Skocz do zawartości
Forum

Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli odbija Ci się kwasem to należałoby zakwasić żołądek. Tak przynajmniej twierdzi Jerzy którego nazwisko jak zauważyłam chyba zaraz zostanie wycięte jeśli go podam... Ciekawa taktyka.. Niemniej jednak jego wykłady na youtube które chętnie podeślę, jeśli ktoś odezwie się do mnie "prywatnie" wyjaśniają szczegółowo tę kwestię.

Tłumaczy on by robić to poprzez picie około dwóch łyżek octu jabłkowego na 1/4 szkl wody pół godizny przed posiłkiem. (...) Groźna substancja, prawda - występująca naturalnie w organizmie. Niemniej jest jednak do kupienia oczywiście, ja biorę od okolo dwóch tyg i czuje mega rożnicę. Nie dość że wreszcie mi się nie odbija, na co myślałam że nie znajdę już sposobu, to przez dobre trawienie czyli dobre wchłanianie zaczęłam jeść połowę tego co jadłam!
To dopiero rewelacja. Okazuje się że gdy wchłanianie dobrze działa nagle człowiekowi naprawde niewiele trzeba - aż czasem żałuję, że nie mogę sobie więcej zjeść ;) Tzn oczywiście mogę, ale jest to bezcelowe więc byłoby bezsensowne również.

Zakwaszanie żołądka więc! hej!

PS: Oczywiście to jedna z opcji która może tu pomóc zdecydowanie, zastrzegam że nie jest to całościowe rozwiązanie problemu (jakby ktoś zgłaszał, że teraz z kolei tylko ocet jabłkowy będę wychwalać ;P ) - ale warto brać bo to taniocha, a dobrze działa :D

Odnośnik do komentarza

+ jeśli brałeś antybiotyki to tak tylko proforma podpowiem, może wiesz, może nie, że należałoby zastosowac probiotyk dla odbudowy tych "dobrych bakterii".

Co do tego zakwaszania jeszcze, to nie napisałam bo wydawało mi się to oczywiste, ale może warto dodać, że oczywiście nie popijamy w czasie jedzenia (no na pewno nie całej szklanki płynu ani pół, ale z łyczek czy dwa można sobie siupnąć oczywiście jak się je jakieś coś bardzo suche). Nie pijemy przynajmniej pół godziny przed posiłkiem i dwie po, ale to taka oczywista oczywistość przez wszystkich zalecana że nie dodawałam..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...