Forum Zdrowie

Świńska grypa

~malenkami

~malenkami

Zanotowano już ponad 200 przypadków zachorowania na świńską grypę w Polsce.. nie boicie się??

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Shezze

~Shezze

ludzie wogole nie czuja zagrozenia i nie przejmuja sie coraz to nowymi informacjami o kolejnych przypadkach zachorowan. i pewnie jeszcze dlugo nie beda sie tym przejmowac dopoki sami nie tego nie doswiadcza bardziej ze ostatnio ucichlo troche o tym i wszyscy mysla ze juz nic im nie zagraza.
~tagalog

~tagalog

Dbam teraz o swoje zdrowie bardziej troskliwie, ale uważam, że najgorsza jest panika. Stres również osłabia odporność. Powinniśmy też myśleć o zagreżeniu grypami sezonowymi, a nie tylko świńską grypą.
~Hannah_33

~Hannah_33

I przede wszystkim nie mylic zwyklej grypy sezonowej ze swinska. Ani tym bardziej biegac do lekarza ze zwyklym przeziebieniem. Tylko na spokojnie w domu zażyć antybiotyk i po bólu :). Oni tez teraz teraz w tych przychodniach takie zatrzesienie maja...
~Halina56

~Halina56

Ja osobiście staram się jednak nie brać antybiotyku, z resztą on nie działa na grypę. A na grypę najlepsza profilaktyka: witaminka C, dużo owoców i warzyw, niezła tutaj jest papryka oraz czosnek (jak nie chcesz pachnieć można go zastąpić preparatem czosnkowym np. gryporutin). Mi taki zestaw się w tym roku sprawdził i jestem zadowolona, obyło się bez antybiotyków :)
A na wiosnę - warto pamiętać o tym, żeby jednak za szybko ciuchów zimowych nie chować po szafach :))
~dzinks

~dzinks

Antybiotyków na grypę nie powinno się aplikować, jedynie na powikłania. Ja się nie boję świńskiej, zresztą już dawno temu who mówiła że to przemysł farmaceutyczny nas oszukał i najprawdopodobniej sam ją wyprodukował.