Skocz do zawartości
Forum

Rany na dłoniach


Gość Nieznajoma12345

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nieznajoma12345

Witajcie. Od dłuższego czasu moja mama ma dziwne rany na rękach. Była z tym kilka razy u dermatologa, dostała leki, ale to nie pomogło. Rany są bardzo głebokie i bolesne. Nie pomaga nawet zawijanie tego plastrami. Tworzą się one na zgięciach palców, kostkach, w pobliżu paznokci. Co to jest? Gdzie się z tym udać i jak to leczyć. Zdjęcia są w linku.

Zdjecie1
Zdjecie2
Zdjecie3

Odnośnik do komentarza

Miałem identyczne rany, byłem u dermatologa, i lekarka stwierdziła, że to egzema. Dostałem Bedicort G (na receptę). Pomogło, ale co pewien czas to wraca. Dermatolog powiedziała, że ciężko to wyleczyć, i powinien ogólnie uważać na co dzień, jeżeli chodzi o dłonie (czyli: unikać silnych chemikaliów, które mogą podrażniać skórę rąk, mrozu, regularnie nawilżać ręce dobrymi kremami do rąk, nie myć dłoni bardzo gorącą wodą, myć dłonie w wodzie letniej i delikatnymi mydłami do rąk (w moim przypadku sprawdza się Biały Jeleń, lub zwykłe szare mydło), jeżeli chodzi o dietę to np unikać pikantnych potraw itp). Wiem, że to bardzo uciążliwe, do tego te rany pieką, swędzą, jest to bolesne, często krew z nich leci.
Jakie leki dostała Twoja mama? I jaką diagnozę postawili dotychczasowi lekarze?

Odnośnik do komentarza

Moja koleżanka też ma podobnie ,chociaż dermatolog stwierdziła,że to rybia łuska,tak czy tak,pomagają maści sterydowe,których długo nie można stosować,ale czy to egzema ,łuska rybna czy coś innego ,nie należy moczyć rąk,myć naczyń ,czy prać,jak już to w rękawicach gumowych, najlepiej nałożonych na cienkie rękawiczki bawełniane.

Są to choroby niewyleczalne i trzeba się liczyć z nawrotami.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Skoro leki przepisywane przez lekarzy nie pomagają, należałoby spróbować naturalnych metod. Poszukaj w aptece u bonifratrów, też sporo rad jest na forach dermatologicznych - olejki herbaciane, kokosowe, jakieś maści konopne. Trzeba próbować

Odnośnik do komentarza

Tak, zalecane w pierwszej kolejności sterydy na nie wiadomo co... A zacząć trzeba od testów alergicznych, wymazu i wszystko powinno się wyjaśnić. Na pękające rany powinno się w pierwszej kolejności zastosować chociażby Tribiotyk bo bardzo łatwo przy nich o zakażenie najgorszymi bakteriami.

Odnośnik do komentarza

Widzisz, mnie akurat bedicort na pewiem czas pomógł (choć zaznaczam: co jakiś czas mam nawrót egzemy, pojawiaja się na palcach bolesne pęknięcia, i ,,zabawa" z dermatologiem i lekami zaczyna sie od nowa).
Jak pisałem, lekarka mi powiedziała,że to ciężko wyleczyć, i że właściwie nie ma na to w 100 % skutecznego leku
Pozostaje jeszcze wizyta u alergologa.
Szczerze wspolczuje Twojej mamie, bo sam wiem, jak to jest, kiedy nie można normalnie funkcjonowac z powodu dłoni.

Odnośnik do komentarza

Miałam problem z bardzo wysuszającą się skórą na dłoniach. Najgorzej było od jesieni do wiosny. Zmiany temperatury i suche powietrze powodowały ogromne zaczerwienienie i podrażnienie skóry.  Znajoma poleciła mi wtedy krem dexeryl, którego od tamtego czasu używam jako kremu do rąk i nie mam już problemu z przesuszonymi dłońmi. Super nawilża i łagodzi skórę.  Jest w małej tubce więc idealny do torebki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...