Forum Zdrowie

endoskopia jelita grubego

~ksizka7

~ksizka7

Czy ktoś miał przeprowadzane to badanie. Bardzo się boję. Czy jest bolesne? Czy pacjent jest pod znieczuleniem? ile trwa? jak się przygotować?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kinga Kwiatek

~Kinga Kwiatek

Badanie nie jest bolesne. Ja pół roku temu miałam przeprowadzaną prywatnie endoskopię w katowickim intermedzie. Po znieczuleniu wprowadzają Ci do gardła rurkę z kamerką. Na początku masz odruch wymiotny, ale dzięki równomiernemu oddychaniu minimalizujesz to przykre odczucie. Badanie trwa kilkanaście minut. Przygotowanie do niego powinnaś ustalić wcześniej z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam

~RzakeL

~RzakeL

~Kinga Kwiatek
Mowa o kolonoskopii jelita grubego nie gastroskopii żołądka a to jest różnica.
~ksizka7
Jakie masz zalecenia lekarza? Rozmawiałaś z nim na temat możliwości ogólnego znieczulenia? Będziesz robić na NFZ? Dostałaś środek oczyszczający jelito?
Ogólnie badanie nie jest przyjemne jednak do wytrzymania.

~Nygas

~Nygas

Ogólnie jest nieprzyjemnie.Wszystko zależy od lekarza który badanie będzie przeprowadzał.Pogadaj z nim przed badaniem.Będzie ciężko ale postaraj się rozluznić i nie wstydz się puszczać "szerszenia" bo inaczej Cię rozerwie.Wrazie mocnego bólu poproś o zwiększenie znieczulenia.Dasz radę.

~Barbara Kawecka

~Barbara Kawecka

Up11 nie masz czego się bać. Do wyboru masz dwa znieczulenia: miejscowe i ogólne. Na NFZ chyba trzeba płacić za narkozę. Badanie trwa szybko i wszystko jest do przeżycia:) o badaniu możesz poczytać tu

~gastroskopia

~gastroskopia

strasznie boje sie tego badania panicznie
mam pytanie do osob ktore mialy
czy to boli ?
bardzo bolesne - czy tylko nieprzyjemne a nie boli?
jak rurka idzie to boli mocny bol jest ? czy niedobrze tylko ?

~ambra

~ambra wpis edytowany

To naprawdę bardzo indywidualna sprawa. Jeśli nie masz zrostów pooperacyjnych w jamie brzusznej i np troszkę ciałka ;) to będziesz czuć tylko takie rozpychanie, tak jakby zbierały się gazy. Lekki chwilowy ból może być odczuwalny, gdy endoskop przechodzi przez esicę. Ja miałam kolonoskopię 2 razy. Pierwszy raz z zastrzykiem rozkurczającym, przeciwbólowym, który niestety niewiele pomógł, bolało bardzo - właśnie przez zrosty. Ponieważ musiałam mieć kolejną, gastroenterolog sam zalecił już tylko w znieczuleniu ogólnym ( koszt ok 300 zł). Za miesiąc idę ponownie, ale znalazłam juz szpital, gdzie robią w narkozie i nic nie płacę.

~Polanowa87

~Polanowa87

Badanie jest nieprzyjemne i jak to ktoś wcześniej napisał wszystko zależy od tego, czy nie masz zrostów w jelicie, od lekarza przeprowadzającego badanie i od znieczulenia. W będzińskim intermedzie zdecydowałam się na narkozę. Obudziłam się po endoskopii.

~brajana

~brajana

Endoskopowymi badaniami skupiającymi się na dolnym odcinku przewodu pokarmowego są badanie kolonoskopii, rektoskopii i sigmoidoskopii. Wszystkie te badania możecie wykonać w centrum medycznym http://endomed.com.pl/ Polecam ich wszystkim z Wrocławia.