Skocz do zawartości
Forum

Obity palec


Gość Magda1999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda1999

Witam !
Mam pewien problem. W czwartek na zajęciach wf bardzo mocno dostałam piłką w mały palec prawej ręki. Był on opuchnięty i siny. Mogłam go zgiąć tylko do połowy przez opuchliznę , bardzo bolał. Wieczorem pojechałam na SOR. Zrobili mi prześwietlenie i wstawili palec do szyny. Z tego co mówiła pielęgniarka i co jest w dokumencie palec nie jest złamany ale obita lub stłuczona jest kość. Dzisiaj jest sobota zdjęłam szynę żeby zobaczyć jak wygląda palec. Okazało się że dalej jest siny opuchlizna zeszła ale nie mogę go całkowicie zgiąć. Do tego mam wrażenie , że jest dziwnego kształtu jakby trochę grubszy w okolicach kości (w miejscu w którym powinien się zgiąć) niż palec na lewej ręce. Czy lekarze popełnili błąd ? Czy jest możliwość że to ustąpi i tak jest tylko na razie ? Co powinnam zrobić ?

Odnośnik do komentarza

Skoro nie było złamania,ani zwichnięcia,to się nie przejmuj ,za długo nie trzymaj w tej szynie,jak mniej będzie bolał to lekko nim ruszaj,do granicy bólu,
długo takie urazy się goją,nic nie możesz zrobić ,tylko uzbroić się w cierpliwość.
Obrzęk łagodzą zbite liście kapusty/okłady/i dobrze go zbijać ,bo ogranicza krążenie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...