Skocz do zawartości
Forum

"Ból" w podbrzuszu i biegunki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu, co mi może dolegać. Jakoś na początku roku zacząłem mieć co jakiś czas biegunki, nic z tym nie zrobiłem myśląc, że to od niezdrowego jedzenia, które akurat wtedy jadłem. Potem w kale biegunkowym zaczął pojawiać się śluz (kolor kału normalny). Do tego doszedł lekki tępy ból w okolicy lewej pachwiny. Zrobiłem sobie dwukrotnie w odstępach miesięcznych test na krew utajoną i oba wyszły negatywnie. Zrobiłem sobie też badania krwi, oto wyniki:
Fosfotaza alkaliczna: 74 U/l
Alat: 81 U/l
Aspat: 48 U/l
Amylaza: 29 U/l
GGT: 46 U/l
LDH: 447 U/l
Lipaza 27 U/l
Bilirubina całkowita: 1,6 mg/dl
Cholesterol 263 mg/dl
Cholesterol HDL: 48 mg/dl
Cholesterol LDL wyliczany: 179 mg/dl
Trójglicerydy: 177 mg/dl
Glukoza: 118 mg/dl

WBC: 6,1 10^3/mm3
NEUT: 3,19 10^3/mm3
NEUT%: 52,6%
LYMPH: 2,44 10^3/mm3
LYMPH%: 40,2%
MONO: 0,27 10^3/mm3
MONO%: 4,4%
EO: 0,16 10^3/mm3
EO%: 2,6%
BASO: 0,01 10^3/mm3
BASO%: 0,2%

RBC: 5,4 10^6/mm3
HGB: 17 g/dl
HCT: 49,2%
MCV: 91 mikro m3
MCH: 31,5 pg
MCHC: 34,5 g/dl

RDW: 14,7%
PLT: 256 10^3/mm3
MPV: 9,2 mikro m3
PCT: 0,236%
PDW: 16,3%

TSH: 97,11 mikrolU/ml
fT3: 2,10 pmol/l
fT4: 2,15 pmol/l
Anty TPO: 335,4 IU/ml
CEA: 1,1 ng/ml
OB po 1 godz 3

Zrobiłem też badania moczu, oto wyniki:
Barw żółta
Odczyn kwaśny
C. właściwy 1025
Białko (-)
Cukier (-)
Urobilinogen w normie
Nabłonki poj. wyw.
Krwinki białe 0-2 wyw
Składniki mineralne: pojedyncze pasma śluzu.

Poszedłem z tym do lekarza rodzinnego. Oczywiście stwierdził niedoczynność tarczycy i skierował do endokrynologa. Dodatkowo skierował do poradni chirurgii ogólnej w związku z tą pachwiną z podejrzeniem przepukliny pachwinowej. Podejrzewał też kamienie żółciowe, więc skierował na USG jamy brzusznej.
Zrobiłem usg i oto wyniki: Pęcherzyk żółciowy cienkościenny bez złogów, wątroba bez zmian ogniskowych o cechach miernego stłuszczenia, niepowiększona. Trzustka, śledziona w granicach normy. Obie nerki przeciętnego kształtu i budowy bez cech zastoju i złogów. Pęcherz moczowy o gładkim obrysie ścian.

Zrobiłem też od razu usg tarczycy i oto wyniki: Tarczyca dwupłatowa położona prawidłowo, płat prawy 26x20x61 mm vol 16,8 ml, lewo 23x20x60 mm col 14,7 ml. Miąższ niejednorodny o niskiej echogeniczności z pasemkowatymi zwłóknieniami, plamistymi hypoechogenicznymi obszarami – obraz zmian może odpowiadać chorobie Haschimoto. Unaczynienie miąższu w obrazowaniu power doppler w granicach normy.

Potem wizyta u endokrynologa, który oczywiście stwierdził Haschimoto i dał Euthyrox w dawkach 50 zwiększanych o 50 co tydzień (obecnie biorę 150).

Chirurg po badaniu stwierdził, że nie wyczuwa przepukliny, ale jeśli czuję niewielki ból to dał 2x1 tabletki Dexak i KEtonal w razie bólu.

Ból stał się mniejszy ale gdy siedzę lekko pochylony zacząłem czuć, jakby w tym miejscu coś było, jakby było „ciaśniej”. Gdy się lekko pochylam to czuję, jakby mnie coś tam ciągnęło. To uczucie zwiększyło swój zasięg z pachwiny i teraz też tak czuję w podbrzuszu oraz czasami na plecach na tej samej wysokości, co podbrzusze (pod nerkami), częściej z lewej strony. Sprawdzam sobie te miejsca i nie wyczuwam żadnych guzów czy czegoś podobnego.

Co, oprócz tarczycy, może mi dolegać? Czy mogę zrobić jeszcze jakieś badania, żeby sprawdzić, skąd to uczucie w podbrzuszu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...