Skocz do zawartości
Forum

endoskopia jelita grubego


Gość ksizka7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kinga Kwiatek

Badanie nie jest bolesne. Ja pół roku temu miałam przeprowadzaną prywatnie endoskopię w katowickim intermedzie. Po znieczuleniu wprowadzają Ci do gardła rurkę z kamerką. Na początku masz odruch wymiotny, ale dzięki równomiernemu oddychaniu minimalizujesz to przykre odczucie. Badanie trwa kilkanaście minut. Przygotowanie do niego powinnaś ustalić wcześniej z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~Kinga Kwiatek
Mowa o kolonoskopii jelita grubego nie gastroskopii żołądka a to jest różnica.
~ksizka7
Jakie masz zalecenia lekarza? Rozmawiałaś z nim na temat możliwości ogólnego znieczulenia? Będziesz robić na NFZ? Dostałaś środek oczyszczający jelito?
Ogólnie badanie nie jest przyjemne jednak do wytrzymania.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jest nieprzyjemnie.Wszystko zależy od lekarza który badanie będzie przeprowadzał.Pogadaj z nim przed badaniem.Będzie ciężko ale postaraj się rozluznić i nie wstydz się puszczać "szerszenia" bo inaczej Cię rozerwie.Wrazie mocnego bólu poproś o zwiększenie znieczulenia.Dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Gość gastroskopia

strasznie boje sie tego badania panicznie
mam pytanie do osob ktore mialy
czy to boli ?
bardzo bolesne - czy tylko nieprzyjemne a nie boli?
jak rurka idzie to boli mocny bol jest ? czy niedobrze tylko ?

Odnośnik do komentarza

To naprawdę bardzo indywidualna sprawa. Jeśli nie masz zrostów pooperacyjnych w jamie brzusznej i np troszkę ciałka ;) to będziesz czuć tylko takie rozpychanie, tak jakby zbierały się gazy. Lekki chwilowy ból może być odczuwalny, gdy endoskop przechodzi przez esicę. Ja miałam kolonoskopię 2 razy. Pierwszy raz z zastrzykiem rozkurczającym, przeciwbólowym, który niestety niewiele pomógł, bolało bardzo - właśnie przez zrosty. Ponieważ musiałam mieć kolejną, gastroenterolog sam zalecił już tylko w znieczuleniu ogólnym ( koszt ok 300 zł). Za miesiąc idę ponownie, ale znalazłam juz szpital, gdzie robią w narkozie i nic nie płacę.

Odnośnik do komentarza
Gość Polanowa87

Badanie jest nieprzyjemne i jak to ktoś wcześniej napisał wszystko zależy od tego, czy nie masz zrostów w jelicie, od lekarza przeprowadzającego badanie i od znieczulenia. W będzińskim intermedzie zdecydowałam się na narkozę. Obudziłam się po endoskopii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...