Forum Zdrowie

profilaktyka raka

~Shaggy

~Shaggy

Wiem, że da się zapobiegać niektórym odmianom raka. Na przykład na raka szyjki macicy da się zaszczepić. Natomiast czy da się jakoś zapobiec rakowi jelit, zwłaszcza jeśli przypadek takiej choroby występował w rodzinie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~martyna890

~martyna890

Da się poprzez odpowiednią dietę i zniwelowanie czynników kancerogennych oraz rakotwórczych w otoczeniu. Każda czynność przeciw organizmowi osłabia jego odporność. W każdej chwili część komórek naszego organizmu 'umiera ze starości' a zadaniem tegoż organizmu jest ich odbudowa. Jeżeli ktoś pali papierosy, przebywa w otoczenie gdzie jest dużo szkodliwych środków chemicznych albo nadużywa alkoholu 'przeszkadza' w tejże odbudowie. W ten sposób powstają wadliwe komórki, które namnażając się tworzą nowotwór czyli tzw raka.
Dieta jest bardzo ważna, a szczególnie pomocny jest czosnek (działa na każdy rodzaj raka i przeciwdziałą jego powstawaniu), ryby, pieczywo ciemne i wieloziarniste (odciąża jelita ponieważ zawiera błonnik przez co pożywienie szybciej sie trawi, błonnik to dla naszych jelit jak smar/olej dla silnika), oliwa z oliwek, curry albo kurkuma oraz warzywa i owoce, proteiny roślinne. mam taką tabelkę gdzie są wymienione rośliny wyraźnie hamujące rozwój komórek dla raka okrężnicy. Sa to od najskuteczniejszego: czosnek, por, młoda cebula, brukselka, kapusta włoska, kapusta biała, buraki, szpinak, kapusta bezgłowa, szparagi, kalafior- wszystkie w 100% hamują tenże rozwój. Szkodliwie wpływają zaś: rzdokiewka, pomidor i papryka jalapeno.
Wszystkie informacje zaczerpnęłam z książki "Antyrak- nowy styl życia", która dostarczyła mi wiele informacji na ten temat także polecam.
~Dwa pryszcze i Ona

~Dwa pryszcze i Ona

ja bym polecial wode utleniona wewnetrznie ,,zaczyna sie od jednej kroplii na 4 lyzki przegotowanej wody a konczy na 10 ,kazdego dnia zwiekszajac o jedna az do 10,potem przerwa,okazuje sie ze mikroorganizmy nie sa w stanie sie wtedy rozwijac.\
ps.przerwa powina trwac 1 2 dni a pootem zostajemy przy 10 kroplach ,oczywiscie dobrze zbilansowana dieta bo odzywianie to wlasnie jest podstawa
~magnificia

~magnificia

Najlepszą profilaktyką są częste odwiedziny u lekarzy. Dotyczy to przeważnie osób które są w stadium największego zagrożenia. A co do szczepionki HVP to niestety nie jest ona taka cudowna. Nie daje ona takiej dużej skuteczności, także mimo zaszczepienia i tak trzeba się regularnie badać, czy przypadkiem rak nie zaczyna się rozwijać.
~Remosa

~Remosa

Rak nie jest chorobą dziedziczną. Wszyscy mamy komórki rakowe w naszym organizmie, tylko nie wiadomo kiedy, ani które z nich uaktywnią się u nas.
Na pewno nie zdrowy tryb życia, złe odżywianie i ciągły stres są czynnikami, które mogą wpłynąć na rozwój tych komórek nowotworowych.
Nowotwory układu pokarmowego częściej zdarzają się palaczom, osobom nadużywającym alkoholu, spożywającym często surowe mięso (tatar) lub krwiste befsztyki. Niestety wśród wegetarian jest taki sam a nawet większy procent ludzi z chorobami nowotworowymi układu pokarmowego. Świeże warzywa i owoce są nafaszerowane środkami chemicznymi, pobudzającymi raka do ekspansji w naszym organizmie (sałata, papryka, truskawki, pomidory, winogrona).
Lepiej ich unikać i zdać się na rodzime, jesienne zbiory (jabłka, gruszki, śliwki, kiszone ogórki i kapusta, cebula, czosnek).
~certyfikowane_piekno

~certyfikowane_piekno

Każdy z nas na myśl o chorobie nowotworowej ma ciarki na plecach. Choć nie jest chorobą dziedziczną, naturalne są obawy osób które w rodzinie chorych na raka. Wszyscy, niezależnie od stanu zdrowia i samopoczucia powinni oddawać się rutynowym kontrolom i badaniom lekarskim. Ważne, aby wybrać certyfikowanego lekarza, który jest specjalistą w swojej specjalizacji. Tylko taki wybór sprawi, że poczujemy się pewnie!
~bernadetka91

~bernadetka91

Najważniejsza jest w walce z rakiem profilaktyka.Miałam do czynienia z wieloma chorymi, pracowałam także przy badaniach sprawdzających czy profilaktyka pomaga ustrzec się przed rakiem. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem tutaj.

~po_solarce

~po_solarce

No pilska! Test na raka przez internet???? Nie dajcie się oszukać!!!! co oni ci mogą zdalnie pwoiedzieć? Bez żartów! Ryzyko zachorowania możesz sobie ocenic, ale nic więcej! Aaaa! i Shaggy - nie szczepisz się przeciwko rakowi szyjki macicy a przeciwko wirusowi HPV, który może raka spowodować!
~certyfikowane_piekno

~certyfikowane_piekno

po_solarce ma rację. Nie dajcie się zwariować jakimiś testami na raka przez internet, to zwykłe oszustwo. Nowotwór to straszna choroba, dlatego ważna jest profilaktyka. Jeżeli w rodzinie były przypadki chorych, to znaczy że trzeba być pod kontrolą. Wybierając odpowiedniego lekarza uda się uchronić przed rakiem, a w przypadku choroby leczenie będzie przebiegało łagodniej jeśli nowotwór zostanie wykryty wcześniej.
~bezpestki

~bezpestki

Jeśli się boisz, przebadaj się. Kolonoskopia, badanie jelita grubego, wcale nie musi być nieprzyjemne i bolesne, jak można sobie poczytać tu i tam. Wystarczy wybrać się na nie prywatnie i dać się zbadać w znieczuleniu ogólnym. W Poznaniu na przykład takie badanie wykonuje Certus. Nie daj się oszukać testom online, wprawdzie mamy XXI wiek, ale lekarza jeszcze długo nic nie zastąpi.
~mariella

~mariella

może zabrzmi to dziwnie, ale ja polecam Sundao, to technika medytacji, która skupia się na ciele i na umyśle. dzięki niej mozna pozbyć się wielu chorób.
~kalinas15

~kalinas15

Na wykrycie niektórych raków są już nawet dostępne testy domowe np. FOB test na raka jelita grubego.
~Reela

~Reela

bernadetka91 napisał/a:
Najważniejsza jest w walce z rakiem profilaktyka.Miałam do czynienia z wieloma chorymi, pracowałam także przy badaniach sprawdzających czy profilaktyka pomaga ustrzec się przed rakiem. Na wszystkie pytania chętnie odpowiem tutaj lub mailowo bernadetka16@gmail.com

100% racja - profilaktyka to PODSTAWA

~michałpp

~michałpp

Zdrowa dieta, bez chemii i regularny sport to najlepsza profilaktyka raka!

~dariusz156ar

~dariusz156ar

Zgadzam się z wypowiedzią martyny890 . Sam używam dużo czosnku , w diecie mam dużo buraków , kapusty i innych warzyw .

Marzenna5

Marzenna5

Słyszałam wiele dobrego o kurkuminie, składniku kurkumy właśnie w profilaktyce raka, ale należałoby się w to bardziej zagłębić, do tej pory wiem tyle, że pomogło w wielu przypadkach, tylko jest mały problem z wchłanialnością kurkuminy do organizmu, wiele suplementów dostępnych na rynku niestety jest kiepskiej jakości, miejmy nadzieję, że ktoś opracuje w końcu lek na bazie kurkuminy z dobrą bioretencją. Oczywiście jeśli ktoś jest zdeterminowany można jeść kilka łyżek kurkumy z dodatkiem pieprzu dziennie.

155402 marzenna5 Kobieta, 33 lata, Łódź
~Xrie

~Xrie

@ Marzenna5

Masz absolutną rację kurkumina jest świetna , tylko co zrobić jak takie badziewie np. Swansona zalega na półkach i ponoć jest reklamowane jako dobre ... kpina

~xyzuol

~xyzuol

Co zrobisz, nic nie zrobisz. Ktoś raz kupi, bo się nabierze i potem powie, że kurkumina nie działa

~Beata3313

~Beata3313

Naszukałam się tyle jakiegoś dobrego suplementu z kurkuminą , że sama nie miałam pojęcie iż tyle tego jest .
Jeżeli chodzi o skład i przyswajanie, to najlepszy będzie licur , w sumie w naszym kraju nie ma lepszego . Za granicą jest jeszcze jeden taki long coś tam już nie pamiętam do końca.

tgz81

tgz81

Kurkuma oczywiście może pomagać w profilaktyce raka, jednak, każdy rak atakuje inaczej i co innego pomaga na jego zwalczanie lub profilaktykę. Jeśli w rodzinie posiadasz osoby chore na raka możesz posiadać mutacje genów odpowiedzialnych za rozwój choroby. Pomocne mogą być badania genetyczne, które mogą całkowicie rozwiać wątpliwości czy jesteśmy obciążeni genetycznie rakiem. Mając dopiero taką wiedzę można w pełni świadomie i skutecznie przeciwdziałać rakowi poprzez dietę czy tryb życia. Szczegółów o profilaktyce można dowiedzieć się na stronie zdrowegeny.pl.

161623 tgz81 Mężczyzna, 37 lat, Kęty