Skocz do zawartości
Forum

Dorastanie..


Gość mychemical

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mychemical
witam.. chciałam tutaj dowiedziec czegos o dorastaniu. Mam problem bo wiem że zanim dziewczyna dostanie pierwsza miesiaczke, to nastepuje taki szybki wzrost.. Potem po pierwszej miesiaczce, mozna urosnac ok 8 cm.. To prawda? Bo ja własnie nie miałam zadnego 'szybkiego wzrostu' jak rosłam tak rosnę, a dostałam juz pierwszą miesiączke.. Czy to jest mozliwe że ten okres może w ogóle nie wystąpic? Czy to ze mną cos nie teges ? Czy pomimo tego ze dostałam juz okres to mam szanse urosnac wiecej niz to 8 cm? Teraz mam 15 lat i 151cm... ( moja matka ma 170 a ojciec 172 )I do tego przytyłam strasznie na jakis rok przed miesiaczka, a nie wprowadzałam zmian w jadłospisie ani nie ruszłam sie mniej! Wyczytałam że to się gromadzi tłuszczyk żeby pozniej przeszedł na biodra i piersi.. Ale jak nie urosnę to on mi sie nie przeniesie?? Czy przeniesie sie pomimo tego?? Dodam że w mojej rodzinie nie ma otyłych osób w ogóle, a wszyscy są sredniego wzrostu) Biodra jeszcze mi się nie wykształciły( co jest masakra bo mam 15 lat i wstydze sie pokazac w kostiumie kapielowym bo mam ciało jak dwunastolatka... ) A piersi też są małe chociaż widzę że rosną... Moje pytanie ogółem (bo pewnie sie pogubiliscie i niewiecie czego w koncu chce, nie umiem sie wyrazac.. ) Urosne jeszcze? Czy ten tłuszcz mi sie rozniesie, czy powinnam go spalic? Ile on bedzie sie roznosic? (152 cm- 45 kg. )
Dziękuje z góry za pomoc ;*
Odnośnik do komentarza
no wiec po kolei. malo prawdopodobne albo taki "szybki" wzrost nastapil akurat po pierwszej miesiaczce. jesli juz to raczej przez przyadek. ja niczego takiego u siebie nie zauwazylam. zapewniam ze wszystko z toba wporzadku;)
napewno jeszcze troszke urosniesz;)
co do tego naglego skoku wagi to jest to chyba normalne. ja w wieku ok.14 lat taze tak mialam ze nagle szybko przytylam ale pozniej ten tluszczyk "wyksztalcil" mi bioderka a takze piersi. chyba prawie kazda dojrzewajaca dziewczyna ma taki "problem". za akis czas twoja waga sie ustabilizuje;)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...