Forum Zdrowie

Odchudzanie

~Xion

~Xion

Witam. Mam 19 lat. Wzrost:173/Waga:87.
Do mojego wzrostu powinienem ważyć co najmniej 15kg mniej. Jadam głównie dania mięsne,smażone na oleju. Strasznie nie lubię warzyw, tak mnie nauczono, za dziecka nie jadłem i teraz nie trawię. Jedyne co to posmak od zupy. Chciałbym się odchudzić i dowiedzieć jaką mógłbym zastosować dietę. Słodycze już porzuciłem, ale nie mam pojęcia co robić dalej. W ubiegłe wakacje jeździłem trochę na rowerze, ale przestałem, gdyż nie widziałem żadnych zmian. Zadałem pytanie tutaj, gdyż jest to nieodpłatne. Niestety nie stać mnie na wizytę u dietetyka za co najmniej 500zł+ inni lekarze. Jaką mógłbym zastosować dietę i ćwiczenia? Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ZdrowaZuzanna

ZdrowaZuzanna

No tyle na osobę która jeszcze Ci doradzi na 90% źle faktycznie wydawać nie byłoby mądre ;)

Smażenie, raczej duszenie jest ok ale na nasyconym tłuszczu. Ty piszesz o oleju, nie wiem jakim, ale oleje roślinne do tego nie nadają się właściwie wcale (no oliwa jeszcze). By schudnąć to wbrew powszechnej opinii właśnie tłuszcz powinien być podstawą diety.
Może jedna z przyczyn dotyczy Ciebie.
Mięsa nie należy jeść codziennie, zdecydowanie nie to które kupisz w zwykłym sklepie, którego lepiej w ogóle nie jeść (okrutne traktowanie zwierząt które zostaje jako wibracja w pożywieniu to nie wszystko, jak ktoś nie wierzy to tak czy inaczej pasze zawierają antybiotyki, co nam na pewno nie posłuży).
Mięso znacznie lepiej wybrać ekologiczne. Jeśli je się go tyle ile człowiekowi na prawdę starcza wcale nie jest to duża inwestycja.

A samo zakwaszenie żołądka i upewnienie się czy trawienie jest sprawne może w dużej mierze zażegnać problem. Jeśli trawimy dobrze i czerpiemy pełnię tego co się da z naszego pożywienia dużo dużo mniej nam go trzeba! To prawda, sama na sobie tego doświadczyłam.
Mądrze ją stosując i obserwując siebie poznasz co jest dla Ciebie dobre a co nie i co ogólnie dla organizmu jest najlepsze.

Dodam jeszcze, że tłuszcze nasycone to nie tylko smalec, ale też masło klarowane (lepsze niż zwykłe) i np tłuszcz kokosowy, który jest wręcz leczniczy.
Można na nim przeprowadzać kuracje oczyszczające, bo dla zdrowia należałoby na wstęp też oczyścić jelita (profilaktycznie).

Powodzenia!

--

Piszę: http://totalnaradosczycia.blogspot.com

138979 zdrowazuzanna Kobieta, 31 lat, prawie Bydgoszcz