Skocz do zawartości
Forum

Przepuklina po drugiej stronie


Gość Paaccjent

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paaccjent

Witam Serdecznie! Wiem, że tematy dotyczące przepukliny można znaleźć bezproblemowo, natomiast założyłem ten temat, ponieważ nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na moją dolegliwość. W czerwcu (około 10 miesięcy temu) miałem operowaną przepuklinę pachwinową lewostronną, przez pierwsze cztery miesiące po operacji nie pracowałem fizycznie, po czterech miesiącach, podjąłem się pracy fizycznej, w dodatku po 8 miesiącach od operacji zacząłem robić delikatnie brzuszki, biegałem i tu zaczyna się problem, ponieważ ponadrywałem sobie lewą stronę prawdopodobnie od pracy, a z drugiej strony podbrzusza wyszło mi drugie wypuklenie, na wizycie u chirurga, lekarz zapisał mi tabletki Xefo Rapid, które brałem przez trzy tygodnie, i ból z lewej strony ustał, natomiast wypuklenie po prawej mam do teraz. Chirurg który mnie badał, zapisał mi Xefo Rapid, na miejsce po dawnej operacji natomiast stwierdził, że mam się nie przejmować wypukleniem po prawej, ponieważ nie jest to przepuklina pachwinowa prawostronna, ale na okres trzech tygodni mam przestać ćwiczyć. Dzisiaj poszedłem na kontrolę do drugiego, innego chirurga, który podusił mnie palcami po brzuchu i również stwierdził, że mogę śmiało ćwiczyć, a to wypuklenie to nie przepuklina. I mam właśnie pytanie do Was, ponieważ nie wiem co mam już myśleć na ten temat, ponieważ dwóch chirurgów stwierdziło, że wszystko jest okej,a np. przy sikaniu czy wysiłku wypuklenie się pojawia, czasami znika. Czy to może jakaś nierówność, po czerwcowej operacji, która jest rzeczą normalną, czy mam się wstrzymać nadal ze sportem i iść może do jeszcze innego lekarza?

Odnośnik do komentarza
Gość Paaccjent

Pytałem się, co to jest, czy to coś poważnego, to chirurg odpowiedział, że to nic takiego i mam się nie przejmować, co do ćwiczeń to mówiłem, że chcę wstąpić do wojska, czy mogę stopniowo, ale ciężko ćwiczyć, to usłyszałem, że tak. Jestem wrażliwy na ten temat, ponieważ nie chcę przechodzić przez to ponownie. Gdy dotykam to uwypuklenie, to jest miękkie, i wdusza się w brzuch, jak wspomniałem wcześniej uwypukla się głównie przy wysiłku, czy też napięciu brzucha np. podczas oddawania moczu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...