Skocz do zawartości
Forum

OSAD W MOCZU a NERKI


Rekomendowane odpowiedzi

OSAD W MOCZU a NERKI
Miałam badanie moczu
ogólne moczu - ok
osad moczu - miał w kolejno w poniższych dniach
14.01; 27.02 – otrzymałam Nolici 400mg; 25.03
następujące wyniki:
nabłonki płaskie- d.liczne
nabłonki okrągłe – bd. w badaniu; 0-1 wpw; pojedyncze w preparacie
leukocyty - 8-10 wpw; 3-5 wpw, 5-8 wpw
erytrocyty- 3-5 wpw; 2-4 wpw; 1-3 wpw
bakterie- d.liczne
Czy powinnam się zaniepokoić ? jakie badania zrobić? Czy z nerkami jest ok.?
może ktoś miał podobne wyniki? czemu internista po pierwszych wynikach mówi ze mam zapalenie dróg moczowych jak nic mnie nie boli, nie swędzi

Odnośnik do komentarza

ponieważ robiłam badanie krwi i moczu.

lekarz po wynikach z dnia 14.01; powiedział że powinnam poleczyć drogi moczowe i dał mi jakieś leki potem kazał znów zobić badanie 27.02 i powiedział (zapalenie dróg moczowych i dął antybiotyk (Nolici 400mg; ) i po jego stosowaniu kazał zrobić kolejne badanie moczu kolejne, więc zrobiłam 25.03.
Wyniki odczytujesz kolejno dla każdej pozycji w poszczególnym badaniu:
leukocyty - 8-10 wpw (wynik z 14.01); 3-5 wpw(wynik z 27.02), 5-8 wpw (wynik z 25.03)

Odnośnik do komentarza

a jak chcesz dokładniej to tutaj:

Miałam następujące wyniki badania moczu osadu ( zaznaczę że badanie ogólne moczu ok.) :
w dniach 14.01; 27.02; 25.03
nabłonki płaskie- d.liczne ;
nabłonki okrągłe – bd. w badaniu
pasma śluzu – bd. w badaniu
leukocyty -8-10 wpw
erytrocyty- 3-5 wpw
bakterie- d.liczne
składniki mineralne – d.liczne szczawiowy Ca
otrzymałam lek ale nie pamiętam jaki:
27.02
nabłonki płaskie- d.liczne
nabłonki okrągłe – 0-1 wpw
pasma śluzu –d.liczne
leukocyty -3-5 wpw
erytrocyty- 2-4 wpw
bakterie- d.liczne
otrzymałam tutaj Nolici 400mg . wynik po jego stosowaniu

25.03
nabłonki płaskie- d.liczne
nabłonki okrągłe – pojedyncze w preparacie
pasma śluzu – bd. w badaniu
leukocyty -5-8 wpw
erytrocyty- 1-3 wpw
bakterie- d.liczne

Odnośnik do komentarza

miałam problem ze swędzeniem w kroczu zrobiłam badania a teraz wynik taki

Nazwa badania Wynik badania Zakres referencyjny
Badanie ogólne moczu (A01)
Barwa słomkowa
Przejrzystość lekko mętny
PH 6,5 4,8 — 7,4
Ciężar właściwy 1,023 1,015 — 1,025
Białko ujemne ujemne
Glukoza ujemna ujemna
Urobilinogen < 1,0 mg/dl < 1
Bilirubina ujemna ujemna
Ciała ketonowe ujemne ujemne
Leukocyty ujemne ujemne
Azotyny ujemne ujemne
Krew ujemna ujemna
Mikroskopowy osad moczu (A19)
Nabłonki płaskie b. liczne w.p.w. pojedyncze
Nabłonki okrągłe 0-2 w p.w. nieobecne
Leukocyty 7-12 w p.w. 0 - 3 wpw
Erytrocyty świeże 0-2 w.p.w. 0 - 2 wpw
Erytrocyty wyługowane 0-2 w.p.w. 0 - 2 wpw
Bakterie liczne w p.w. nieobecne
Pasma śluzu liczne w.p.w. nieobecne
moze ktoś coś się wypowie

Odnośnik do komentarza

czekam na wynik posiewu jeszcze , badanie do moczu i posiew pobrano w poniedziałek. wyniki ogólnego moczu mam. z racji ze mogłam zrobiłam sobie na własne życzenie w pn również posiew z antybiogramem bo skoro mogę wolę od razu zrobić by mnie tak jak ostatnio źle nie leczyć, ale wyniku nie ma. mówili ze jak sie coś będzie rozwijać potrwa dłuzej czekanie na wynik.
a poważny stan? mam pakiet medyczny może jakieś badania sobie jeszcze zrobić nie wiem w jakim kierunku iść

Odnośnik do komentarza

czytałam gdzieś :
Dla własnego bezpieczeństwa trzeba raz w roku zrobić ogólne badanie moczu. Na rozwijającą się chorobę nerek lub dróg moczowych może wskazywać nawet niewielka ilość białka w moczu, a także krwinek białych-Krwinki białe (leukocyty, WBC) i czerwonych Krwinki czerwone (erytrocyty, RBC)
Nie powinno w nim być też wałeczków.
białka nie mam, krwinki czerwone tez nie tylko leukocyty

Odnośnik do komentarza

To problem z drogami moczowymi, a nie nerkami. Musisz zakwaszać środowisko ( wskazana też żurawina i specyfiki na jej bazie). To jest dość poważny problem, bo często wlecze się latami, a kolejne zapisywane antybiotyki niewiele pomagają. Często u kobiet objawy zapalenia nasilają się po stosunkach. Bardzo ważna jest higiena, gdyż cewka moczowa jest krótka i łatwo wnikają w nią bakterie z pochwy lub odbytu. Stosuj probiotyki. Na tym forum było już mnóstwo bardzo sensownych porad wziętych z doświadczenia

Odnośnik do komentarza

przeczytałam również że trzeba dużo pić - co najmniej 2 l płynów dziennie, gdyż z moczem wypłukuje się część bakterii. Dobrze jest również przyjmować duże dawki witaminy C - nawet do 12 tabletek dziennie po 200 mg - gdyż bakterie nie lubią zakwaszonego moczu. Aby szybciej powrócić do zdrowia, można sięgnąć także po gotowe preparaty ziołowe, np. urogran, urosept czy fitolizynę.

ale aż tyle wit C 12x 200mg dziennie ?

Odnośnik do komentarza

Tylko się nie posiusiaj do łóżka ;) Widzisz więc, że wszystkie porady są podobne - zakwaszać i stosować zioła, antybiotyki to ostateczność, gdy już będzie wiadomo, jakie bakterie atakują. Zdrowia życzę i pozytywnych efektów kuracji.

Odnośnik do komentarza

nie wiem co jest z posiewem moczu w pn rano zabrano go do badania z moczem do badania ogólnego, wyniki ogólnego miałam na drugi dzień (wyżej) a wyniki z posiewu moczu nadal czekam już dziś jest pt prawie godzina 18. Wyniki miały być od 2-4 dni roboczych więc wychodzi że najpóźniej dziś a tu cisza. Trochę mnie to zaczyna martwić ;( bo nie wiem czy coś zaginęło czy dalej badają. Dzwoniłam do placówki mówią by czekać, ze jeszcze mogą się pojawić ale juz 18 :/ już na poniedziałek mam urologa tylko co z tym posiewem ;/

Odnośnik do komentarza

Sonia22
czekam na wynik posiewu jeszcze , badanie do moczu i posiew pobrano w poniedziałek. wyniki ogólnego moczu mam. z racji ze mogłam zrobiłam sobie na własne życzenie w pn również posiew z antybiogramem bo skoro mogę wolę od razu zrobić by mnie tak jak ostatnio źle nie leczyć, ale wyniku nie ma. mówili ze jak sie coś będzie rozwijać potrwa dłuzej czekanie na wynik.
a poważny stan? mam pakiet medyczny może jakieś badania sobie jeszcze zrobić nie wiem w jakim kierunku iść

Może jednak wyhodowali bakterie i stąd dłużej trwa?

Odnośnik do komentarza

jak się okazało po pielęgniarka na dokumentach do popranych materiałów nie wpisała peselu i stad było brak posiewu moczu z antybiogramem - z posiewu na szczęście nic nie wyszło.
jestem już po wizycie u urologa. stwierdził po objawach, że wg niego wysoki poziom leukocytów może pochodzić nie z cewki moczowej a z pochwy zlecił wizytę u ginekologa, biocenozę pochwy (czystość pochwy) i zlecił mi dla pewności badania z krwi . Zrobiłam 13.04.2016r wyniki:
OB po 1 h wyszło 10mm norma <20<br /> kreatynina jedn SI 58 zakres referencyjny (44-80)
Kreatynina jedn tradycyjna 0,65 (0,5-0,9)
GFR wg MDRD >60 ml/min/1 73m2 (>60)
kwas moczowy 257 (140-340)
wapń 2,27 mmol/l(2,1-2,55)
białko ostrej fazy -CRP <1mg/l (<5)<br /> glukoza jedn SI- 5,5mmol/l (3,8-5,5)
glukoza 99 mg/dl (70-99)
Ktoś coś może mi powiedzieć o tych wynikach czy poziomem glukozy powinnam się zmartwić ?
czekam na badania ginekologiczne (USG piersi, narządów cytologie, biocenozę i badanie na chlamidię, mycoplasme,ureoplasme. Jestem w 4 dniu cyklu dlatego muszą te badania poczekać. Ma Ktoś jakieś wnioski ?

Odnośnik do komentarza

Wyniki krwi masz dobre.
Stan zapalny jednak miałaś w wynikach moczu,ja tak jak wcześniej pisałam drobny stan zapalny próbowałabym "wyleczyć" tym probiotykiem dopochwowym,
bo nawet jeśli jest w pochwie, a dostaniesz antybiotyk ,następuje większe ryzyko grzybicy /jeśli już jej nie masz/,
najważniejsze by było badanie na czystość pochwy ,co rozumiem jak wymaz na obecność bakterii i grzybów,zanim zastosujesz jakieś leki przepisane przez ginekologa.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

zrobiłam zalecone mi przez ginekologa i urologa badania
CYTOLOGIA (21.04)
wymaz z kanału szyjki macicy i tarczycy części pochwowej
rozmaz odpowiedni od oceny- obecnie komórki gruczołowe (endocekwialne)
nie stwierdzono neoplazji śródnabłonkowej ani nowotworu złośliwego
Czynniki infekcyjne : obecne grzyby (morfologicznie odpowiadające Candida sp.)
Obraz cytologiczny odpowiadajacy grupie II wg systemu Papanicolaou.
Uwagi i zalecenia: :
-niepełna reakcja estrogenna.
-Flora typu lactobacillus.
-Nieliczne komórki metaplastyczne.

WYMAZ Z POCHWY (27.04)
Komórki nabłonka: obecne
Leukocyty: Mierne
Lactobacillus: Mierne
Inne bakterie: Brak
Grzyby: Mierne

Kwasowość: 4,0
Komórki "clue cells" : Brak
Test aminowy: Ujemny
Stopień czystości : III
uwagi: Badanie w kierunku Neisseria gonorrhoease (GNC) ujemne
Wyosobniono w badaniach podstawowych: Bakterie tlenowe, beztlenowetrichomonas vaginalis : nie stwierdzono
GRZYBY: Candida albicans - wzrost średnio obfity
Antymykogram (ocena wrażliwości na leki przecigrzybicze)
Flukonazol-w
Itrakonazol -w
Mikonazol -w
Ketokonazol-w
Nystatyna-w
w-wrażliwy
wiec jakiegoś grzyba mam :((
ale to nie wszystkie badania

WYMAZ Z KANAŁU SZYJKI MACICY (27.04)
w badaniach dodatkowych (zleconych przez lekarza)
Chlamydia trachomatis - nie stwierdzono
mycoplasma hominis (MH) -nie stwierdzono
ureaplasma spp (uspp) Stwierdzono > 10000 w 1ml
neisseria gonorrhoeae (GNC)-nie stwierdzono
Antybiogram
(ocena wrażliwości na leki dla rodzaju mycoplasma /ureaplasma)
doksycyklina -w
josamycyna-w
ofloksacyna -w
erytromycyna -s
tetracyklina-w
ciprofloksacyjna-w
azytromycyna -s
klarytromycyna-w
s-średnio wrażliwy, w -wrażliwy
:( więc też coś :(

czekam na wizyte u ginekologa po 17 maja ew mogę isć do urologa lub internisty jeśli będzie termin. a wiec coś wykryto ;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...