Skocz do zawartości
Forum

złamanie kości strzałkowej, zdjęcia


Frytex

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu złamałem kość strzałkową w pionie w poniedzialek mam isc na kontrole.Biore zastrzyki w brzuch i niby czuje sie dobrze ale boli mnie jeszcze ta noga. Zastanawiam sie czy zostane w gipsie czy moze juz mi go zdejmą i czy zalecana jest po tym jakas rehabilitacja czy cos? dodam ze uprawiam sport i musze miec sprawne nogi. czy sa jakies nakazy badz zakazy aby niezruszyc tej nogi? czy istnieje ryzyko ze moge miec jakies problemy kiedy bede biegal?

Odnośnik do komentarza

Witam,
12 grudnia 2014 zostałem uderzony w zewnętrzną część lewej nogi, nieco wyżej niż ścięgno achillesa. Szybko się pozbierałem i z małym bólem mogłem chodzić. Ten mały ból oraz mała opuchlizna nie chciały zejść po kilku dniach, ale dalej chodziłem, choć nie tak sprawnie jak dotychczas. Postanowiłem udać się do szpitala myśląc, że zostanie zrobione mi prześwietlenie, ale niestety nie zostałem przyjęty, ponieważ nie byłem *nagłym* wypadkiem i potrzebne było mi skierowanie. Na drugi dzień już ze skierowaniem szpital odmówił mi natychmiastowej konsultacji (ze względu na brak miejsc...). Myśląc, że skoro chodzę to pewnie nic mi nie jest. Po ponad dwóch tygodniach 31.12 ponownie wybrałem się do szpitala i robiąc małą awanturę zostałem przyjęty i zrobiono mi prześwietlenie, na którym widać ewidentnie złamanie strzałki. Decyzja lekarza - gips na 5 tygodni (lekarz nawet mnie nie dotknął :) ). 16.01 czyli ponad miesiąc od złamania chcąc sprawdzić czy ta kość w ogóle zaczęła się zrastać zrobiłem prześwietlenie i tutaj teraz kieruje pytanie: czy to tak ma wyglądać? Lekarz powiedział, że chyba się zrasta, zobaczymy za 5 tygodni... Nie chcę tyle czekać na decyzję: a jednak łamiemy od nowa i wstawimy płytkę itp itd... Szkoda mięśni, które i tak już wiotczeją. Proszę o jakąś ocenę sytuacji. Dla ułatwienia dodaję zdjęcia z 31.12 i 16.01. Pozdrawiam Daniel

monthly_2015_01/zlamanie-kosci-strzalkowej-zdjecia_2460.jpg

monthly_2015_01/zlamanie-kosci-strzalkowej-zdjecia_2461.jpg

Odnośnik do komentarza

i szczerze też ie wiem na co te zastrzyki , jake mają działanie . Ja wiem tyle ,ze ptem musiała mieć rehabilitacje , bez tego raczej nie da się inaczej . Miała o tyle dobrze ,ze nie musiała jeździć nigdzie , tylko rehabilitant przychodził do niej do domu . Mieszka we wrocławiu , a ośrodek z którego przychodził rehabilitant nazywało się holisticcare

Odnośnik do komentarza

Witam. 2 tygodnie temu uległem wypadkowi. Diagnoza - złamanie kości strzałkowej plus skręcenie stawu skokowego.
Lekarzem nie jestem ale spoglądając na zdjęcie RTG mam wątpliwość czy ta kość nie poszła z przemieszczeniem. Na drugim zdjęciu to RTG kostki. Martwi mnie na przerwa... Pytanie do lekarzy. Czy to wszystko jest w porządku?

monthly_2016_07/zlamanie-kosci-strzalkowej_4059.jpg

monthly_2016_07/zlamanie-kosci-strzalkowej_4060.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam. 2 tyg temu uległem wypadkowi. Diagnoza - złamanie kości strzałkowej plus skręcenie stawu skokowego.
Lekarzem nie jestem ale oglądając zdjęcie RTG mam wątpliwości czy złamanie nie poszło z przemieszczeniem oraz czy kostka jest na pewno tylko skręcona. W linkach wysyłam zdjęcia RTG kostki i strzałki. Dodam, że przy wizycie kontrolnej pierwszy z ortopedów zmartwił się kostką natomiast następny stwierdził, że wszystko jest ok... Sam już nie wiem co o tym myśleć

http://i68.tinypic.com/4jw515.jpg http://i63.tinypic.com/2lw93r.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...