Skocz do zawartości
Forum

sport i zdrowie?


Gość maxika

Rekomendowane odpowiedzi

O urazach to możesz myśleć przy sportach wyczynowych ,a nie rekreacyjnych,nie wiem dlaczego uczepiłaś się tych urazów,
,żeby nabawić się urazów nie trzeba uprawiać sportów ,wystarczy przez nieuwagę, np. przewrócić się,

jakby miał patrzeć pod tym kątem ,to trzeba by było w ogóle się nie ruszać...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

ale mi nie o to chodzi. mi sport towarzyszy od dawna i nigdy nei trenowalam czegos wyczynowo, czyli ze z jakims trenerem czy w klubie. zawsze raczej dla siebie, ale duzo tego bylo, 2 razy w tygodniu siatka, do tego amatorska liga siatki, rower, lyzwy rolki narty w zaleznosci od pory roku, basen prawie co drugi dzien, wiec tak naprawde ciagle w ruchu, ale ja np wlansnie mam duzo kontuzji, niestety, mimo ze dobrze sie rozgrzewam, rozciagam, dbam o siebie, nie przeciazam to lipa. wiem ze rownie dobrze moze mnie zabic cegla idac prosta droga:P bardziej chodzilo mi o to co zrobic bysie tego pozbyc i nie nabawiac w dalszej ilosci. wiem tez ze jednak przeciez nie kazdy organizm nadaje sie do wysilku prawda? mozna miec jakies przeciwskazania itp itd prawda?

Odnośnik do komentarza

no wlasnie juz od pol roku zmniejszylam czestotliwosc doslownie wszystkiego, bylam u jednego ortopedy jesli chodzi o mojego problemy z kolanem ale kazal mi isc zrobic rezonans a termin na nfz jest na... pazdziernik :) cudownie. teraz szykuje sie w koncu do fizjoterapeuty, mialam dobrego pare lat temu ale wyjechal do wroclawia wiec musze poszukac teraz u siebie... co ja na to poradze ze tak kocham sport..:)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z stwierdzeniem, że sport to zdrowie, pod jednym wszakże warunkiem - wszystko z umiarem.
Kiedyś zbyt intensywnie trenowałam na rowerze i efektem był ból w kolanie. Okazało się, że to za sprawą powstającego zwyrodnienia - w wieku 45 plus to normalna rzecz. Na szczęście pomogły mi zastrzyki Synolis. Preparat ten nie tylko zmniejsza ból, ale działa ochronnie na stawy. Tak więc ćwiczyć, jeździć , biegać, ale nie zbyt intensywnie, bo w pewnym wieku zwiększona podatność na urazy jest już niestety na sprawą codzienną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...