Forum Zdrowie

Anoreksja

karolinasx

karolinasx

Witam,mam rocznikowo 16lat. Niestety wczoraj odkryłam,ze jestem chora na anoreksję.przez drastyczne odchudzanie w ubiegłym roku (w 3msc schudłam z 53 do 45kg) zanikła mi miesiączka,brałam tabletki,wróciła,jednak po odstawieniu (w lipcu) nie mam jej do tej pory. We wrześniu waga pokazała 39kg. Przeraziłam sie i natychmiast zaczęłam wiecej jeść. Przytyłam. Obecnie wazę 43/4kg. Ograniczyłam ćwiczenia do 5 razy w tyg,myśle by ograniczyć do 4,jem 4posilki dziennie,a weekendy 3. Nie jem słodyczy,białego pieczywa,a tak to wszystko. Mam problem z samoakceptacja. Jednego dnia podobam sie sobie,a drugiego nie. Ale walczę z tym! Niestety nie mam z kim o tym porozmawiać,wiec pisze tutaj. Ciagle myśle o jedzeniu,co np zjem na śniadanie,obiad czy kolacje. Nie wiem co mam robić,czy da sie jakoś wyjsć z anoreksji samej,bez niczyjej pomocy?

131950 karolinasx Kobieta, 18 lat, Dębno

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

dwie krótkie uwagi (inni mogą być bardziej kompetentni w takich sprawach):
1. Już zrobiłaś dla siebie MNÓSTWO dobrego. Masz plan działania i go realizujesz.
2. Z podobaniem sie sobie lub nie moze już tak zostać :-). Nie powinnaś się przejmowac tym, że czasem się sobie nie podobasz. Każdy czasem wstaje z łózka lewą nogą i gorsza opinia na temat wszystkiego jest w takie dni zupełnie uzasadniona.

trzymaj się i do przodu!

~ambra

~ambra

Sądzę, że masz wielkie szanse, by wyjść z anoreksji, gdyż sama tego chcesz. Czy uda ci się samej, to zależy, na ile masz silną psychikę i akceptację własnej osoby - chwilowy zanik akceptacji nie jest alarmujący, tak jak pisał mgmg, właściwie wszystkim się to zdarza, szczególnie w ponure dni ;) Dobrze by jednak było, by ktoś cię wspierał, niekoniecznie psycholog. Może to być mama, siostra, przyjaciółka. Powinnaś jednak jeść 5 posiłków dziennie, 3 to zdecydowanie za mało. Nie mogą być obfite, gdyż masz skurczony żołądek. Dobrze też by było, żebyś popijała Nutridrink - lekarze zalecają go rekonwalescentom i właśnie osobom takim jak ty. Skorzystaj też z wizyty u lekarza rodzinnego, by zrobić podstawowe badania i ewentualnie dołożyć witaminy