Skocz do zawartości
Forum

Prośba o interpretacje badania MR kręgosłupa


Rekomendowane odpowiedzi

-spłycenie fizjologiczne lordozy lędźwiowej
-zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych L2-L3 i L5-S1, wyrażone smniejszeniem ich uwodnienia; guzki Schmorla na poziomie Th11-L1-, L2-L3 i L5-S1
-na poziomie L2-L3 szeokopostawna przepuklina tylna krążka międzykręgowego, zbaczająca na lewo, uciska worek oponowy oraz zmniejsza wejście do zachyłków bocznych L3- w większym stopniu po lewej stronie gdzie uciska i przemieszcza korzenie lewego nerwu L3
-na poziomie L5-S1 prog na krawędziach trzonów oraz niewielka wypuklina otworowa lewostronna redukująca światło lewego otworu międzykręgowego - ryzyko kompresji elementtów lewego nerwu L5
-stożek rdzenia bez zmian ogniskowych.

Odnośnik do komentarza

Futbol amerykański to dosyć urazowy sport, który obciąża kręgosłup i twój kręgosłup niestety ucierpiał z tego powodu. Ktoś w rodzinie chorował na chorobę Scheuermanna? Guzki Schmorla mogą świadczyć o przybyciu tej choroby, choć niekoniecznie. Niemniej jednak powinieneś udać się na rehabilitację, ale nie taką typu laser i prądy, tylko raczej coś w kierunku terapii manualnej.

Odnośnik do komentarza
Gość autorautorautor

Żeby nasi piłkarze mieli tyle ambicji w sobie co ten Krystian to byłoby cudownie ;) A poważnie - skąd jesteś chłopie? Mogę polecić Ci dobrego lekarza po rehabilitacji. Kiedyś przyjmował w lecznicy przy Nowym Świecie, ale musiałbym przypomnieć sobie nazwisko, żeby sprawdzić, czy dalej tam pracuje ;) Daj znać, jeśli jesteś z Warszawy. Poruszę szare komórki dla kogoś tak ambitnego!

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem 3 miesieczna rehabilitację indywidualna trafiłem na fizjoterapelte (magika) od dłuższego czasu zacząłem biegać regularnie chodzę na siłownię i nic nie dzieję się z kręgosłupem bóle ustały zero dretwienia kończyn. Jak by ktoś potrzebował dobrego rehabilitanta z warszawy to zgłoś cie się dam namiary ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...