Skocz do zawartości
Forum

Anoreksja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam rocznikowo 16lat. Niestety wczoraj odkryłam,ze jestem chora na anoreksję.przez drastyczne odchudzanie w ubiegłym roku (w 3msc schudłam z 53 do 45kg) zanikła mi miesiączka,brałam tabletki,wróciła,jednak po odstawieniu (w lipcu) nie mam jej do tej pory. We wrześniu waga pokazała 39kg. Przeraziłam sie i natychmiast zaczęłam wiecej jeść. Przytyłam. Obecnie wazę 43/4kg. Ograniczyłam ćwiczenia do 5 razy w tyg,myśle by ograniczyć do 4,jem 4posilki dziennie,a weekendy 3. Nie jem słodyczy,białego pieczywa,a tak to wszystko. Mam problem z samoakceptacja. Jednego dnia podobam sie sobie,a drugiego nie. Ale walczę z tym! Niestety nie mam z kim o tym porozmawiać,wiec pisze tutaj. Ciagle myśle o jedzeniu,co np zjem na śniadanie,obiad czy kolacje. Nie wiem co mam robić,czy da sie jakoś wyjsć z anoreksji samej,bez niczyjej pomocy?

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że masz wielkie szanse, by wyjść z anoreksji, gdyż sama tego chcesz. Czy uda ci się samej, to zależy, na ile masz silną psychikę i akceptację własnej osoby - chwilowy zanik akceptacji nie jest alarmujący, tak jak pisał mgmg, właściwie wszystkim się to zdarza, szczególnie w ponure dni ;) Dobrze by jednak było, by ktoś cię wspierał, niekoniecznie psycholog. Może to być mama, siostra, przyjaciółka. Powinnaś jednak jeść 5 posiłków dziennie, 3 to zdecydowanie za mało. Nie mogą być obfite, gdyż masz skurczony żołądek. Dobrze też by było, żebyś popijała Nutridrink - lekarze zalecają go rekonwalescentom i właśnie osobom takim jak ty. Skorzystaj też z wizyty u lekarza rodzinnego, by zrobić podstawowe badania i ewentualnie dołożyć witaminy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...