże warunkiem - wszystko z umiarem.
Kiedyś zbyt intensywnie trenowałam na rowerze i efektem był ból w kolanie. Okazało się, że to za sprawą powstającego zwyrodnienia - w wieku 45 plus to normalna rzecz. Na szczęście pomogły mi zastrzyki Synolis. Preparat ten nie tylko zmniejsza ból, ale działa ochronnie na stawy. Tak więc ćwiczyć, jeździć , biegać, ale nie zbyt intensywnie, bo w pewnym wieku zwiększona podatność na urazy jest już niestety na sprawą codzienną.