Skocz do zawartości
Forum

Skuteczna walka z alergią pokarmową? To możliwe!


Rekomendowane odpowiedzi

Przy alergii polecam do picia aloes firmy forever living. U mnie alergia wyciszyla się od czasu jak pije go codziennie. Poleciła mi go koleżanka. Jest to w 100% naturalny miąższ aloesowy, nie taki jak z apteki, gdzie aloesu jest raptem 30%. Mozna sie zalogowac w forever i zamawiac sobie produkty 15% taniej zamiast kupowac w detalu.

Odnośnik do komentarza

Od skończenia karmienia piersią zaczęły się u mnie migreny. Z początku nie wiedziałam skąd się wzięły, bo niegdy wczesniej ich nie miałam. Po badaniach neurologicznych okazało się że to własnie migrena, a przy okazji odkryłam że mam alergię pokarmową, która jeszcze bardziej je potęgowała. Teraz leczę się sumatryptanami przepisanymi przez neurologa i staram się omijać moje alergeny.

Odnośnik do komentarza

jest jeszcze coś co pomaga w pozbyciu różnych alergii. Dobre odrobaczenie się, ale nie takie jakie proponują lekarze rodzinni ( bo to tylko wkurza pasożyty a na pewno nie usuwa). Polecam poszukać w necie protokolów dr. Ozimka lub dr. Wartałowskiej ( już nie żyjącej) , po pożądnym odrobaczaniu, oczyścić organizm z grzybów (candida przerost), większość alergii zniknie

Odnośnik do komentarza

Ja jestem astmatykiem, dziecko rodziło sie droga cc wiec prawdopodobieństwo alergii u maluszka było bardzo duze. Dlatego lekarze tuz po urodzeniu zdecydowani o podawaniu dziecku probiotyki FFbaby, pierwszej flory bakteryjnej identycznej do tej kolonizowanej od matki. Dzięki temu prawdopodobieństwo alergii bardzo maleje, zdrowe jelita są mniej wrażliwe na alergeny.

Odnośnik do komentarza
Gość Bianka30

Często to wcale nie alergia na jakieś pokarmy a choroba autoimmunologiczna - wiele osób ma Celiakie.

Z alergią u dzieci jest ciężko, tak naprawde alergie IgE zależne (najczesciej pokarmowe) trudno wykryć bo dzieci do ok. 5 roku życia maja nie w pełni wykształciony uklad immunologiczny i wyniki badań moga byc fałszywie ujemnie. Najważniejsze przed specjalistycznymi badaniami zrobić Test na IgE całkowite i sprzadzić jakie jest jego stężenie.

Odnośnik do komentarza

alergię pokarmową należy najpierw dokładnie zdiagnozować. obecnie najlepsze badanie to badanie z krwi Immunocap isaac 112 części różnych alergenów wykrywa niewykrywalne problemy w alergii pokarmowej w tym ukryte alergię krzyżowe i pokarmowe .

następnie alergolog musi zaproponować czego unikać jak przygotowywac pokarmy, jakie leki przyjmować i to naprawdę regularnie. alergię należy leczyć codziennie tyle lat ile trzeba jak każda chorobę przewlekłą. ale na szczęście bywa tak że ta choroba sama znika znane są remisje ustąpienia objawów.

Odnośnik do komentarza

Ja też zmagam się z alergią na gluten i laktozę, ale od dłuższego czasu korzystam z terapii biorezonansem i muszę przyznać że to pomaga. Podobno alergia jest związana z obecnością pasożytów w organizmie i osłabieniem odtruwających funkcji wątroby. Poza tym vega testem można też zbadać jakie się ma alergie.

Odnośnik do komentarza

Zmiana diety to podstawa, wyeliminowanie tez chemii w domu jak np płyny do sprzątania, proszki itp. U mnie świetnie sprawdziło się wyeliminowanie glutenu( bo z nim się borykałam) i wprowadzenie alkalicznych nawyków żywieniowych. W procesie oczyszczania zastosowałam probiotyk i herbatkę odkwaszającą Problemy ze wzdęciami, nadwagą i stan mojej skóry radykalnie się zmienia na lepsze.

Odnośnik do komentarza

Moja Amelia miala największe kolki w drugim oraz w trzecim miesiącu, spowodowane byly nietolerancja laktozy. Na początku nie wiedzialam co jej jest, jednak moja pediatra zasugerowala, ze moze być to właśnie ten problem. Tak samo powiedziała położna oraz powiedziała aby spróbowac z Delicolem. Podawałam jej delicol do każdego karmienia oraz wszystko się ustabilizowało. Bez tego środka raczej nie dałoby się przejść. 
Nie ma tutaj reguły. Jedno dziecko cierpi na kolki tydzień, drugie moze się z tym męczyć wiele miesięcy.  Ja płakałam ze swoją córką w tych najgorszych dniach, w których obie nie mogłyśmy zasnać. Dobrze jest metodą prób oraz błedów testowac, co będzie najlepsze. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...