Skocz do zawartości
Forum

rezonans przysadki mózgowej


wróbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 24 lata i z uwagi na kilkukrotnie podwyższony poziom prolaktyny endokrynolog zalecił wykonanie rezonansu magnetycznego przysadki. Oto moje wyniki- wielkość gruczołu:szerokość 15mm, a-p 15mm, wysokość 8mm. Po stronie lewej w tylnej części przedniego płata przysadki zmiana ogniskowa 9mm dobrze odgraniczona hiperintensywana w obrazach T1 zależnych, niejednorodna hiperintensywana w obrazach T2 z uwypukleniem górnego brzegu na tym poziomie, ulega słabszemu wzmocnieniu kontrastowemu w porównaniu z pozostałym miąższem gruczołu w obrazie po podaniu środka kontrastowego, odpowiada prawdopodobnie mikrogruczolakowi przysadki ze zmianami krworocznymi. Szypulka przysadki nie przemieszczania, skrzyżowanie wzrokowe nieucisniete.
Bardzo proszę o interpretację wyników...i jakie znaczenie mają te zmiany krwotoczne?

Odnośnik do komentarza

mój chłopak też ma gruczolaka..Twój pewnie wydziela hormony bo piszesz ze masz podwyższony poziom prolaktyny, takie leczy się lekami. u mojego niestety jest niewydzielajacy i tylko obserwacja..czy rośnie,bo jak tak to ciach.
Nie bój się, będzie dobrze. to dość "popularny nowotwór" więc masz szansę na dobre leczenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...